Orgazm – 5 rodzajów kobiecej rozkoszy

14 maja, 2019
Wiemy już, że kobieca seksualność to bardzo złożony system, bardziej skomplikowany niż w przypadku mężczyzn. Możemy wyróżnić kilka rodzajów kobiecego orgazmu, którego osiągnięcie wymaga jednak kompleksowej stymulacji.

Orgazm może mieć wiele różnych obliczy, zwłaszcza w przypadku kobiet. Kobieca seksualność to bowiem bardzo złożony system, który warto odkrywać i z którym warto eksperymentować, by odnajdywać coraz to nowe obszary rozkoszy.

Warto poznawać swoje ciało, by wiedzieć, jak osiągnąć orgazm każdego z pięciu rodzajów, które opiszemy poniżej.

1. Łechtaczka – klucz do sukcesu

Łechtaczka to najważniejszy narząd w ciele kobiety, jeśli chodzi o odczuwanie przyjemności, co za tym idzie orgazm łechtaczkowy jest najłatwiejszym do osiągnięcia spośród wszystkich rodzajów. Sama łechtaczka jest także łatwo dostępna, a jej stymulacja nie powinna sprawiać problemów.

Wielu mężczyzn poznało już ten sekret dawania rozkoszy swojej partnerce i tylko w ten sposób potrafią doprowadzić ją do szaleństwa.

Wiele osób uważa, że kluczem do sukcesu w przypadku orgazmu łechtaczkowego jest poznawanie własnego ciała przez kobietę i masturbacja. Nawet niedoświadczony mężczyzna, odpowiednio pokierowany przez swoją partnerkę, może dać jej to, czego od niego oczekuje.

2. Orgazm pochwowy

Drugi najbardziej znany, ale już nie tak łatwy do osiągnięcia, rodzaj orgazmu to orgazm pochwowy. Zwykła penetracja to bowiem za mało, by stymulować słynny ,,punkt G”. Osiągnięcie orgazmu pochwowego wymaga koncentracji i zaangażowania ze strony obojga partnerów.

Para w łóżku

To złożony proces, ale warto spróbować, gdyż efekt jest naprawdę piorunujący. Seks w związku wymaga dobrej komunikacji. Aby zawalczyć o orgazm pochwowy, nie możecie obawiać się zmian pozycji i zdecydowanie się na taką, w której stymulacja punktu G będzie możliwa: możecie leżeć, siedzieć, klęczeć, a nawet stać!

Wypróbujcie różne metody i kąty penetracji.

Wiele kobiet podkreśla, że orgazm pochwowy są w stanie osiągnąć tylko w tzw. pozycji ,,na jeźdźca”. To właśnie wtedy przejmują kontrolę nad głębokością i tempem penetracji, stymulując także szyjkę macicy.

3. Orgazm mieszany

Jest to jeden z najbardziej intensywnych rodzajów kobiecego orgazmu – osiąga się go poprzez jednoczesną stymulację łechtaczki i penetrację pochwy. Nazywa się go również czasami ,,orgazmem kompletnym”, gdyż dostarcza całej gamy doznań.

Orgazm

Wiele kobiet nie wie, że mityczny punkt G to nie wszystko, a oprócz łechtaczki unerwiony jest także obszar wokół sromu i wewnątrz pochwy, dzięki czemu łatwo jest stymulować wszystkie te elementy jednocześnie.

Za pierwszym razem osiągnięcie takiego orgazmu może być trudne, ale wystarczy kilka prób głębszego zbadania własnego ciała.

Nie wahaj się pokazać swojemu partnerowi, co i jak. Eksperymentujcie z pozycjami, nie bójcie się nowych rzeczy. Pamiętaj, że Ty także powinnaś wychodzić z inicjatywą, kiedy tylko masz na to ochotę.

4. Orgazmy, o których się mówi

Spośród wielu rodzajów orgazmu istnieją również takie zepchnięte głęboko do sfery tabu. Przede wszystkim mamy na myśli seks analny i towarzyszące mu doznania. Wiele osób nigdy nie decyduje się na tego rodzaju eksperymenty, czy to ze względów religijnych, zdrowotnych czy światopoglądowych.

Inni po prostu obawiają się bólu lub też możliwych krępujących sytuacji. Są jednak wśród nas kobiety, którym ten rodzaj stymulacji bardzo odpowiada i które odkrywają dodatkowy rodzaj orgazmu – orgazm analny.

Odbyt, tak samo jak łechtaczka, jest bowiem bardzo silnie unerwiony, można więc osiągnąć dzięki niemu maksimum przyjemności przy minimum wysiłku.

Nie przegap: Seks – 8 błędów, które popełniają mężczyźni.

W przypadku stosunku analnego nie jest konieczna pełna penetracja! Czasami wystarczy stymulacja palcami lub językiem. Można także sięgnąć po różnego rodzaju gadżety erotyczne i lubrykanty, które ułatwią proces dojścia do orgazmu.

Oczywiście w przypadku takich praktyk, niezbędne jest zachowanie odpowiedniej higieny i prawidłowa komunikacja ze swoim partnerem. Możesz spodziewać się pewnego dyskomfortu, ale przy właściwym zrozumieniu swoich potrzeb, oboje możecie być zachwyceni.

5. Czy ćwiczenia fizyczne mogą dawać orgazm?

Jak donoszą najnowsze wyniki badań, osiągnięcie orgazmu jest możliwe nawet bez partnera, wibratora czy jakiegokolwiek innego rodzaju bezpośredniej stymulacji. Jak to możliwe? Chodzi oczywiście o pewien rodzaj fizycznej rozkoszy, która jest osiągana dzięki intensywnemu wysiłkowi!

Kobieta na siłowni

Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy, że aktywność fizyczna doprowadza nasze ciało do stanu podobnego do orgazmu. Jest to oczywiście uczucie o wiele mniej intensywne, jednak wciąż porównywalne do rozkoszy fizycznej osiąganej podczas stosunku czy masturbacji.

Koniecznie weź to pod uwagę i rozważ wszystkie zalety regularnych ćwiczeń!

Kobiece orgazmy – Wielkie wyzwanie

Osiągnięcie kobiecego orgazmu jest bardzo trudne, jeśli nie znamy własnego ciała i własnych potrzeb. Właśnie dlatego nie warto zamykać się na eksperymenty i poszerzanie swojej wiedzy o swojej seksualności. Tylko wtedy możesz osiągać orgazmy na kilka różnych sposobów.

Uwolnij swój umysł i swoje ciało, a rozkosz będzie na wyciągnięcie ręki. 

Do zaspokajania swoich potrzeb nie potrzebujesz nikogo ani niczego więcej niż samej siebie. Czyż to nie wspaniałe?