Rumianek i cynamon - remedium dla cukrzyków

Przede wszystkim zastosuj się do naszych wskazówek. W przeciwnym razie możesz sobie zaszkodzić. Jeżeli masz wątpliwości, skonsultuj się ze specjalistą.
Rumianek i cynamon - remedium dla cukrzyków

Napisany przez Katherine Flórez

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Wiadomo, że rumianek i cynamon posiadają właściwości lecznicze. Ale czy spiszą się również w przypadku tak poważnych chorób, jaką jest cukrzyca?

Mówimy o tej chorobie, kiedy nasz organizm traci zdolność produkowania odpowiedniej ilości insuliny lub nie jest w stanie z niej poprawnie korzystać. Insulina jest hormonem produkowanym przez trzustkę.

To dzięki niej glukoza – dostarczana wraz z pożywieniem – może zamieniać się w energię potrzebną mięśniom i narządom. Osoby chore na cukrzycę są narażone na uszkodzenia tkanek, co może prowadzić do bardzo niebezpiecznych konsekwencji.

Na szczęście istnieją sposoby (również naturalne), dzięki którym można kontrolować tę przypadłość. Dzisiaj dowiesz się, jak na poziom cukru we krwi wpływa rumianek i cynamon.

Poznaj ich fantastyczne właściwości i naucz się przygotowywać naturalne remedium. Polecamy!

Rumianek i cynamon regulują poziom cukru we krwi

Składniki, takie jak rumianek i cynamon, posiadają wspaniałe właściwości lecznicze, które pomagają walczyć z cukrzycą.

Są źródłem związków, które obniżają poziom cukru we krwi. Świetnie spisują się też w leczeniu niestrawności, problemów z cholesterolem i układem krążenia.

Rumianek i jego właściwości

Rumianek

Rumianek to – w medycynie naturalnej – jeden z najczęściej używanych kwiatów. Jakiś czas temu udowodniono, że świetnie wpływa w przypadku cukrzycy typu 2, ponieważ zapobiega nagłym wzrostom poziomu cukru we krwi.

Zgodnie z badaniami opublikowanymi przez magazyn Nutrition, jego wspaniałe działanie jest związane z obecnością przeciwutleniacza zwanego kwercetyną.

Składnik ten opóźnia przyswajanie glukozy w jelitach i sprawia, że nie trafia ona zbyt gwałtownie do układu krwionośnego. Żeby dojść do tego typu wniosków, badania przeprowadzono na 64 osobach chorych na cukrzycę typu 2.

Część z nich przez 8 tygodni pijała rumianek po każdym posiłku. Udowodniono, że w ich przypadku poziom glukozy był znacznie mniejszy.

Właściwości cynamonu

Cynamon dla cukrzyków

Przyprawa ta – tak chętnie używana w kuchni – jest doskonałym lekiem dla cukrzyków. Zawiera związki zdolne aktywować najważniejsze enzymy, które stymulują komórki i sprawiają, że lepiej reagują na insulinę.

Ale to nie wszystko! Cynamon przyspiesza trawienie cukrów i pomaga zamienić je w energię. 

Rumianek i cynamon – niesamowite remedium

Napar z rumianku i cynamonu

Naturalny napar z rumianku i cynamonu to świetny sposób na cukrzycę i inne dolegliwości związane z cholesterolem i trójglicerydami.

Jest bardzo niskokaloryczny i można go pijać codziennie.

Składniki

  • 1 szklanka wody (250 ml)
  • 1 łyżeczka cynamonu w proszku (5 g)
  • 1 łyżeczka suszonego rumianku (10 g)

Sposób przygotowania

  • Doprowadzamy do wrzenia szklankę wody. Dodajemy łyżeczkę cynamonu.
  • Zdejmujemy z ognia i dodajemy suszony rumianek.
  • Przykrywamy i zaparzamy przez 10 minut.
  • Odcedzamy.

Jak i kiedy pijamy napar?

  • Pijemy jedną szklankę dziennie, najlepiej na czczo.
  • Kuracja powinna trwać minimum dwa tygodnie. Wtedy zaczniesz odczuwać rezultaty.

Pamiętaj, że napar ten należy stosować jako dodatek przy leczeniu cukrzycy. Nie zastępuj nim terapii przepisanej przez lekarza.

Dostosuj się do zalecanych ilości. Napar pijany w nadmiarze może powodować bardzo negatywne skutki.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.