Zespół medyczny

Portal Krok do Zdrowia jest tworzony przez zespół medyczny specjalizujący się w różnych dziedzinach, który pracuje nad zagwarantowaniem jakości, prawdziwości i dokładności naukowej naszych treści, aby osiągnąć nasz główny cel: pomoc w poprawie zdrowia, dobrego samopoczucia i jakości życia naszych czytelników.

Medic Team

Dzięki naszym rygorystycznym procesom selekcji upewniamy się, że każdy z profesjonalistów wchodzących w skład naszego zespołu ma odpowiednie przeszkolenie i doświadczenie, które pozwalają nam potwierdzać i weryfikować, czy informacje zawarte w naszych artykułach spełniają standardy jakości. Nasz zespół medyczny posiada bogate i różnorodne doświadczenie zdrowotne, zarówno w obszarze badań naukowych, jak również w prywatnej i publicznej praktyce zawodowej.

Nasz zespół ekspertów weryfikuje informacje we wszystkich publikowanych przez nas treściach, aby zapewnić ich jakość.

Przed każdą publikacją zespół medyczny sprawdza i ocenia każdy artykuł, aby upewnić się, że informacje są dokładne, aktualne i poparte badaniami naukowymi. Wszystkie treści są na bieżąco weryfikowane, aby czytelnicy portalu Krok do Zdrowia otrzymywali wysokiej jakości informacje dostosowane do najnowszych odkryć i badań w dziedzinie zdrowia.

 

Associated professionals

Thumb Author José Padilla

José Padilla

Psycholog

Psycholog kliniczny zainteresowany edukacją i praktykami filozoficznymi. Pracował jako psycholog kliniczny pacjentów z rozpoznaniem schizofrenii, w kontekście projektowania modeli, strategii i programów mających na celu poprawę samopoczucia samych pacjentów oraz ich rodzin. Jest aktywnym pracownikiem naukowym na Pontificia Universidad Javeriana, domu studiów, gdzie także zdobywa tytuł magistra pedagogiki.

Thumb Author Angie Paola Pardo Ramos

Fizjoterapeutka zajmująca się rehabilitacją sportową, ortopedią i terapiami alternatywnymi. Angie Pardo pracuje jako fizjoterapeutka sportowa w wielu dyscyplinach sportowych na poziomie zawodowym, jej specjalnością jest rekonwalescencja pooperacyjna i wdrażanie programów zapobiegania kontuzjom.

Thumb Author Raquel Aldana

Raquel Aldana

Psycholog i profesor Międzynarodowego Uniwersytetu La Rioja i Papieskiego Uniwersytetu w Salamance

Psycholog zdrowia ogólnego specjalizujący się w edukacji emocjonalnej i terapiach trzeciej generacji. Pracowała jako redaktor i doradca merytoryczny w różnych mediach, koordynator Konferencji Psychologii Emocjonalnej i innych szkoleń, a także twórca programu promującego zatrudnialność młodzieży. Jest dyrektorem Raquel Aldana-Psychology.

Thumb Author Laura Ruiz Mitjana

Dyplom z psychologii. Laura Ruiz Mitjana specjalizuje się w zaburzeniach neurorozwojowych (autyzm i niepełnosprawność intelektualna). Obecnie pracuje jako psycholog dzieci i młodzieży oraz opiekuje się młodzieżą i dorosłymi z niepełnosprawnością intelektualną i towarzyszącymi jej zaburzeniami psychicznymi.

Thumb Author Nataly Reyes Calderon

Jest studentem V roku medycyny na Uniwersytecie Autonomicznym w Barcelonie w szpitalu Vall d'Hebrón. Obecnie odbywa praktyki szpitalne w tym samym szpitalu. Brał udział w projekcie SWI-MicroMón Autonomous University of Barcelona (UAB).

Thumb Author Marcela Caffulli

Pediatra z dużym doświadczeniem zawodowym. Specjalizuje się w neuropediatrii i neurorozwoju dzieci. Jest częścią Argentyńskiego Towarzystwa Pediatrii, podmiotu, z którym opracowuje projekty, programy, warsztaty i działania informacyjne w całym kraju. Jego praca jako pediatry przenosi go również do kontekstu cyfrowego we współpracy z czasopismami i platformami poświęconymi zdrowiu i medycynie.

