Opadające powieki - naturalne sposoby

Choć nie jest to problem zagrażający Twojemu zdrowiu czy życiu, wskazane jest, by w celu wykluczenia ewentualnych komplikacji opadające powieki obejrzał lekarz.
Opadające powieki - naturalne sposoby

Napisany przez Katherine Flórez

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Opadające powieki sprawiają, że osoba, u której występują, wygląda starzej niż w rzeczywistości. Opadające powieki z czasem utrudniają również zdolność widzenia.

Pewne dane statystyczne dowodzą, że co roku więcej, niż sto milionów mężczyzn i kobiet szuka rozwiązania tego problemu na salach operacyjnych, poddając się zabiegom medycznym i chirurgii plastycznej.

Jak się jednak okazuje, istnieją o wiele mniej wymagające środki pozwalające na wykluczenie tak radykalnych posunięć. Stosowanie ich jest szczególnie wskazane dla osób, które powinny unikać znieczulenia ogólnego, i u których mogłaby ona wywołać poważne problemy zdrowotne.

Z tego powodu przygotowaliśmy ten artykuł, który ma na celu udzielenie Ci informacji na temat tego, jak traktować i leczyć opadające powieki tak, aby wykluczyć skomplikowane i ryzykowne zabiegi medyczne.

Opadające powieki mogą mieć charakter stały lub z upływem czasu pogarszać się i na nowo zanikać. Problem ten może też występować jednostronnie lub dotyczyć obu powiek. Gdy dotyczy tylko jednej strony, łatwiej jest go wykryć porównując obie powieki.

O wiele trudniej wykryć problem, gdy opadanie powiek występuje obustronnie. Kiedy ktoś marszczy czoło lub przechyla głowę do tyłu, może to oznaczać, że usiłuje patrzeć spod zapadniętych powiek.

Problem ten sprawia też, że osoby takie często wydają się senne lub zmęczone, odbierając twarzy urok. Problem opadających powiek występuje jako wada wrodzona lub rozwija się przez dłuższy czas.

Choć ogólnie nie stanowią one zagrożenia dla zdrowia czy życia człowieka, najlepszym rozwiązaniem może okazać się konsultacja z lekarzem. Pozwoli ona wykluczyć wszelkie ewentualne zagrożenia mogące się pojawić w związku z opadającymi powiekami.

Opadające powieki – jakie są przyczyny tego zjawiska?

Tak naprawdę można wymienić wiele przyczyn wspomnianego problemu. Wśród nich wspomnieć należy starzenie się komórek naszego ciała, cukrzycę, przebyty udar mózgu, Zespół Hornera (przerwanie nerwu powiązanego z powieką), zawał mózgu lub jakiekolwiek zaburzenie powiązane z nerwami lub mięśniami powieki.

Remedium na oczy

Opadające powieki – gdy problem występuje obustronnie

 • Komplikacje medyczne. Na przykład, przyczyną może być miastenia rzekomo poraźna, choroba charakteryzująca się szybkim zmęczeniem mięśni szkieletowych, dotykająca mięśnie i nerwy, które je kontrolują.
 • Naturalny proces starzenia.
 • Zwyczajne, wynikające z genetyki różnice powiek.

Opadające powieki – gdy problem występuje jednostronnie

 • Nowotwór atakujący powiekę. Jest bardzo podobny do jęczmienia.
 • Komplikacje zdrowotne.
 • Uraz nerwowy.
 • Zwyczajny proces starzenia się.

Domowe sposoby na opadające powieki.

 • Sposób 1 – Użyj saszetek z herbatą rumiankową. Rumianek działa przeciwzapalnie i można wykorzystywać jego właściwości w problemach związanych z powiekami.

Przed nałożeniem na oczy, saszetki powinny być przechowywane w lodówce. Zrelaksuj się i nałóż saszetki na powieki pozostawiając je tam na dwadzieścia minut. Powtarzając okłady, po pewnym czasie zaczniesz dostrzegać pozytywne rezultaty tych zabiegów.

 • Sposób 2 – Użyj domowego kremu do wzmacniania powiek na bazie składników naturalnych. Przygotowanie go jest niedrogie i bardzo łatwe.

Połącz ze sobą dwie łyżki owsa, cztery łyżki jogurtu naturalnego, cztery łyżki żelu aloesowego i pięć plastrów ogórka bez skórki. Wymieszaj dokładnie, a następnie nałóż krem na powieki. Pozostaw na dwadzieścia minut, a następnie spłucz obficie wodą.

 • Sposób 3 – Ogórki są doskonałym rozwiązaniem w przypadku opadających powiek. Wystarczy położyć na opadające powieki świeżo przygotowane plastry ogórka i pozostawić na około dwadzieścia minut.
Ogórki w plastrach

Przeczytaj również artykuł: Ogórek i jego wpływ na nasze zdrowie

 • Sposób 4 – Bardzo dobre efekty przynosi stosowanie do mycia twarzy zimnej wody przechowywanej w lodówce. Takie działanie wzmacnia skórę. Nie zwlekaj z zastosowaniem tak prostej metody, jeśli opadające powieki stanowią problem, który dotyka właśnie Ciebie!
 • Sposób 5 – Dobrym rozwiązaniem jest również włączenie do swojej diety winogron. Owoc ten cofa proces starzenia się komórek naszego organizmu, a takie działanie zawdzięcza wysokiej zawartości rezweratrolu. Spożywając winogrona każdego dnia będziesz mogła korzystać z wielu właściwości tych smakowitych owoców.

Zastosuj nasze sposoby, a z całą pewnością zobaczysz poprawę!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.