Soki redukujące podrażnienia wątroby, trzustki i nerek
Najlepszym sposobem, aby zredukować podrażnienia w tych organach, których zadaniem jest oczyszczanie i regulowanie funkcji organizmu, jest spożywanie świeżych owoców oraz warzyw, mających bogate zasoby wody i antyoksydantów.
Jak dobrze wiesz, zdrowa wątroba to synonim zdrowia i dobrego samopoczucia. Twoje nerki również odgrywają ważną rolę w eliminowaniu toksyn i nadmiaru wody, jak również pomagają w prawidłowym przebiegu innych procesów: regulują ciśnienie krwi, produkują witaminę D czy hormony…
Co więcej, taka prosta czynność jak codzienne picie naturalnych soków bogatych w enzymy i minerały, pomaga zredukować podrażnienia trzustki. W rezultacie Twoje trawienie się poprawia, a organizmowi łatwiej jest walczyć z uszkodzeniami komórek.
Dlatego też pomagamy Ci dzisiaj odkryć kilka zdrowych i przepysznych soków, które pomogą zwalczyć podrażnienia wymienionych organów. Zdecydowanie są one warte uwagi i zapamiętania.
Aloes zwyczajny, chlorofil i sok cytrynowy, by zredukować podrażnienia
Składniki
- 3 łyżki stołowe preparatu z aloesu zwyczajnego (45 g)
- Sok z jednej cytryny
- 1 łyżka stołowa chlorofilu (10 g)
- 1 szklanka wody (200 ml)
Przygotowanie
- Te trzy składniki nie tylko pomogą zredukować podrażnienia, ale niewielka ilość chlorofilu zoptymalizuje funkcjonowanie organów. Znajdziesz go w aptekach lub Twoim sklepie zielarskim.
- Aby przygotować ten sok, po prostu dodaj trzy łyżki stołowe preparatu z aloesu zwyczajnego i wymieszaj go z sokiem cytrynowym oraz wodą.
- Mieszaj dopóki nie otrzymasz jednorodnego płynu i nie zapomnij dodać jednej łyżki stołowej chlorofilu. To świetne lekarstwo.
Burak, pomarańcza i sok marchwiowy
Buraki są istotną częścią każdej diety oczyszczającej i dodatkowo efektywnie redukują podrażnienia. Kiedy połączysz sok z buraka z witaminami A i C pochodzącymi z marchwi i pomarańczy, otrzymasz przepyszne oraz zdrowe lekarstwo.
Spójrz, jak to zrobić.
Składniki
- 1 burak
- Sok z jednej pomarańczy
- 2 marchewki
- Szklanka wody (200 ml)
Przygotowanie
- Rozpocznij od dokładnego umycia wszystkich składników, następnie pokrój buraka i marchewki w kawałki. Pomoże to w ich mieszaniu.
- Następnie dodaj sok z pomarańczy, buraka, marchewki i wodę do blendera.
- Mieszaj dopóki nie otrzymasz jednorodnego napoju i zawsze spożywaj na początku dnia. Będziesz czuć się wspaniale.
Seler naciowy, marchewka i czosnek
Możesz być nieco zaskoczony obecnością czosnku w tej recepturze. Pamiętaj więc: czosnek jest jednym z najpotężniejszych naturalnych antyoksydantów i antybiotyków na świecie.
Pomaga nie tylko redukować podrażnienia, ale także dba o wątrobę, oczyszcza nerki z toksyn i optymalizuje funkcje Twojej trzustki.
Składniki
- 1 łodyga selera naciowego
- 2 marchewki
- 1 ząbek czosnku
- Szklanka wody (200 ml)
Przygotowanie
- Preparat łatwy i szybki do przygotowania. Jak już dobrze przemyjesz łodygę selera i marchewki, to po prostu musisz dodać wszystko do blendera, razem ze szklanką wody i ząbkiem czosnku.
- Wymieszaj dokładnie i wypij sok na początku dnia.
Zobacz także: Marchew – korzyści zdrowotne płynące z jej spożywania
Jabłko i siemię lniane
Siemię lniane ma lecznicze właściwości z przeciwzapalnymi, moczopędnymi regenerującymi właściwościami. Pomaga utrzymać równowagę trawienia i jest świetnym narzędziem do zapobiegania infekcji.
Jeśli połączysz korzyści siemienia lnianego i soku jabłkowego, to otrzymasz zniewalające rezultaty.
Niemniej jednak, aby czerpać pełnymi garściami z tych zbawiennych właściwości, musisz utrzymywać dodatkowo zróżnicowaną i zbilansowaną dietę, która jest uboga w tłuszcze i konserwanty.
Składniki
- 2 jabłka
- Szklanka wody (200 ml)
- 1 łyżka do herbaty siemienia lnianego (5 g)
Przygotowanie
- Po pierwsze, znajdziesz siemię lniane w większości sklepów z naturalną żywnością. To świetny dodatek do sałatek, jogurtów lub soków.
- Pamiętaj, że powinno się zawsze wybierać organiczne jabłka. Wybierz gatunek taki, jaki lubisz, ale upewnij się, że są świeże.
- Pierwsze, co musisz zrobić, to umyć jabłka, obrać je i usunąć środek. Następnie wymieszaj wszystkie składniki.
- Aby mieć pewność, że otrzymany sok nie jest zbyt gęsty, pamiętaj by dodać szklankę wody i siemię lniane. Napój spożywaj rano.
Przeczytaj również: Siemię lniane w leczeniu zaparć – 3 zastosowania
Podsumowując: wypróbuj każdy z zaproponowanych przez nas soków. Zobacz, po którym będziesz czuć się najlepiej lub po prostu wykorzystuj składniki, które akurat masz w domu. Najważniejsze jest, by pić te napoje regularnie, każdego dnia, dbając jednocześnie o dietę i prowadząc zdrowszy styl życia.
Który sobie dzisiaj zrobisz?
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Zaręba, D., & Ziarno, M. (2011). Alternatywne probiotyczne napoje warzywne i owocowe. Bromatologia i Chemia Toksykologiczna.
- Neuhoff-Murawska, J., Socha, P., & Socha, J. (2007). Soki: zalety i zagrożenia w żywieniu dzieci i młodzieży. Klinika Gastroenterologii, Hepatologii i Immunologi Instytut “Pomnik – Centrum Zrowia Dziecka.”