Thumb Author Andrés Felipe Cardona

Andrés Felipe Cardona

Nauczyciel wychowania fizycznego

Posiada dyplom Wychowania Fizycznego i Sportu. Pracował jako nauczyciel pływania i wychowania fizycznego dla osób starszych. Od kilku lat łączy tę pracę z pisaniem, redagowaniem i poprawianiem treści związanych ze zdrowiem i kondycją fizyczną.

Thumb Author Loreto Martín

Posiada dyplom z psychologii. Loreto Martín pracowała jako współterapeutka w różnych gabinetach oraz jako psycholog między innymi z pacjentami z zaburzeniami lękowymi, depresją, myślami samobójczymi, zależnością emocjonalną oraz brakiem asertywności.

Thumb Author Cesar Paul González

Biolog specjalizujący się w genetyce i biologii molekularnej. Pracował jako popularyzator naukowy, współpracownik manifestów oddziaływania na środowisko, asystent laboratoryjny oraz nauczyciel i wychowawca. Koncentruje się na społecznym wpływie wiedzy na temat biologii, mając na celu urzeczywistnienie jej w dającej się zastosować i użytecznej korzyści dla społeczeństwa.

Thumb Author Verónica Melero Álvarez

Verónica Melero Álvarez

Dietetyk, Magister Żywienia Spersonalizowanego i Społecznościowego.

Absolwentka Żywienia Człowieka i Dietetyki na Uniwersytecie Complutense w Madrycie oraz Magistra Żywienia Spersonalizowanego i Społecznego na Uniwersytecie w Walencji. Ekspert w dziedzinie żywienia klinicznego i współzałożyciel bloga „Psiconutrición Madrid”.

Thumb Author Grecia Morillo

Grecia Morillo

Chirurg medyczny

Grecia Morillo jest chirurgiem medycznym i obecnie pracuje w ośrodku zdrowia w swoim kraju. Ma również doświadczenie jako autorka treści o tematyce wellness, stylu życia i innych, w różnych mediach cyfrowych.

Thumb Author Sara Ramo González

Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Jaume I, ze szkoleniem w zakresie neurofeedbacku i biofeedbacku. Jest studentką specjalizacji z ogólnej psychologii zdrowia i klinicznego zastosowania terapii EMDR.

Thumb Author Karina Valeria Atchian

Jest lekarzem z Uniwersytetu Buenos Aires i pediatrą w Szpitalu Pediatrycznym im. Juana P. Garrahana. Ponadto ukończyła studia podyplomowe w zakresie badań klinicznych w Uniwersyteckiej Szkole Medycznej włoskiego szpitala.

Thumb Author Minerva Camero Albella

Minerva Camero Albella

Specjalista do spraw żywienia

Posiada dyplom z żywienia i dietetyki na Centralnym Uniwersytecie Wenezueli i jest profesorem uniwersyteckim akredytowaną przez Uniwersytet José María Vargas. Specjalistka w zakresie dietoterapii online i opieki nad pacjentami po chirurgii bariatrycznej oraz jako trener wibracyjny.

Thumb Author Fabiola Marín Aguilar

Fabiola Marín Aguilar

Farmaceuta i doktor nauk o zdrowiu.

Ukończyła farmację na Uniwersytecie w Sewilli, uzyskała tytuł magistra z opieki farmaceutycznej i farmacji na Uniwersytecie w Sewilli oraz doktorat z nauk o zdrowiu na Uniwersytecie w Sewilli. Wykładała na uniwersytecie.

Thumb Author Alicia Escaño Hidalgo

Psycholog specjalizująca się w ewaluacji i leczeniu. Alicia Escaño Hidalgo pełniła funkcję dyrektora medycznego ośrodków medycyny rozpoznawczej i pracuje jako psychoterapeutka w swojej prywatnej praktyce.

Thumb Author Sofía Quintana Alonso

Sofía Quintana Alonso

Fizjoterapeuta, dziennikarz i magister żywienia.

Ukończyła dziennikarstwo na Autonomicznym Uniwersytecie w Barcelonie oraz fizjoterapię w Hogeschool van Amsterdam. Jest specjalistą neurologii i dna miednicy oraz zdobyła tytuł magistra żywienia człowieka.

Thumb Author Franciele Rohor de Souza

Franciele Rohor de Souza jest farmaceutą z doświadczeniem w aptekach szpitalnych i sieciach aptek społecznościowych. Pracowała też jako niezależny tłumacz z hiszpańskiego na portugalski w artykułach dotyczących zdrowia.

