Maseczki z aspiryną - 4 sposoby na doskonałą skórę
Maseczki z aspiryną są obecnie na topie w świecie urody. Są one bowiem świetnym sposobem na walkę z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi i nie niosą za sobą żadnych skutków ubocznych, które są tak częste podczas stosowania tradycyjnej terapii lekowej. Jeśli nie spotkałaś się do tej pory z pomysłem na tego typu maseczki, czytaj dalej. Pokochasz je!
Podstawową rzeczą, którą należy wiedzieć o aspirynie to fakt, że jej głównym składnikiem jest kwas acetylosalicylowy, naturalnie pochodzący od wierzby. Często jest on składnikiem produktów przeciwtrądzikowych, co wynika z jego właściwości antyseptycznych i przeciwzapalnych.
Największą zaletą jest fakt, że cena aspiryny jest znacznie mniejsza od ceny dostępnych na rynku specyfików na trądzik.
Dlaczego maseczki z aspiryną są dla Ciebie dobre
- Nadają się do wszystkich rodzajów skóry. Możesz więc wykorzystać je do odblokowania porów bez obaw o skutki uboczne.
- Aspiryna działa przeciwzapalnie, dlatego też niesie pomoc w przypadku trądziku różowatego i egzemy. Łagodzi również zaczerwienienia i swędzenie skóry.
- Maseczki te działają złuszczająco, przyczyniając się do odnowy skóry i nadając jej młodszego wyglądu.
- Są idealne dla osób z ciemnymi obwódkami lub opuchlizną wokół oczu.
- Aspiryna na właściwości wybielające, dlatego znakomicie nadaje się dla osób z problemami pigmentacji skóry.
- Aspiryna przeciwdziała procesom starzenia i niweluje szkodliwe działanie wolnych rodników, dzięki czemu redukuje zmarszczki.
Porady przed zastosowaniem maseczki z aspiryną
- Do sporządzenia maseczki użyj niepowlekanych tabletek aspiryny. Mimo że powłoczka tabletki jest niewielka, to lepiej unikać nakładania na skórę zbędnych substancji chemicznych.
- Maseczki z aspiryną nie wolno stosować, jeżeli jesteś uczulona na ten lek. Stosując takie maseczki bez zachowania środków ostrożności można wywołać taką samą reakcję alergiczną, jak w przypadku spożycia kwasu acetylosalicylowego.
- Zawsze najpierw wykonaj test na alergię. Przed użyciem którejkolwiek z tych maseczek, nałóż małą ilość na skórę na ramieniu i odczekaj 5 minut, a następnie spłucz. Jeżeli następnego dnia Twoja skóra wygląda normalnie, nie ma oznak podrażnienia, to możesz spokojnie stosować te maseczki.
Podstawowy przepis
Zacznijmy od najprostszego przepisu. Ta maseczka jest idealna do utrzymania zdrowej i pięknej cery bez widocznych problemów skórnych. Jest ona bazą dla większości z poniższych przepisów.
Składniki
- 10 niepowlekanych tabletek aspiryny
- 5 łyżek stołowych wody (75 ml)
Sposób przygotowania
- Połącz aspiryny i wodę i odstaw do nasiąknięcia.
- Umyj twarz wodą i neutralnym suchym mydłem.
- Zgnieć aspiryny aż powstanie pasta.
- Nanieś maseczkę na skórę i pozostaw na 20 minut.
- Zmyj ciepłą wodą i delikatnie osusz skórę twarzy.
Stosuj maseczkę raz w tygodniu. Wkrótce zauważysz, że skóra staje się gładsza, bardziej miękka i to wszystko bez żadnego wysiłku.
Maseczka z aspiryną do tłustej cery
Ta maseczka przeznaczona jest dla osób z tłustą cera, ze skłonnością do trądziku. Zapamiętaj: w przepisie jest olejek z drzewa herbacianego, który musi być wysokiej jakości. Olej zawarty w maseczce dostarczy Twojej skórze odrobinę zdrowych tłuszczy, które zapobiegną jej przesuszaniu.
