Sny erotyczne - co oznaczają i skąd się biorą?
Możliwe, że sny erotyczne, które miewasz, nie odzwierciedlają Twoich rzeczywistych potrzeb. Niewątpliwie jednak są źródłem dużej przyjemności. Przeżywasz w nich jedne z najlepszych orgazmów Twojego życia. Co ciekawe, Twoje ciało nie potrzebuje wtedy ani pieszczot ani realnego kontaktu.
Każdy z nas podejdzie do tego na swój sposób. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że sny erotyczne są wynikiem naszych naturalnych instynktów seksualnych. W większości przypadków budzimy się z uśmiechem na twarzy, ale może też dojść do sytuacji, że sny erotyczne wywołają zmieszanie, zawstydzenie, a nawet poczucie winy.
Sny erotyczne są odzwierciedleniem uczuć i emocji
Sny erotyczne bazują na emocjach, uczuciach, wyobrażeniach, marzeniach i przeżytych doświadczeniach. Czasem jednak są tak zaskakujące, że mogą szokować nawet nas samych.
1. Są odpowiedzią na nasze potrzeby seksualne
Oczywiście, nie oznacza to, że koniecznie chcemy, żeby to samo wydarzyło się w rzeczywistości. Po prostu mamy potrzebę doznania pewnych uczuć i emocji. Może też być tak, że w naszych snach pożądamy osoby obecnej. Jako, że podczas spania nie ma ograniczeń, puszczają nam wodze fantazji.
2. Sny erotyczne są zazwyczaj nierealne
Bardzo rzadko zdarza się, żeby sen erotyczny wydawał się realny. We śnie nawet nie zachowujemy się tak jak zazwyczaj. Dlatego też bardzo często śnimy o aktach seksualnych z nutą szaleństwa czy agresji. Nie powinno Cię to martwić. Niekoniecznie musi to oznaczać jakiś problem natury emocjonalnej.
3. Czasami dostrzegamy zmiany w naszym ciele zaraz po przebudzeniu
Mimo braku rzeczywistego kontaktu fizycznego z partnerem, podniecenie, które wywołują sny erotyczne jest jak najbardziej prawdziwe. Po przebudzeniu możemy nawet zauważyć, że nasze narządy płciowe są wilgotne.
Oprócz tego, istnieje tak zwany orgazm nocny. Są to niekontrolowane orgazmy, występujące bez żadnego kontaktu fizycznego. Widać tutaj doskonale, jak bardzo nasz umysł może wpływać na całe ciało.
4. Dlaczego miewamy sny homoseksualne, jeżeli jesteśmy heteroseksualni (i odwrotnie)?
Miewanie snów homoseksualnych (lub heteroseksualnych) nie odnosi się do naszej orientacji seksualnej. Możesz miewać fantazje i pragnienia zupełnie niezwiązane z Twoimi gustami. Każdej z nas może się to przydarzyć.
Wielki orgazm w świecie snów
Orgazmy we śnie zdarzają się nawet tym osobom, które mają problemy z osiąganiem ich na co dzień. Poniżej kilka ciekawostek na ten temat:
1. Kobiety mogą doznawać ich w jakimkolwiek momencie swojego życia.
2. Mężczyźni nie są na nie podatni w okresach, kiedy nie są zbyt aktywni seksualnie. Nawet zanim zaczną się masturbować, czy regularnie uprawiać seks (np. nastolatkowie).
3. „Mokre sny” u mężczyzn są nazywane polucjami nocnymi.
4. Mężczyźni mogą mieć ogromną ilość erekcji, które nie kończą się orgazmem. Dzieje się tak dlatego, że dopływ krwi do członka na przemian rośnie i maleje.
5. Niektórym osobom jest łatwiej dojść do orgazmu śpiąc, ponieważ sny erotyczne nie posiadają żadnych limitów i zahamowań.
Przeczytaj także:
6. Najczęściej nawet nie pamiętamy co się nam śniło.
7. Niektóre pozycje przyjmowane podczas spania mogą wywołać sny erotyczne. Istnieją badania, które dowodzą, że spanie na brzuchu wywołuje sny dużo intensywniejsze. Z pewnością chodzi o kontakt naszych genitaliów z materacem, co powoduje podniecenie.
O czym śnią kobiety?
Sny erotyczne w kobiecym wydaniu zazwyczaj obejmują osoby, które one same znają. Większość z pań śni o byłych parterach, celebrytach itd.
Przeczytaj także:
Ciekawy jest fakt, że aż 18% wszystkich pań śni o seksie niechcianym. Udowodniły to badania przeprowadzone przez Uniwersytet z Montrealu.
O czym śnią mężczyźni?
W przypadku panów, w ich snach zazwyczaj występują osoby, których nie znają. Inaczej niż w przypadku kobiet, tylko 5% z nich śni na temat seksu niechcianego. Co ciekawe, przyznają, że w swoich snach myślą raczej o własnej przyjemności, nie zwracając większej uwagi na to, czy partnerka osiąga orgazm czy nie.
Pomimo że wielu ludzi na ten temat polemizuje, dowiedziano, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni miewają sny erotyczne. I mniej więcej tak samo często. Także w tym przypadku możemy śmiało mówić o równouprawnieniu.
Oczywiście, kobiety bardzo często mają problemy z osiągnięciem orgazmu. Dlatego warto zastanowić się nad wszystkimi czynnikami i limitami, które sprawiają, że nie możemy cieszyć się naszą seksualnością.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
-
Rubin, G. (1989). Reflexionando sobre el sexo: notas para una teoría radical de la sexualidad. Placer y Peligro. Explorando La Sexualidad Femenina. http://doi.org/www.cholonautas.edu.pe.
-
Carranza, J. (2002). La evolución del sexo. Evolucion: La Base de La Biología.
-
Uribe Arcila, J. F., Quintero Tobón, M. T., & Gómez Gómez, M. (2015). Orgasmo femenino: Definición y fingimiento. Urologia Colombiana. http://doi.org/10.1016/j.uroco.2015.03.001
-
Zadra, A. (2007). Sex dreams: What do men and women dream about? Sleep, 30, A376.
- Clarke, J., DeCicco, T., & Navara, G. (2010). An investigation among dreams with sexual imagery, romantic jealousy and relationship satisfaction. International Journal of Dream Research, 3(1), 54-59. https://doi.org/10.11588/ijodr.2010.1.472
- Yu, C. & Fu, W. (2011). Sex Dreams, Wet Dreams, and Nocturnal Emissions. Dreaming, 21(3), 197-212. https://doi.org/10.1037/a0024085
- Younis, I., Abdelrahman, S., Ibrahim, A., Hasan, S. & Mostafa, T. (2017). Sex Dreams in Married Women: Prevalence, Frequency, Content, and Drives. Dreaming, 27(3), 251–259. https://doi.org/10.1037/drm0000058