Thumb Author Maria Marin Garcia

Maria Marin Garcia

Pielęgniarka

Jest pielęgniarką, absolwentką Uniwersytetu Castilla-La Mancha w Hiszpanii, a obecnie ubiega się o specjalizację z pielęgniarstwa środowiskowego lub zdrowia psychicznego i pracuje jako pielęgniarka w szpitalu Santa Creu i Sant Pau w Barcelonie.

Thumb Author Galo Flores

Chirurg. Galo Flores ma ponad 15-letnie doświadczenie w opracowywaniu treści redakcyjnych dla regionu Ameryki Łacińskiej, w obszarach medycyny klinicznej, szkolenia lekarzy i zaleceń dla pacjentów.

Thumb Author María Muñoz Navarro

Jest biologiem, absolwentką Uniwersytetu w Maladze, z tytułem magistra w dziedzinie badań i postępów w mikrobiologii na Uniwersytecie w Granadzie. Ponadto posiada tytuł sztucznego inseminatora zwierząt gospodarskich nadany przez Uniwersytet Mendla w Czechach.

Thumb Author Leidy Mora Molina

Leidy Mora Molina

Pielęgniarka

Licencjat z pielęgniarstwa. Leidy Mora pełniła funkcję Hemoterapeuty Banku Krwi i specjalisty Banku Tkanek Sercowo-Naczyniowych, pracowała również jako profesor uniwersytecki w obszarze hemoterapii i biochemii.

Thumb Author Ariadna Álvarez Martínez

Absolwentka Żywienia Człowieka i Dietetyki oraz Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, praktykowała zawodowo jako niezależna dietetyk, oferując integracyjne konsultacje żywieniowe, spersonalizowane zabiegi dietetyczne połączone z żywieniem orientalnym i akupunkturą.

Thumb Author Lourdes Martínez

Lourdes Martínez

Farmaceuta i specjalista ds. żywienia

Ukończyła farmację na Uniwersytecie w Sewilli w Hiszpanii. W ostatnich czterech latach kontynuowała kształcenie zawodowe na różnych kierunkach i specjalizacjach. Obecnie doktoryzuje się z Biologii Molekularnej, Biomedycyny i Badań Klinicznych.

Thumb Author Sara Viruega

Sara Viruega

Farmaceuta, ekspert Kosmetyki i Dermofarmacji.

Ukończyła farmację na Uniwersytecie w Salamance, posiada tytuł Eksperta Uniwersyteckiego w dziedzinie Kosmetyki i Dermofarmacji na UNED oraz odbyła wiele kursów, które wzmacniają jej wiedzę zawodową.

Thumb Author Laura Fernández Sánchez

Laura Fernández Sánchez

Psycholog i dietetyk

Dyplom z psychologii. Jest wybitną technik dietetyki. Laura Fernández Sánchez zajmuje się zapobieganiem zaburzeniom odżywiania w różnych stowarzyszeniach i fundacjach.

Thumb Author Silvia Álava Sordo

Zdobyła doktorat z psychologii klinicznej i zdrowia oraz jest specjalistką w zakresie psychologii klinicznej i edukacyjnej oraz psychoterapii (certyfikat europejski EFPA). Jest akredytowana jako psycholog zdrowia ogólnego, jest profesorem uniwersyteckim, wykładowczynią, popularyzatorką nauki i pisarką.

Thumb Author Marta Jiménez

Absolwentka kierunku Żywienie Człowieka i Dietetyka. W miejscowości Soria w Hiszpanii prowadzi konsultację żywieniową, w której realizuje zadania treningowe, żywieniowe podejście do różnych patologii, odchudzanie i przyrost masy ciała dla różnych grup populacji oraz testy genetyczne.

Thumb Author Raquel Marín

Raquel Marín

Neurobiolog i profesor fizjologii na Uniwersytecie La Lagun

Neurobiolog, profesor fizjologii i popularyzatorka nauki. Raquel Marín poświęciła dużą część swojego życia na badania naukowe, w szczególności na choroby mózgu związane ze starzeniem się i neurozdrowymi składnikami odżywczymi.

Thumb Author Sara Cañamero

Sara Cañamero

Pielęgniarka położniczo-ginekologiczna

Specjalista pielęgniarstwa specjalizująca się w pielęgniarstwie położniczo-ginekologicznym (położna). Posiada doświadczenie jako pielęgniarka pediatryczna i koordynatorka programów rehabilitacyjnych. Pracowała jako redaktor w różnych mediach drukowanych i cyfrowych.