Te dwa rodzaje oleju świetnie wpływają na proces gojenia i przywracania skórze zdrowego wyglądu.
W przeciągu zaledwie kilku dni poczujesz się, jakbyś miała nową twarz. Oliwa z oliwek zmiękcza skórę i zapobiega podrażnieniom, które mogą powstać w kontakcie z olejkiem z drzewa herbacianego. Jest to bardzo ważne, ponieważ olejek ten w czystej postaci może być silnym środkiem drażniącym przy niektórych rodzajach skóry.
Składniki
- 2 krople olejku z drzewa herbacianego
- 2 krople oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia
- 8 tabletek aspiryny
- 4 łyżki stołowe wody (60 ml)
Sposób przygotowania
- Zrób pastę, tak jak w pierwszym przepisie, a następnie dodaj olejek z drzewa herbacianego.
- Nanieś maseczkę na czystą skórę i pozostaw na 15 minut.
- Zmyj. Stosuj trzy razy w tygodniu.
Maseczka z aspiryną na plamy słoneczne
Bazując na podstawowym przepisie do tej maseczki z aspiryną stosowanej do oczyszczania twarzy z wszelkich plam słonecznych dodamy trochę soku z cytryny i oliwy z oliwek. Należy pamiętać, że odrobina słońca na co dzień jest dobrym pomysłem. Natomiast zbyt długa ekspozycja może być bardzo szkodliwa.
Po pierwsze przyspiesza to proces powstawania zmarszczek i pojawiają się zaczerwienienia. Ostatecznie zaczną pojawiać się plamy słoneczne, co może doprowadzić do raka skóry. Oczywiście nie zdarza się to zawsze, ale lepiej być zapobiegawczym i używać dobrej jakości kremów z filtrem przeciwsłonecznym.
Możesz również wypróbować tą maseczkę z aspiryną. Rezultaty zauważysz już po kilku tygodniach.
Składniki
- Maseczka podstawowa
- 1 łyżeczka soku z cytryny (5 ml)
- 1 łyżeczka oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia (5 g)
Sposób przygotowania
- Zmieszaj wszystkie składniki i nałóż maseczkę ma czystą, suchą skórę.
- Pozostaw na 10 minut, a następnie zmyj ciepłą wodą.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Zobacz: Oparzenia słoneczne – wylecz je tymi 5 naturalnymi sposobami
Maseczka nawilżający
Nasza ostatnia maseczka z aspiryną jest idealna zarówno do nawilżania skóry, jak i do zwalczania problemów z egzemą i trądzikiem w strefie T. Korzystnie wpływa również na łuszczącą się skórę. Zawiera miód, który jest dobrze znany ze swoich łagodnie zmiękczających i dezynfekujących właściwości.
Składniki
- 10 niepowlekanych tabletek aspiryny
- 2 łyżki stołowe organicznego miodu (50 g)
- 1 kapsułka witaminy E
- 2 łyżki stołowe żelu z aloesu (30 g)
Sposób przygotowania
- Zmieszaj te cztery składniki i rozdrabniaj je aż uzyskasz konsystencję pasty.
- Nałóż na czystą skórę i pozostaw na 25 minut.
- Zmyj ciepłą wodą i delikatnie osusz.
Przedstawione maseczki z aspiryną są proste, niedrogie i bardzo dobre dla Twojej skóry. Wybierz tą, która jest odpowiednia dla Ciebie, bądź regularna w stosowaniu, a rezultaty zobaczysz już wkrótce.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
Arif T. (2015). Salicylic acid as a peeling agent: a comprehensive review. Clin Cosmet Investig Dermatol. 8: 455–461. doi:10.2147/CCID.S84765
Green, G. A. (2001). Understanding NSAIDs: From aspirin to COX-2. Clinical Cornerstone. https://doi.org/10.1016/S1098-3597(01)90069-9
Lores, A. J. (2000). La aspirina. Carta de La Salud.
Sánchez Alonso, F.; Gómez La Mayor, P. (2000). Bases para la atención farmacéutica del acné vulgar. Madrid: Ed. Díaz de Santos.