Wrzody układu pokarmowego to rodzaj zmiany, która atakuje błonę śluzową żołądka i dwunastnicy. Chociaż częstość występowania tych owrzodzeń maleje, nadal…
Anatomia i fizjologia
Pogłębienie wiedzy na temat anatomii i fizjologii człowieka pomoże nam znacznie lepiej zrozumieć to, w jaki sposób funkcjonuje nasze ciało. Odkryjemy tajemnice każdego z układów w naszym organizmie oraz omówimy poszczególne organy. Wybierzemy się w podróż po tkankach oraz ich złożonych funkcjach, zrozumiemy też zróżnicowanie oraz nauczymy się dbać o nasze zdrowie w odpowiedni sposób, dzięki czemu będziemy cieszyć się jeszcze lepszą jakością życia.
Naderwanie mięśnia łydki to nagła, poważna kontuzja. Ten rodzaj urazu może wymagać pomocy medycznej. Mięsień łydki składa się z dwóch…
Mięsień krawiecki jest jednym z mięśni uda. Chociaż wiele osób o tym nie wie, jest to najdłuższy element budowy w organizmie…
Zgryz otwarty to bardzo częsta wada zgryzu. Oprócz aspektu estetycznego, który go charakteryzuje, może wpływać na stan zdrowia jamy ustnej.…
Sztuczne oddychanie, sztuczne serca, respiratory... Czy to możliwe, że naukowcy opracują również produkt taki jak sztuczna krew? Czytaj dalej i…
Wnętrostwo lub niezstąpienie jąder to zaburzenie charakteryzujące się niepełnym zejściem jednego lub obu jąder przez kanał pachwinowy do moszny. Według…
Zgaga podczas ciąży to dość powszechne zjawisko. Nie ma to nic wspólnego z sercem ani płucami, ale kobiety, które go…
Kolor tęczówki, a także skóry i włosów jest powiązany z produkcją melaniny przez każdą osobę. Czy możliwa jest więc zmiana…
Często świąd skóry skłania do wizyty u lekarza, zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych. Lista możliwych przyczyn jest długa…
Ból lub pieczenie w górnej części nadbrzusza, zwane także zgagą, jest częstym objawem u osób dorosłych. Czasami wiąże się tę…
Drętwienie rąk to powszechne i bardzo nieprzyjemne uczucie. Polega na tym, że nasze dłonie i palce stają się sztywne lub…
Skręcenie kolana jest w rzeczywistości ogólną nazwą innych, bardziej specyficznych uszkodzeń, które znajdują się w tym stawie. Nie istnieje jako…
Pobranie krwi, według lekarzy i specjalistów, powinno być wykonane po poście trwającym przez co najmniej 8 godzin. Dokładny wymagany czas…
Podstawowym badaniem określającym czy występuje wysięk w osierdziu jest echokardiografia lub echokardiogram. Inne testy obejmują elektrokardiogram, prześwietlenie klatki piersiowej, tomografię…
Okres i jego synchronizacja między kobietami mieszkającymi razem nadal jest popularnym przekonaniem po 50 latach badań, które to potwierdziły. Jednak…
Nie masz pewności, jak postępować kiedy podczas uprawiania sportu nastąpi bolesne naciągnięcie pachwiny? Dzisiaj podzielimy się kilkoma wskazówkami dotyczącymi pierwszej…
Równowaga hydroelektrolityczna to koncepcja, która ma na celu utrzymanie właściwej równowagi między nawodnieniem organizmu a dostarczaniem minerałów. Zaburzenie poziomu któregokolwiek…
Chociaż glukoza jest bardzo ważna dla normalnego funkcjonowania naszego organizmu, potrzebujemy jej jedynie w umiarkowanych ilościach. Kiedy poziom glukozy jest…
Czas trwania krwawienia miesiączkowego może się różnić w zależności od aktywności hormonalnej każdej kobiety. W normalnych warunkach cykl menstruacyjny trwa…
Podczas ciąży zmiany w Twoim ciele mogą powodować niespodzianki i powodować niepotrzebne zmartwienia. Dlatego lepiej być na nie przygotowanym i…