Thumb Author María Belén del Río

María Belén del Río

Biolog, lekarz, magister żywienia i ekspert w dziedzinie naturopatii i terapii naturalnych.

Ukończyła biologię na Uniwersytecie Jaén oraz medycynę na Uniwersytecie Lleida. Magister Żywienia Klinicznego na Uniwersytecie w Granadzie, z tytułem Eksperta Naturopatii i Terapii Naturalnych na Uniwersytecie Miguela Hernándeza.

Thumb Author Gabriel Alejandro Rojo Pittatore

Gabriel Alejandro Rojo Pittatore

Lekarz dentysta i magister z periodontologii i implantów

Ukończył stomatologię na Narodowym Uniwersytecie La Plata w Buenos Aires, zdobył tytuł magistra z periodontologii i implantów oraz doktorat na Uniwersytecie Buenos Aires w Argentynie. Obecnie prowadzi prywatną praktykę w Dental Rojo Pitattore.

Thumb Author Silvia Martín Repullo

Ukończyła farmację na Uniwersytecie w Alcalá, genetykę medyczną na Uniwersytecie w Walencji i studiuje na kierunku magisterskim w zakresie twórczości literackiej na Międzynarodowym Uniwersytecie w Walencji we współpracy z Grupo Planeta.

Thumb Author Sergio Alonso Castrillejo

Sergio Alonso Castrillejo

Farmaceuta i magister kultury naukowej i innowacji.

Ukończył farmację na Uniwersytecie w Salamance i uzyskał tytuł magistra kultury naukowej i innowacji na Uniwersytecie w Oviedo. Był laureatem nagrody za najlepszą pracę badawczą przyznanej przez Oficjalne Kolegium Farmaceutów Salamanki.

Thumb Author Ghina Safadi

Ghina Safadi

Specjalista do spraw żywienia

Jest specjalistką w dziedzinie żywienia i dietetyki na Uniwersytecie Complutense w Madrycie, ukończył studia podyplomowe z optymalizacji składu ciała na Hiszpańskiej Akademii Żywienia i Dietetyki oraz z chirurgii bariatrycznej, którą obecnie studiuje na tej samej uczelni.

Thumb Author Renata Sylwia Kosierb Fernández

Posiada dyplom z Nauki o Żywności i Technologii Żywności oraz dyplom z Żywienia Człowieka i Dietetyki w Wyższej Szkole Inżynierów Rolnictwa (SGGW w Warszawie), Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji.

Thumb Author Saúl Sánchez Arias

Absolwent kierunku Żywienie Człowieka i Dietetyka. Saúl Sánchez Arias pracuje obecnie jako dietetyk kliniczny odpowiedzialny za opracowywanie spersonalizowanych planów dla sportowców o szczególnych wymaganiach. Prowadzi również wykłady i warsztaty na temat zdrowych nawyków żywieniowych dla trenerów piłki nożnej i zawodników oraz pracuje jako redaktor ds. zdrowia i żywienia dla różnych mediów.

Thumb Author Elena Sanz

Elena Sanz

Psycholog

Psycholog z Uniwersytetu Complutense w Madrycie z podwójnym tytułem magistra psychologii klinicznej i zdrowia oraz drugim tytułem z psychoterapii poznawczo-behawioralnej, oba z Wyższego Instytutu Studiów Psychologicznych (ISEP). Pracuje jako psycholog kliniczny z czteroletnim doświadczeniem.

Thumb Author José Gerardo Rosciano Paganelli

José Gerardo Rosciano Paganelli

Lekarz i specjalista chirurgii ogólnej.

Ukończył medycynę ogólną na Centralnym Uniwersytecie Wenezueli, instytucji, w której ukończył również studia podyplomowe z chirurgii ogólnej. Obecnie jest członkiem Rady Dyrektorów ds. Koordynacji Badań Wydziału Lekarskiego UCV oraz lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej w Centrum Zdrowia Fuente de San Luis.

Thumb Author Elisa Morales Lupayante

Elisa Morales Lupayante

Pedagog wychowania fizycznego i dietetyk

Licencjat z Pedagogiki Wychowania Fizycznego. Pracowała jako specjalista ds. aktywności fizycznej i zdrowia, trener personalny, dietetyk, redaktor i masażysta. W ostatnich latach zbudowała karierę jako profesjonalny pisarz dla rozmaitych mediów cyfrowych.

