Idealny partner - czyli czego pragną kobiety?

05 sierpnia, 2019
Kobiety przywiązują większą wagę do detali i są bardziej wymagające, jeśli chodzi o cechy wymarzonego partnera.

Czy wiesz, że kobiety są o wiele bardziej wymagające, kiedy w grę wchodzi idealny partner? Przywiązują większą wagę do detali, starają się spojrzeć głębiej na potencjalną relację i nie skupiają się tylko i wyłącznie na wyglądzie zewnętrznym.

Jednocześnie jednak chcą uwodzić i zdobywać. Chcesz poznać tajemnicę i dowiedzieć się czego, a dokładniej kogo pragną kobiety? Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się jaki powinien być idealny partner.

 Idealny partner dla kobiety – czyli kto to?

1. Dobry kumpel i współpracownik

Partnerzy w związku muszą potrafić ze sobą współpracować. Każdego dnia budujecie bowiem wspólną przyszłość. Nie wystarczy, by Twój partner był najbardziej atrakcyjną osobą na świecie – musi to być jednocześnie ktoś, z kim potrafisz na co dzień funkcjonować i wspierać się nawzajem.

Kobiety potrzebują kogoś, kto potrafi rozśmieszać je do łez, ale gdy jest taka potrzeba – wspiera je i rozumie. Pamiętaj, że odpowiedni partner ma ułatwiać, a nie utrudniać Twoje życie. To, czego na pewno nie potrzebujecie w Waszym związku to ciągłe pretensje, wyrzuty, brak zaufania i zazdrość.

W taki sposób nie funkcjonują ludzie grający w jednej drużynie. Znajdź kogoś, z kim będziesz dzielić swoje marzenia i kto doprowadzi Cię do śmiechu, a nie do płaczu.

Przeczytaj również: Jak osobowość wpływa na nasz związek?

2. Ktoś, kto potrafi Cię wysłuchać

Umiejętność słuchania drugiej osoby i wzajemnej komunikacji jest ważna w każdym związku. Ktoś, z kim żyjesz i planujesz wspólną przyszłość, powinien więc umieć Cię wysłuchać, zrozumieć i w razie potrzeby doradzić.

Młodzi zakochani - idealny partner

Kobiety marzą więc o kimś, z kim będą mogły porozmawiać o wszystkim i kto nie będzie bał się stawić czoła ich emocjom czy ranom z przeszłości.

Osoba, która ma problemy z komunikacją i buduje między sobą a otoczeniem mur, nie będzie dobrym kompanem do wspólnego życia. Dojrzała relacja wymaga bowiem otwartości. Kobiety potrzebują kogoś, kto zawsze je wysłucha i zrozumie, nawet jeśli sprawa z pozoru wydaje się być błahostką.

3. Ktoś, kto Cię rozśmiesza i ekscytuje

Na samą myśl o codziennych przejawach troski i czułości rozświetla Cię od wewnątrz…

Zwykły uśmiech o poranku zdaje się być obietnicą udanej wspólnej przyszłości. Już samo spojrzenie sprawia, że czujesz się kochana i bezpieczna, nie mówiąc już o tych chwilach, gdy toniesz w objęciach albo dzielisz z drugą osobą śmiech i radość… Tak właśnie powinien wyglądać idealny związek.

Para na przyjęciu

Nad związkiem należy jednak pracować codziennie – nie da się osiągnąć ideału bez wysiłku, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Musisz dbać o swojego partnera i pragnąć jego szczęścia niemal tak bardzo jak swojego.

Miłość i szacunek zbudowane na takim fundamencie to klucz do sukcesu. Aby marzenie to stało się rzeczywistością, należy walczyć o nie każdego dnia. Inaczej może Ci się wymknąć, jak dym wypływający przez okno, a bez tego marzenia nawet najsilniejsza miłość może z czasem wyblaknąć.

4. Idealny partner daje poczucie bezpieczeństwa

Z pewnością wiesz już, że niedojrzały i niestabilny partner to źródło frustracji i negatywnych emocji. Bardzo często osoby takie mają niskie poczucie własnej wartości i są nieufne wobec innych, co sprawia, że związek z nimi szybko staje się toksyczny.

Twarze blisko siebie - idealny partner

Przeczytaj również: Toksyczny związek – rozpoznanie typowych objawów

Niektóre kobiety wpadają w pułapkę takich niezdrowych relacji, a zazdrość i emocjonalna manipulacja sprawiają, że ciężko jest im się z nich wydostać.

Idealny partner musi być dojrzały, pewny siebie i stabilny emocjonalnie. Potrzebujesz kogoś, kto nie chce Cię zranić i nie kieruje się tylko swoimi potrzebami. Tylko z taką osobą zbudujesz szczęśliwą, zdrową i trwałą relację, która przetrwa każdy kryzys.