Seks – 8 błędów, które popełniają mężczyźni

Bernardo Peña

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Bernardo Peña.

Ostatnia aktualizacja: 15 lutego, 2023

Seks bywa tematem tabu, my dzisiaj porozmawiamy na jego temat otwarcie. Prawda jest taka, że my kobiety, kochamy seks tak samo jak mężczyźni, a nawet bardziej. Oczywiście dzieje się to wtedy, kiedy nasz partner seksualny robi wszystko dobrze i w pełni nas zadowala.

Niestety jest to coś, co nie zdarza się za często, bo wielu mężczyzn uważa, że są najlepsi w sprawach związanych z seksem, a tak naprawdę ostatnie słowo zawsze należy do nas i nie każdy mężczyzna się z tym zgadza.

W dzisiejszych czasach rozmawiamy otwarcie o seksie z naszymi partnerami i przyjaciółmi więc rzeczą normalną jest usłyszeć jak mężczyzna zdradza swoim znajomym jakim jest ekspertem w sprawach łóżkowych i jak umie zaspokoić swoją kobietę.

Tymczasem często kobieta bywa niezadowolona, ponieważ rzadko jej partner rozumie jej potrzeby i nie zawsze jest tak miły i delikatny, jakby sobie tego życzyła.

Komunikacja pomiędzy partnerami seksualnymi odgrywa bardzo ważną rolę w poznawaniu gustów, fantazji i pragnień związanych z seksem.

Jednak w tym aspekcie bardzo często partner zawodzi, dzieje się tak z powodu istniejących mitów, wzorców kulturowych i błędów, które pozwalają wierzyć mężczyźnie, że jego sposób działania i myślenia jest dobry, tymczasem partnerka pozostaje niezadowolona, a seks nie sprawia jej takiej przyjemności jakiej by oczekiwała.

Dla tych mężczyzn, którzy są przekonani, że seks nie ma przed nimi tajemnic i są prawdziwymi ekspertami w tej dziedzinie, przygotowaliśmy listę najczęstszych błędów, które popełniają mężczyźni podczas seksu.

Seks bez tajemnic: róbcie to dobrze, albo wcale

Łechtaczka jest dużo bardziej skomplikowana niż penis, ale na pewno jest jedna z naszych największych słabości podczas seksu. Mężczyźni powinni być nieco bardziej delikatnie podczas dotykania łechtaczki, ponieważ jest to bardzo wrażliwe miejsce i powinno się wiedzieć jak je odpowiednie stymulować.

Większość mężczyzn niestety myśli, że ich zdecydowane i intensywne pieszczoty są dla nas przyjemne, a w rzeczywistości blokują one całą przyjemność, którą powinnyśmy odczuwać.

Nauczcie się bawić naszymi piersiami

Większość mężczyzn lubi bawić się naszymi piersiami i jest to jeden z elementów, który najbardziej nas podnieca. Jednak istnieją tacy mężczyźni, którzy dotykają je z nadmierną gwałtownością, tak jakby to były piłki do gry lub coś w tym rodzaju, w ten sposób blokując naszą przyjemność.

Prawdą jest, że pasja popycha nas do szaleństwa i tak dalej, ale prosimy, bądźcie trochę bardziej delikatni!

Pamiętacie, ilość nie jest najważniejsza

To jeden z największych błędów jaki popełniają mężczyźni, ponieważ wielu z nich przedkłada ilość nad jakość, dlatego często utożsamiają posiadanie więcej niż jednego orgazmu z młodością i męskością.

Nie ma wątpliwości, że mężczyźni są konkurencyjni pod każdym względem, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi seks i związki intymne, gdzie w gronie przyjaciół każdy mężczyzna chwali się swoimi osiągnięciami. Dla nich ilość jest bardzo ważna, bo można ją zmierzyć i porównać, dzięki temu mogą poczuć się lepsi od kolegów.

Jednak, to czego mężczyźni często nie wiedzą, dla kobiet znacznie ważniejsza w relacjach intymnych jest jakość niż ilość.

Poświęćcie więcej czasu na grę wstępną

Drodzy mężczyźni, nie tylko sam seks przynosi nam przyjemność więc nie możecie oczekiwać, że będziemy zadowolone i wdzięczne z powodu samego stosunku.

Ciała kobiet są pełne miejsc wrażliwych na wasz dotyk więc możecie być pewni, że dopóki nie poznacie tych wszystkich miejsc, wasza partnerka nie będzie w pełni zadowolona.

Nie przesadzajcie z klapsami

Mały klaps w najgorętszym momencie nie jest niczym złym, a nawet może nas jeszcze bardziej podniecić. Jeżeli jednak dostajemy klapsa za klapsem, jakby nasz tyłek był workiem treningowym, przestaje to być podniecające i przyjemne. Seks powinien być przyjemny, a nie bolesny.

Czasami lepiej milczeć

Jeżeli znajdujemy się w intymnej sytuacji, zawsze miło jest usłyszeć od partnera “kocham cię” lub inne romantyczne słowa. Jednak kiedy uprawiacie tak zwany “przygodny” seks z nowo poznaną kobietą, lepiej żebyście powstrzymali się od komentarzy typu “podoba ci się?”, “robię to dobrze?”.

Zapewniamy was, że kobiecie może przejść ochota na seks i jakiekolwiek miłosne uniesienia kiedy słyszy takie rzeczy. Przestańcie się przejmować, na pewno zorientujecie się sami kiedy coś nam się nie spodoba.

Nasze ucho nie jest do gryzienia

Pomyślcie sami jak ucho pełne śliny może być romantyczne? To prawda, że ucho dla wielu kobiet może być bardzo wrażliwym miejscem, ale prosimy… nie zapominajcie się. Lekki dotyk ucha językiem wystarczy, nie sądzimy, aby którąkolwiek z nas podniecało gryzienie i ślinienie ucha.

Nie ssijcie dużego palca u stopy

Prosimy was, jakiego typu jest to fetysz? Większość z nas tego nie lubi, a wręcz myślimy, że nie jest to normalne. Nie ma nic bardziej obrzydliwego niż stopy więc prosimy was, zapomnijcie o takich udziwnieniach!

A Ty? Masz coś do dodania do naszej listy?


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.