Napój, który dokładnie oczyści Twój organizm

Zadbaj o zdrowie i pomóż swojemu organizmowi oczyścić się z toksyn, spożywając specjalny napój oczyszczający. Wspomoże on usuwanie szkodliwych substancji z najważniejszych narządów.
Napój, który dokładnie oczyści Twój organizm

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2022

Zadbaj o zdrowie i pomóż swojemu organizmowi oczyścić się z toksyn, spożywając specjalny napój oczyszczający. Wspomoże on usuwanie szkodliwych substancji z najważniejszych narządów.

W naszym artykule znajdziesz przepis na pyszny napój, który doda ci zdrowia i witalności.

Napój oczyszczający – dlaczego warto go pić?

Aby zapewnić sobie zdrowie oraz prawidłowe funkcjonowanie wszystkich narządów, należy prowadzić zdrowy tryb życia, oparty na zdrowej diecie, aktywności fizycznej oraz innych zdrowych nawykach.

Niestety wielu z nas nie ma świadomości tego, że niezdrowa dieta, siedzący tryb życia, zanieczyszczenie środowiska, nieprawidłowe nawyki na co dzień, sprawiają, że w naszym ciele gromadzi się wiele toksyn. Przy niezdrowym stylu życia organizm nie potrafi samodzielnie i ch wydalić.

W konsekwencji prowadzą one do rozmaitych chorób oraz obniżają wydolność najważniejszych narządów.

Detoksyfikacja wątroby

Kiedy w naszym organizmie gromadzi się nadmiar toksyn i szkodliwych substancji, następuje spadek odporności i jesteśmy podatni na wszelkiego rodzaju choroby. Ponadto wiele narządów przestaje prawidłowo spełniać swoje funkcje, tworząc idealne środowisko do rozwoju trudnych do wyleczenia chorób przewlekłych.

Czy to nie jest wystarczający powód, by uświadomić sobie wagę regularnego oczyszczania organizmu z toksyn i innych szkodliwych substancji? Zadbaj o siebie i postaw na zdrowy styl życia!

Pomoże ci w tym przepis na napój o silnych właściwościach oczyszczających. Dzięki niemu usuniesz ze swojego ciała wszystkie szkodliwe substancje, które na co dzień zagrażają twojemu zdrowiu.

Napój oczyszczający – na czym polega jego działanie?

Ten napój oczyszczający łączy właściwości cytryny, ogórka oraz liści mięty, które działają stymulująco na organizm, wspomagając jego oczyszczanie, a w szczególności odtruwają wątrobę, nerki, płuca oraz dogłębnie czyszczą jelito grube.

Właściwości cytryny

Cytryna jest powszechnie znana jako jeden z najlepszych naturalnych środków oczyszczających organizm oraz poprawiających ogólny stan zdrowia – a wszystko to za sprawą wysokiej zawartości witaminy C i ważnych antyoksydantów.

Kwas cytrynowy poprawia funkcje enzymu stymulującego pracę wątroby oraz wspomaga proces usuwania toksyn. Ponadto zawiera bioflawonoidy, pektyny i limonen, które wzmacniają układ immunologiczny, dzięki czemu zapobiegają rozwojowi wielu chorób.

Świeży sok z cytryny

Cytryna poprawia trawienie, pobudza proces usuwania metali ciężkich z organizmu, zwalcza wolne rodniki, stymuluje wątrobę do produkcji kwasu żółciowego, usuwa toksyny z przewodu pokarmowego, zapobiega zaparciom itp.

Ten kwaśny w smaku owoc pomaga również zrównoważyć pH organizmu – odkwasza go oraz alkalizuje krew, dzięki czemu zapobiega wielu chorobom.

Zalety ogórka

Ogórek jest rośliną niskokaloryczną, w znacznej mierze składająca się z wody, dzięki czemu ma silne działanie moczopędne i oczyszczające – pomaga usunąć nadmiar toksyn z organizmu. Doskonale zwalcza również nadmierne zatrzymywanie wody w tkankach.

Zielony ogórek

Ogórek zawiera sporą dawkę potasu – minerału, który odgrywa kluczową rolę w zachowaniu równowagi soli mineralnych w organizmie. Zawiera także błonnik, który poprawia trawienie oraz zapobiega zaparciom.

  • Ogórek zawiera dużą ilość składników odżywczych, których organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.
  • Zawiera także flawonoidy, takie jak kwercetyna, apigenina, luteolina, kemferol.
  • Posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwkrwotoczne.
  • Zawiera witaminy K i C, antyoksydanty oraz korzystnie wpływa na zdrowie ciała i skóry.

Ze względu na wysoką zawartość wody i błonnika, ogórek doskonale nadaje się do oczyszczania organizmu z toksyn. Pomaga usunąć szkodliwe produkty przemiany materii oraz zwalcza wolne rodniki, dzięki czemu zapobiega rozmaitym chorobom.

Korzystne działanie mięty

Doskonałym uzupełnieniem napoju będą świeże liście mięty dostarczają one sporej dawki potasu, wapnia, kwasu foliowego oraz witaminy A o działaniu antyoksydacyjnym.

Świeże liście mięty

Roślina ta pobudza trawienie i zapobiega rozstrojom żołądka: gazom jelitowym, wzdęciom, zgadze i nudnościom.

Jak przygotować oczyszczający napój?

Kiedy już znamy wszystkie właściwości składników na oczyszczający napój, nadszedł czas na praktykę. Czyli przedstawiamy krok po kroku, jak go przygotować.

Napój ten nie tylko oczyści twój organizm z toksyn, ale również pomoże ci zrzucić zbędne kilogramy i poprawić samopoczucie.

Składniki

  • 2 litry wody
  • 1 cytryna
  • 1 świeży ogórek
  • 10 listków mięty

Sposób przygotowania:

Dokładnie umyj ogórka i cytrynę. Pokrój je na plasterki i umieść w dużym słoiku. Dodaj liście mięty. Następnie zalej wszystkie składniki 2 litrami wody i odstaw słoik do lodówki.

Pij napój 2 razy dziennie tak długo, aż twój organizm całkowicie się oczyści. Zaleca się stosowanie 15-dniowej kuracji co 2 miesiące.

Aby uzyskać jak najlepsze efekty, należy wyeliminować z diety (na okres oczyszczania): tłuszcze, cukier, produkty mleczne oraz białą mąkę.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Domínguez E, Ordoñez E. Evaluación de la actividad antioxidante, vitamina C de zumos cítricos de lima dulce (Citrus limetta), limón tahití (Citrus latifolia), limón rugoso (Citrus jambhiri Lush) y mandarina cleopatra (Citrus reshni) almacenados en refrigeración. Investigación y Amazonía 2013; 3 (1): 30-35
  • Oboh, G., Bello, F. O., Ademosun, A. O., Akinyemi, A. J. and Adewuni, T. M. (2015). Antioxidant, hypolipidemic, and anti-angiotensin-1-converting enzyme properties of lemon (Citrus limon) and lime (Citrus aurantifolia) juices. Comparative Clinical Pathology, 24(6), 1395-1406. https://doi.org/10.1007/s00580-015-2088-x

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.