Żylaki - wylecz je stosując 3 naturalne składniki

Dzięki właściwościom przeciwzapalnym i zdolności rozszerzania naczyń krwionośnych, te naturalne składniki mogą poprawić krążenie krwi w twoich nogach i sprawić, że żylaki staną się mniej widoczne.
Żylaki - wylecz je stosując 3 naturalne składniki

Ostatnia aktualizacja: 21 września, 2018

Żylaki są jednym z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się dorosłe kobiety. Przyczyną powstawania żylaków jest rozszerzanie się żył, przez co krew nie zostaje z powrotem pompowana do serca.

Zdrowa żyła używa zastawki, żeby pobudzić przepływ krwi z kończyn do mięśnia sercowego. Kiedy zastawka nie działa tak, jak powinna, tworzą się żylaki.

Problem ten może wynikać ze złych nawyków, takich jak siedzący tryb życia lub stosowanie produktów tytoniowych, ale żylaki mogą również być efektem predyspozycji genetycznych, ciąży lub zachwiania gospodarki hormonalnej.

W początkowych stadiach pojawiają się jedynie mało widoczne żyłki, zwane “pajączkami”, które jednak z czasem mogą się rozwinąć w bolesne, wypukłe żylaki.

Wiele osób poszukuje skutecznego sposobu leczenia żylaków, gdyż są one nie tylko nieestetyczne, ale również mogą być bolesne jeśli pojawią się w nich stany zapalne.

Na szczęście istnieje wiele niedrogich sposobów na znaczne zredukowanie żylaków. Wystarczy kilka naturalnych produktów, aby stworzyć niezwykle skuteczne i ekonomiczne rozwiązanie problemu żylaków.

Przedstawiamy nasz przepis na naturalne, domowe lekarstwo na żylaki. Zrobisz je z aloesu, marchewki i octu jabłkowego i z pewnością da ono świetne rezultaty. Wypróbuj to!

Jakie są zalety naturalnego leku na żylaki?

leczenie żylaków

Połączenie aloesu, marchewki i octu jabłkowego pomaga zredukować stany zapalne i sprawić, że żylaki staną się mniej widoczne. Lek należy nakładać codziennie na skórę. Poprawia on krążenie krwi oraz zmniejsza ból wywołany żylakami.

Żel z aloesu, jeden z najważniejszych składników, jest dobrze znany ze swoich bogatych właściwości odżywczych i nawilżających.

Działa on również przeciwzapalnie oraz rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu chore żyły zmniejszają się, a przepływ krwi jest dużo łatwiejszy. Co więcej, dostarcza on dużą ilość przeciwutleniaczy oraz wody ułatwiającej aplikację leku bez szkody dla skóry.

gotowana marchewka

Marchew jest bogatym źródłem beta karotenu, przeciwutleniacza, który zapobiega przedwczesnemu starzeniu i zmniejsza przebarwienia skóry. Witaminy z grupy B, minerały i błonnik zawarte w marchwi sprawiają, że jet to jedno z najzdrowszych warzyw, jakie powinny się pojawić w naszej diecie.

Po zblendowaniu ugotowanej marchwi na gładką masę łatwo jest nałożyć ją na skórę w formie balsamu, który pozwoli na wykorzystanie właściwości marchwi poprzez stosowanie jej na skórę.

Wiele czynnych składników w marchwi wykorzystuje się w zabiegach ujędrniających gdyż poprawiają one elastyczność skóry i zapobiegają jej zwiotczeniu.

Marchew jest również świetnym uzupełnieniem leczenia żylaków ponieważ stymuluje krążenie krwi i redukuje stany zapalne.

Dodatkowo, ten domowy lek zawiera ocet jabłkowy – produkt o właściwościach odżywczych i wzmacniających, zawierający składniki o działaniu przeciwzapalnym, które dają świetne rezultaty w leczeniu żylaków.

Nakładanie octu bezpośrednio na skórę zmniejsza wielkość chorych żył i zapewnia ulgę opuchniętym i ociężałym nogom.

Jak przygotować domowy lek na żylaki stosując aloesa, marchwi i octu jabłkowego?

domowy lek na żylaki

Połączenie tych trzech składników w jeden lek jest łatwe i nie zabiera dużo czasu. Zanim jednak zaczniesz, musisz pamiętać, że ten lek sam w sobie nie rozwiąże twoich problemów.

Mimo że jego regularne stosowanie poprawi krążenie krwi i stan żył, musisz połączyć leczenie z odpowiednia dietą i regularnymi ćwiczeniami, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty.

Składniki

 • 1 duża marchew
 • 2 łodygi aloesu
 • 3 łyżki stołowe octu jabłkowego (30 ml)

Sposób przygotowania

 • Obierz marchewki, pokrój je na małe kawałki i gotuj do miękkości w niewielkiej ilości wody.
 • Kiedy będą dobrze ugotowane, rozgnieć je widelcem na gładką pastę.
 • Rozetnij nożem łodygi aloesu i wydrap z ich środka żel.
 • Połącz żel z rozgniecioną marchewką, a następnie dodaj ocet jabłkowy.
 • Po otrzymaniu gładkiej masy nałóż lek na żylaki.

Jak stosować lek

 • Przed nałożeniem leku wykonaj peeling nóg, aby składniki mogły się łatwiej wchłonąć.
 • Rozprowadź lek na obszarach dotkniętych żylakami wykonując delikatny masaż od kostek w stronę łydek.
 • Pozostaw lek na skórze przez 30-40 minut, a następnie spłucz go zimną wodą.
 • Powtarzaj aplikację codziennie, stosując się do powyższych zaleceń.

Jak widzisz, aby pozbyć się problemu żylaków nie ma potrzeby wydawać dużej ilości pieniędzy na drogie leki.
Jeżeli będziesz się stosować do naszych porad i nakładać ten lek regularnie, zauważysz znaczącą poprawę w bardzo krótkim czasie.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.