Thumb Author Diego Pereira

Praktykant medyczny, który współpracował z lokalnymi organizacjami pozarządowymi w różnych projektach humanitarnej opieki zdrowotnej w zaniedbanych społecznościach wiejskich. Niezależny pisarz i kurator tekstów związanych ze zdrowiem i poprawą jakości życia.

Thumb Author Carlos Fabián Avila

Carlos Fabián Avila

Lekarz i specjalista medycyny estetycznej, hiperbarycznej i sportowej.

Chirurg specjalizujący się w medycynie sportowej i zabiegach estetycznych. Ukończył kilka programów studiów magisterskich i podyplomowych, działa również jako popularyzator. Obecnie wykonuje swój zawód w prywatnej praktyce.

Thumb Author Daniel Baldó Vela

Daniel Baldó Vela

Pielęgniarz

Pielęgniarz i dietetyk sportowy. Jest członkiem komitetu naukowego Stowarzyszenia Pielęgniarek ds. Żywienia i Dietetyki oraz członkiem Hiszpańskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego i Metabolizmu. Był prelegentem na konferencjach i opracowywanych projektach badawczych. Ponadto jest dyrektorem założycielem Planu D.

Thumb Author Eliana Delgado Villanueva

Eliana Delgado Villanueva

Tłumacz pisemny i ustny oraz dietetyk

Tłumaczka z Universidad Femenina del Sagrado Corazón. Pracuje jako niezależna tłumaczka pisemna, ustna, redaktorka i korektorka. Specjalizuje się m.in. w tekstach medycznych oraz w streszczeniach badań w czasopismach i przewodnikach dydaktycznych.

Thumb Author Maria Alejandra Morgado Cusati

Filozof, jest absolwentką Centralnego Uniwersytetu Wenezueli (UCV) i studentką ostatniego roku Dynamicznej Psychologii Klinicznej na tej samej uczelni. Ukończyła kurs Psychoterapii Psychoanalitycznej dla Dzieci i Młodzieży, prowadzony przez Wenezuelskie Stowarzyszenie Psychoanalizy (ASOVEP). Pracuje jako profesor uniwersytecki i redaktor ds. mediów cyfrowych.

Thumb Author Anna Vilarrasa

Dietetyk ze specjalizacją w fitoterapii, żywieniu niemowląt, dietach wegańskich i wegetariańskich. Pracuje jako dietetyk kliniczny, zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Łączy tę pracę z pisaniem artykułów na temat zdrowia, zbilansowanej diety i zdrowego stylu życia.

Thumb Author Maria del Carmen Hernandez

Maria del Carmen Hernandez

Lekarz, dermatolog i specjalista medycyny estetycznej.

Dermatolog, specjalizująca się w audycie medycznym. Posiada ponad 8 lat doświadczenia w branży. Swój zawód wykonuje w prywatnej praktyce i łączy go z aspektem informacyjnym. Uczestniczyła w konferencjach, prowadziła warsztaty i pracowała nad projektami komunalnymi w swoim regionie.

Thumb Author Gilberto Adaulfo Sánchez Abreu

Lekarz rezydent chirurgii ogólnej. Pracował jako wiejski lekarz, analityk SEO, redaktor treści i tłumacz medyczny.

Thumb Author Elisa Martin Cano

Doktorat na Uniwersytecie w Granadzie. Stara się zdobyć specjalność Medycyna Rodzinna i Środowiskowa. Odbyła nieoficjalne staże w kilku szpitalach i ośrodkach zdrowia w Granadzie, brała również udział jako wolontariuszka w programach ochrony zwierząt. Pracuje jako propagatorka pisząca i redagująca treści związane ze zdrowiem.

Thumb Author María Irene Benavides Guillém

María Irene Benavides Guillem jest lekarzem, który pracował w obszarze opieki różnych usług zdrowotnych, zwłaszcza w intensywnej opiece neonatologicznej i pediatrycznej. Jest także założycielką i liderem kilku grup badawczych, a także twórcą, redaktorką i pisarką.

Thumb Author Samuel Antonio Sánchez Amador

Samuel Antonio Sánchez Amador

Biolog i magister zoologii.

Biolog i absolwent Uniwersytetu Alcalá de Henares oraz magister zoologii na Uniwersytecie Complutense w Madrycie. Wyspecjalizował się w takich dziedzinach jak parazytologia, epidemiologia i mikrobiologia. Obecnie w pełnym wymiarze godzin poświęca się upowszechnianiu nauki, szczególnie w tematach takich jak rekultywacja środowiska i ekologia stosowana.

