Sny erotyczne – co oznaczają i skąd się biorą?

Luty 8, 2016
Niektóre pozycje przyjmowane podczas spania, mogą przyczynić się do tego, że miewamy sny erotyczne. Śpiąc na brzuchu, na przykład, nasza strefa intymna jest w stałym kontakcie i może wywoływać podniecenie.

Możliwe, że sny erotyczne, które miewasz, nie odzwierciedlają Twoich rzeczywistych potrzeb. Niewątpliwie jednak są źródłem dużej przyjemności. Przeżywasz w nich jedne z najlepszych orgazmów Twojego życia. Co ciekawe, Twoje ciało nie potrzebowało ani pieszczot, ani realnego kontaktu.

Każda z nas podejdzie do tego na swój sposób. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że sny erotyczne są wynikiem naszych naturalnych instynktów seksualnych. W większości przypadków budzimy się z uśmiechem na twarzy, ale może też dojść do sytuacji, że sny erotyczne wywołają zmieszanie, zawstydzenie, a nawet poczucie winy.

Sny erotyczne są odzwierciedleniem uczuć i emocji

Sny erotyczne bazują się na emocjach, uczuciach, wyobrażeniach, marzeniach i przeżytych doświadczeniach. Czasem jednak są tak zaskakujące, że mogą szokować nawet nas same.

Dzieło sztuki

1. Są odpowiedzią na nasze potrzeby seksualne.

Oczywiście, nie oznacza to, że koniecznie chcemy, żeby to samo wydarzyło się w rzeczywistości. Po prostu mamy potrzebę doznania pewnych uczuć i emocji. Może też być tak, że pożądamy osoby obecnej w naszych snach. Jako, że podczas spania nie ma ograniczeń, puszczają nam wodze fantazji.

2. Nasze sny erotyczne są zazwyczaj nierealne.

Bardzo rzadko zdarza się, żeby sny erotyczne wydawały się realne. Nawet nie zachowujemy się tak jak zazwyczaj. Dlatego też bardzo często śnimy o aktach seksualnych z nutą szaleństwa czy agresji. Nie powinno Cię to martwić. Niekoniecznie musi oznaczać jakiś problem natury emocjonalnej.

3. Czasami dostrzegamy zmiany w naszym ciele zaraz po przebudzeniu.

Podniecenie, które wywołują sny erotyczne, jest jak najbardziej prawdziwe. Po przebudzeniu możemy nawet zauważyć, że nasze organy intymne są nawilżone.

Oprócz tego, istnieje tak zwany orgazm nocny. Są to niekontrolowane orgazmy, występujące bez żadnego kontaktu fizycznego. Widać tutaj doskonale, jak bardzo nasz umysł może wpływać na całe ciało.

4. Dlaczego miewamy sny homoseksualne, jeżeli jesteśmy heteroseksualni (i odwrotnie)?

Miewanie snów homoseksualnych (lub heteroseksualnych) nie odnosi się do naszej orientacji seksualnej. Możesz miewać fantazje i pragnienia zupełnie niezwiązane z Twoimi gustami. Każdej z nas może się to przydarzyć.

Wielki orgazm w świecie snów

Orgazmy we śnie zdarzają się nawet tym co mają problemy z osiąganiem ich na co dzień. Poniżej kilka ciekawostek na ten temat:

1. Kobiety mogą doznawać ich w jakimkolwiek momencie swojego życia.

2. Mężczyźni są na nie podatni w okresach, kiedy nie są zbyt aktywni seksualnie. Nawet zanim zaczną się masturbować, czy regularnie uprawiać seks (np. nastolatkowie).

3. „Mokre sny” u mężczyzn są nazywane polucjami nocnymi.

4. Mężczyźni mogą mieć ogromną ilość erekcji, które nie kończą się orgazmem. Dzieje się tak dlatego, że dopływ krwi do członka na przemian rośnie i maleje.

5. Niektórym osobom jest łatwiej dojść do orgazmu śpiąc, ponieważ sny erotyczne nie posiadają żadnych limitów i zahamowań.

6. Najczęściej nawet nie pamiętamy co się nam śniło.

7. Niektóre pozycje przyjmowane podczas spania mogą wywołać sny erotyczne. Istnieją badania, które dowodzą, że spanie na brzuchu wywołuje sny dużo intensywniejsze. Z pewnością chodzi o kontakt naszych genitaliów z materacem, co powoduje podniecenie.

Sny erotyczne

O czym śnią kobiety?

Sny erotyczne w kobiecym wydaniu zazwyczaj obejmują osoby, które one same znają. Większość z Pań śni o byłych parterach, celebrytach, itd.

Ciekawy jest fakt, że aż 18% wszystkich Pań śni o seksie niechcianym. Udowodniły to padania przeprowadzone przez Uniwersytet z Montrealu.

O czym śnią mężczyźni?

W przypadku Panów, w ich snach zazwyczaj występują osoby, których nie znają. Inaczej niż w przypadku kobiet, tylko 5% z nich śni na temat seksu niechcianego. Co ciekawe, przyznają, że w swoich snach myślą raczej o własnej przyjemności, nie zwracając większej uwagi na to, czy partnerka osiąga orgazm czy nie.

Kobieta na łyżce

Pomimo, że wielu ludzi na ten temat polemizuje, dowiedziano, że zarówno kobiety jak i mężczyźni miewają sny erotyczne. I mniej więcej tak samo często. Także w tym przypadku możemy śmiało mówić o „równouprawnieniu”.

Oczywiście, kobiety bardzo często mają problemy z osiągnięciem orgazmu. Trzeba się zastanowić nad wszystkimi czynnikami i limitami, które sprawiają, że nie możemy cieszyć się naszą seksualnością.

WIĘCEJ DLA CIEBIE