Lekarstwa

Lekarstwa to elementy niezbędne w życiu codziennym wielu z nas. Z całą pewnością warto zdobyć wiedzę na ich temat, ponieważ jest to kwestia dotycząca nas bezpośrednio. Możemy to zrobić poznając ich mechanizm działania, właściwości lecznicze jak również związane z nimi skutki uboczne.

Bromek ipratropium – charakterystyka

Bromek ipratropium jest substancją czynną należącą do grupy leków oznaczonych jako wziewne przeciwcholinergiczne leki rozszerzające oskrzela. Rozluźniają mięśnie oskrzeli i ułatwiają przepływ powietrza oraz pomagają osobie normalnie oddychać.

Ulotka leku – jak ją czytać?

Ulotka leku, która jest dołączona do opakowania, zawiera pisemne informacje na temat danego środka. Jest ona skierowana do pacjentów i dostarcza informacji o charakterystyce określonego leku.

Etorykoksyb: lek przeciwzapalny

Etorykoksyb należy do grupy leków zwanych selektywnymi inhibitorami enzymów COX-2. Należy do grupy NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne), które hamują indukowaną syntezę prostaglandyn. Odbywa się to poprzez selektywne hamowanie COX-2, który odpowiada za jego działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Etorykoksyb występuje w…