Thumb Author Irene Nora Melamed

Lekarz z wyróżnieniem. Profesor akademicki, koordynator przestrzeni dedykowanych szkoleniom związanym ze zdrowiem i dorastaniem, a także wykładowca zagadnień medycznych w kontekstach krajowych i międzynarodowych.

Thumb Author Andrés Carrillo

Magister psychologii. Andrés Carrillo ma doświadczenie jako psycholog szpitalny i edukacyjny oraz jako prywatny terapeuta. Jest również poświęcony rozpowszechnianiu psychologii jako nauki poprzez pisanie artykułów na temat zdrowia psychicznego i neuronauki. Obecnie studiuje podyplomowe studia z psychologii klinicznej.

Thumb Author Bernardo Peña

Bernardo Peña

Psycholog, magister psychologii klinicznej, prawnej i sądowej.

Psycholog specjalizujący się w psychologii sądowej i klinicznej. Jest profesorem magisterskim z psychologii sądowej na Uniwersytecie Isabel I. Jest autorem kilku artykułów naukowych, a także książek z zakresu psychologii. Odkrywa swoje oblicze jako popularyzator poprzez pisanie i redagowanie artykułów związanych z jego obszarem kształcenia. 

Thumb Author Nelton Abdon Ramos Rojas

Nelton Abdon Ramos Rojas

Lekarz i anestezjolog, ekspert w leczeniu bólu okołooperacyjnego.

Ukończył studia licencjackie z anestezjologii na Uniwersytecie Los Andes (ULA). Zgromadził ponad 15-letnie doświadczenie w anestezjologii bariatrycznej. Pracował jako chirurg, kierownik sali operacyjnej i promotor treści zdrowotnych.

Thumb Author Eva María Rodríguez

Eva María Rodríguez

Instruktor fitness i jogi

Dyplom z nauczania o specjalności Wychowanie Fizyczne. Eva María Rodríguez ma doświadczenie jako instruktor fitness i jogi, instruktor czasu wolnego i kolarstwa halowego, a także twórca treści cyfrowych. Od ponad 10 lat rozwija karierę jako profesjonalny copywriter, specjalizuje się również w marketingu cyfrowym i tworzeniu stron internetowych.

Thumb Author María Cantos

María Cantos

Położna i specjalista Zdrowia Psychicznego.

Pielęgniarka specjalizująca się w usługach opieki położniczej. Obecnie pracuje jako kierownik usług położniczych w Cantos Kujawa & Asociados, członek zespołu wsparcia w Szpitalu Uniwersyteckim Quirón w Madrycie oraz specjalista ds. zdrowia psychicznego w Szpitalu Dr. Lafora w Madrycie.

Thumb Author Jael Garrido Dominguez

Jest doktorem medycyny z Instytutu Technologicznego Santo Domingo i posiada dyplom zabezpieczenia społecznego z tej samej instytucji. Specjalizował się w zdrowiu publicznym i badaniach naukowych, współpracował z różnymi instytucjami i projektami związanymi z rakiem. Obecnie jest lekarzem naukowym w Affinis.

Thumb Author Víctor Díez

Víctor Díez

Fizjoterapia

Fizjoterapeuta z bogatym wykształceniem i doświadczeniem w leczeniu i rehabilitacji zaburzeń ruchowych. Posiada tytuł magistra z zakresu żywienia człowieka i dietetyki uzyskany na Uniwersytecie Autonomicznym w Madrycie, a także szereg dyplomów, specjalizacji i kursów. Jest dyrektorem Kliniki Víctora Díeza, a także współpracuje jako propagator i prelegent podczas wykładów i konferencji.

Thumb Author Marcelo R. Ceberio

Marcelo R. Ceberio

Psycholog, doktor i magister Terapii Rodzin oraz Psychoimmunoendokrynologii.

Psycholog z dużym doświadczeniem naukowym i zawodowym. Jest autorem ponad 40 książek i kilkunastu artykułów naukowych. Był między innymi profesorem uniwersyteckim, wykładowcą, koordynatorem projektów dyplomowych, psychologiem klinicznym, dyrektorem akademickim, koordynatorem rezydentem i badaczem. Specjalizuje się w terapii rodzin i psychoimmunoendokrynologii.

Thumb Author Rocío Gil Redondo

Specjalista medyczny w dermatologii. Rocío Gil Redondo pracowała jako dermatolog w różnych szpitalach. Poświęca swój czas na projekty popularyzatorskie, w tym prelekcje i konferencje na temat zdrowia, pielęgnacji skóry i dobrego samopoczucia w szkołach i instytucjach.

