Choć nie jest to problem zagrażający Twojemu zdrowiu czy życiu, wskazane jest, by w celu wykluczenia ewentualnych komplikacji opadające powieki obejrzał lekarz.
Opadające powieki sprawiają, że osoba, u której występują, wygląda starzej niż w rzeczywistości. Opadające powieki z czasem utrudniają również zdolność widzenia.
Pewne dane statystyczne dowodzą, że co roku więcej, niż sto milionów mężczyzn i kobiet szuka rozwiązania tego problemu na salach operacyjnych, poddając się zabiegom medycznym i chirurgii plastycznej.
Jak się jednak okazuje, istnieją o wiele mniej wymagające środki pozwalające na wykluczenie tak radykalnych posunięć. Stosowanie ich jest szczególnie wskazane dla osób, które powinny unikać znieczulenia ogólnego, i u których mogłaby ona wywołać poważne problemy zdrowotne.
Z tego powodu przygotowaliśmy ten artykuł, który ma na celu udzielenie Ci informacji na temat tego, jak traktować i leczyć opadające powieki tak, aby wykluczyć skomplikowane i ryzykowne zabiegi medyczne.
Opadające powieki mogą mieć charakter stały lub z upływem czasu pogarszać się i na nowo zanikać. Problem ten może też występować jednostronnie lub dotyczyć obu powiek. Gdy dotyczy tylko jednej strony, łatwiej jest go wykryć porównując obie powieki.
O wiele trudniej wykryć problem, gdy opadanie powiek występuje obustronnie. Kiedy ktoś marszczy czoło lub przechyla głowę do tyłu, może to oznaczać, że usiłuje patrzeć spod zapadniętych powiek.
Problem ten sprawia też, że osoby takie często wydają się senne lub zmęczone, odbierając twarzy urok. Problem opadających powiek występuje jako wada wrodzona lub rozwija się przez dłuższy czas.
Choć ogólnie nie stanowią one zagrożenia dla zdrowia czy życia człowieka, najlepszym rozwiązaniem może okazać się konsultacja z lekarzem. Pozwoli ona wykluczyć wszelkie ewentualne zagrożenia mogące się pojawić w związku z opadającymi powiekami.
Opadające powieki – jakie są przyczyny tego zjawiska?
Tak naprawdę można wymienić wiele przyczyn wspomnianego problemu. Wśród nich wspomnieć należy starzenie się komórek naszego ciała, cukrzycę, przebyty udar mózgu, Zespół Hornera (przerwanie nerwu powiązanego z powieką), zawał mózgu lub jakiekolwiek zaburzenie powiązane z nerwami lub mięśniami powieki.
Opadające powieki – gdy problem występuje obustronnie
Komplikacje medyczne. Na przykład, przyczyną może być miastenia rzekomo poraźna, choroba charakteryzująca się szybkim zmęczeniem mięśni szkieletowych, dotykająca mięśnie i nerwy, które je kontrolują.
Opadające powieki – gdy problem występuje jednostronnie
Nowotwór atakujący powiekę. Jest bardzo podobny do jęczmienia.
Komplikacje zdrowotne.
Uraz nerwowy.
Zwyczajny proces starzenia się.
Domowe sposoby na opadające powieki.
Sposób 1 – Użyj saszetek z herbatą rumiankową. Rumianek działa przeciwzapalnie i można wykorzystywać jego właściwości w problemach związanych z powiekami.
Przed nałożeniem na oczy, saszetki powinny być przechowywane w lodówce. Zrelaksuj się i nałóż saszetki na powieki pozostawiając je tam na dwadzieścia minut. Powtarzając okłady, po pewnym czasie zaczniesz dostrzegać pozytywne rezultaty tych zabiegów.
Sposób 2 – Użyj domowego kremu do wzmacniania powiek na bazie składników naturalnych. Przygotowanie go jest niedrogie i bardzo łatwe.
Połącz ze sobą dwie łyżki owsa, cztery łyżki jogurtu naturalnego, cztery łyżki żelu aloesowego i pięć plastrów ogórka bez skórki. Wymieszaj dokładnie, a następnie nałóż krem na powieki. Pozostaw na dwadzieścia minut, a następnie spłucz obficie wodą.
Sposób 3 – Ogórki są doskonałym rozwiązaniem w przypadku opadających powiek. Wystarczy położyć na opadające powieki świeżo przygotowane plastry ogórka i pozostawić na około dwadzieścia minut.
Sposób 4 – Bardzo dobre efekty przynosi stosowanie do mycia twarzy zimnej wody przechowywanej w lodówce. Takie działanie wzmacnia skórę. Nie zwlekaj z zastosowaniem tak prostej metody, jeśli opadające powieki stanowią problem, który dotyka właśnie Ciebie!
Sposób 5 – Dobrym rozwiązaniem jest również włączenie do swojej diety winogron. Owoc ten cofa proces starzenia się komórek naszego organizmu, a takie działanie zawdzięcza wysokiej zawartości rezweratrolu. Spożywając winogrona każdego dnia będziesz mogła korzystać z wielu właściwości tych smakowitych owoców.
Zastosuj nasze sposoby, a z całą pewnością zobaczysz poprawę!
Trądzik nie jest poważnym problemem zdrowotnym w większości przypadków, przynajmniej z fizjologicznego punktu widzenia. Z psychologicznego punktu widzenia powoduje to jednak znaczące zmiany, ponieważ może wpływać na wygląd i samoocenę. Czy zielona herbata na trądzik to naprawdę skuteczny sposób leczenia…
Jeśli nie jesteś wypoczęta lub od dłuższego czasu się nie wysypiasz prawdopodobnie pojawiły się na Twojej twarzy cienie pod oczami. Przedstawimy Ci kilka sztuczek, abyś mogła je ukryć i lepiej wyglądać. Cienie pod oczami mogą być bardzo denerwujące, jeśli są…
Rozstępy to nieregularne linie na skórze, które powstają w wyniku nadmiernego rozciągania elastycznych włókien. Często występują w czasie ciąży, ale są również spowodowane nagłymi zmianami wagi i czynnikami dziedzicznymi. Odkryj domowy krem z witaminą E na rozstępy. Obecnie istnieje wiele…
Worki pod oczami to te brzydkie ciemne krążki, które występują niemal u każdej osoby. Pojawiają się, gdy naczynia włosowate na powierzchni skóry rozszerzają się lub gdy w danym obszarze występuje nadmiar melaniny. Zwykle worki pod oczami to zjawisko dziedziczne lub…
Jeśli nosisz aparat ortodontyczny higiena jamy ustnej może stać się prawdziwym wyzwaniem. Jednocześnie utrzymanie czystości jamy ustnej jest niezbędne przede wszystkim dla powodzenia leczenia. Ponadto zapobiega również problemom, takim jak próchnica zębów, zapalenie dziąseł i inne. Osoba nosząca aparat ortodontyczny…
Fakt, że większość kobiet cierpi na trądzik podczas menstruacji jest przykrą rzeczywistością. Tak naprawdę prawie każdą z nas wiele razy zaskoczyły brzydkie wypryski na twarzy i na plecach, które zwiastują nadejście miesiączki. Czy wiemy jednak, dlaczego tak się dzieje? Cykl miesiączkowy…