Thumb Author Mariana Sánchez Huergo

Mariana Sánchez Huergo

Specjalista od żywienia

Magister żywienia klinicznego i dietetyki. Mariana Sánchez Huergo ma doświadczenie w prowadzeniu kursów dla pracowników państwowych na temat odżywiania, zdrowego stylu życia i promocji aktywności fizycznej. Uczestniczyła w prezentacjach naukowych dotyczących profilaktyki i leczenia przewlekłych chorób niezakaźnych.

Thumb Author Manuel Antonio Fernández

Manuel Antonio Fernández

Lekarz i specjalista neurologii dziecięcej.

Absolwent medycyny na Uniwersytecie w Kadyksie i specjalista neurologii dziecięcej w Szpitalu Uniwersyteckim Virgen del Rocío w Sewilli. Ukończył kilka programów magisterskich związanych ze zdrowiem i zarządzaniem biznesem. Obecnie jest dyrektorem Andaluzyjskiego Instytutu Neurologii Dziecięcej (INANP) oraz kierownikiem studiów magisterskich w dziedzinie neuropediatrii i neurorozwoju na CEU Cardenal Herrera University.

Thumb Author Carlos Ríos

Carlos Ríos

Specjalista ds. żywienia

Dietetyk i dietetyk z Uniwersytetu Pablo de Olavide. Carlos Ríos znany jest z tego, że jest twórcą ruchu realfooding i promuje zdrową dietę opartą na spożywaniu zdrowej żywności, a nie ultra przetworzonej. Opublikował kilka książek na ten temat i jest popularyzatorem za pośrednictwem swoich sieci społecznościowych, w których gromadzi miliony obserwujących.

Thumb Author Michelle Torres

Michelle Torres

Fizjoterapeuta

Licencjat z fizjoterapii. Michelle Torres ma doświadczenie kliniczne w fizjoterapii mięśniowo-szkieletowej, sportowej i neurologicznej, dzięki któremu stara się pomóc pacjentowi w procesie rehabilitacji poprzez edukację. Pracuje również jako propagatorka poprzez pisanie i redagowanie treści związanych ze zdrowiem.

Thumb Author Mario Benedetti Arzuza

Mario Benedetti Arzuza

Lekarz, specjalista Prawa Medycznego i Magister Administracji Zdrowotnej.

Magister medycyny ogólnej. Specjalizuje się w epidemiologii i prawie medycznym. Posiada dyplom z Administracji Zdrowia oraz Kierownictwa i Zarządzania w Cyfrowym Zdrowiu. Jest założycielem i dyrektorem generalnym Sustainable Hospital Development i ma dziesięcioletnie doświadczenie jako koordynator medyczny, doradca ds. polityki zdrowotnej, menedżer jakości zdrowia i audytor medyczny.

Thumb Author Maricela Jiménez López

Maricela Jiménez López

Lekarz, specjalista chirurgii ogólnej i magister medycyny translacyjnej.

Lekarz specjalizujący się w chirurgii ogólnej i trawiennej, a także w badaniach translacyjnych w przeszczepianiu narządów miąższowych. Jest zarejestrowana w Meksykańskim Towarzystwie Chirurgii Ogólnej, a obecnie praktykuje jako lekarz w Katalońskim Instytucie Zdrowia. Jest doktorem medycyny na Uniwersytecie w Salamance.

Thumb Author Karla Henríquez

Karla Henríquez

Lekarz i magister medycyny estetycznej przeciwstarzeniowej

Lekarz medycyny estetycznej. Praktykę wykonuje w prywatnej praktyce, w której uwzględnia holistyczne aspekty poprawy zdrowia pacjentów. Współpracuje również jako popularyzatorka z różnymi mediami cyfrowymi w artykułach dotyczących estetyki, pielęgnacji skóry i starzenia się.

Thumb Author Valeria Sabater

Posiada dyplom z psychologii na Uniwersytecie w Walencji. Przebyła bogate szkolenie akademickie z zakresu neurokreatywności, psychopedagogiki i inteligencji emocjonalnej. Pracowała jako psycholog kliniczny i psycholog edukacyjny, co stanowi uzupełnienie jej kariery pisarskiej. Ma na swoim koncie kilka wydanych książek, które zostały uhonorowane nagrodami w konkursach literackich.

Thumb Author Maria Fatima Seppi Vinuales

Maria Fatima Seppi Vinuales

Dziennikarz i psycholog

Posiada dyplom z komunikacji społecznej i psychologii. María Fátima Seppi Vinuales ma doświadczenie w pracy w obszarach komunikacji i prasy w różnych firmach i organizacjach. Obecnie pracuje jako psycholog kliniczny ze specjalizacją w indywidualnej terapii systemowej i rodzinnej.

Thumb Author Mariel Mendoza

Chirurg, jest absolwentką Centralnego Uniwersytetu Wenezueli. Uczestniczyła w różnych programach organizacji pozarządowych, które starają się służyć społecznościom wiejskim w jego kraju. Była prelegentem na konferencjach i jest certyfikowana w zakresie podstawowych zabiegów resuscytacyjnych American Heart Association. Obecnie pracuje jako lekarz rezydent na oddziale ratunkowym.

Thumb Author Iván Losada

Iván Losada

Chiropraktyk

Studiował medycynę na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu w Salamance. Zbiera doświadczenie w leczeniu zaburzeń psychicznych i emocjonalnych. Jest chiropraktykiem i dyrektorem Instytutu Zarządzania Stresem.

Thumb Author José Lapenta

Chirurg. José Lapenta ma doświadczenie jako sonografista dziecięcy i obecnie jest na drugim roku studiów podyplomowych ze specjalizacją w opiece nad dziećmi i pediatrii. Pracował również jako pisarz i redaktor dla różnych portali związanych z jego obszarem.

Thumb Author Leonardo Biolatto

Leonardo Biolatto

Specjalista w zakresie audytu medycznego oraz medycyny rodzinnej i ambulatoryjnej

Specjalista medyczny w dziedzinie audytu medycznego oraz medycyny rodzinnej i ambulatoryjnej. Leonardo Biolatto pracował jako pisarz i zewnętrzny recenzent publikacji naukowych oraz realizował projekty dotyczące zdrowia publicznego ukierunkowane na poprawę jakości życia na obszarach wiejskich.

Thumb Author Vanesa Evangelina Buffa

Lekarz stomatolog, specjalizująca się w promowaniu zdrowia jamy ustnej dzieci i młodzieży, zwłaszcza w środowisku szkolnym. Vanesa Evangelina Buffa ma doświadczenie jako profesor nadzwyczajny, dentysta ogólny i pisarz medyczny.

Thumb Author Florencia Villafañe

Dietetyk z National University of Córdoba w Argentynie. Odbyła różne kursy, które poszerzyły jej wiedzę z zakresu żywienia w aktywności fizycznej i sporcie, diety i żywienia w porażeniu mózgowym oraz żywności wegańskiej i wegetariańskiej. Jest również moderatorką warsztatów z zakresu żywienia oraz redaktorem platform cyfrowych z różnych dziedzin zdrowia.

Thumb Author Marta Guzmán

Marta Guzmán

Dietetyczka

Dietetyczka specjalizująca się w psychożywieniu i żywieniu sportowym. Ma duże doświadczenie w prowadzeniu warsztatów, aby pomóc wrażliwym populacjom uzyskać zdrową dietę. Pracowała dla kilku klinik i platform internetowych w aspekcie informacyjnym.

Thumb Author Isbelia Esther Farías López

Ukończyła studia filozoficzne. Isbelia Esther Farías López jest studentką Orientacji w Seksuologii, badaczką w obszarze filozofii, prelegentką na rozmaitych konferencjach filozoficznych i edukacyjnych, kuratorką wystaw artystycznych oraz redaktorem treści naukowych.

Thumb Author Montse Armero

Montse Armero

Psycholog

Dyplom z psychologii. Montse Armero pracowała jako dyrektor obszaru psychoterapii dzieci, młodzieży i dorosłych. Również jako doradca psychopedagogiczny i nauczyciel w różnych placówkach oświatowych. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie jako psycholog kliniczny, pracę którą obecnie wykonuje w prywatnej praktyce.

Thumb Author Maria Patricia Pinero Corredor

Maria Patricia Pinero Corredor

Dietetyk i profesor zwyczajny na Uniwersytecie Zulia

Licencjat z żywienia i dietetyki. María Patricia Pinero Corredor ma ponad 25-letnie doświadczenie jako profesor zwyczajny i aktywny badacz w obszarze Nauk o Żywności. Tym samym wyróżnia się tworzeniem, koordynowaniem i realizacją różnych programów związanych z tym obszarem.