Żel z aloesu – 5 wspaniałych korzyści dla Twojej skóry

13 czerwca, 2019
Żel aloesowy to świetny środek do oczyszczania skóry. Dzięki wysokiej zawartości enzymów jego użycie pozwoli nam uzyskać delikatny efekt złuszczania martwego naskórka.

Żel z aloesu, który możemy uzyskać z liści tej rośliny cechuje się naprawdę wspaniałymi właściwościami leczniczymi. Możesz go stosować miejscowo, aby leczyć różne problemy skórne, a także spożywać pod postacią soku lub smoothie. Stosowanie wewnętrzne pozwoli Ci złagodzić wiele różnych dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Ale to nie wszystkie możliwe zastosowania, jakie ma żel z aloesu w naszym codziennym życiu.

W naszym dzisiejszym artykule zamierzamy zaprezentować Ci pięć zdecydowanie najważniejszych naszym zdaniem korzyści, które żel z aloesu może zaoferować nam dla poprawienia kondycji naszej skóry.

To właśnie on może podać nam pomocną dłoń w przypadku wielu uciążliwych w problemów. Wspomaga leczenie takich dolegliwości jak suchość skóry, trądzik, podrażnienia lub poparzenia. To proste i naturalne lekarstwo, które bez wątpienia wszyscy powinniśmy mieć w swoim domu.

Żel z aloesu i jego cenne właściwości

Aloes zwyczajny to wieloletnia roślina pospolita rosnąca w obszarach o gorącym i suchym klimacie. Ludzie korzystali z tej rośliny już od tysięcy lat, ponieważ właściwie od zawsze znali jej niesamowite właściwości lecznicze.

Dodatkową jej istotną zaletą jest fakt taki, że łatwo ją jest uprawiać w domu. Żel aloesowy jest bardzo cennym produktem z uwagi na wysoką zawartość enzymów, przeciwutleniaczy, aminokwasów, białka oraz wielu innych kluczowych składników.

Aloes żel aloesu

Kolejną ważną zaletą jaką cechuje się żel aloesowy jest to, że możemy go w bardzo prosty sposób uzyskać. Wystarczy w tym celu rozkroić liście tej rośliny i zebrać żel z ich wnętrza, na przykład łyżeczką do herbaty. Potem można już bezpośrednio nakładać remedium z aloesu na skórę.

Jeśli nie mamy pod ręką tej rośliny, możemy kupić taki leczniczy żel w praktycznie każdej aptece lub w sklepie z produktami naturalnymi. Zalecamy jednak wybór produktu, który w swoim składzie zawiera prawie wyłącznie żel z aloesu. Unikaj tych z dodatkiem innych syntetycznych składników, które mogą negatywnie wpłynąć na jego naturalne właściwości.

Przeczytaj również: Aloes – jak wyhodować go w domu?

Korzyści, jakie aloes może zaoferować Twojej skórze

1. Oczyszcza pory skórne i zwalcza trądzik

Żel aloesowy to świetny środek do oczyszczania skóry. Dzięki wysokiej zawartości enzymów jego użycie pozwoli nam uzyskać delikatny efekt złuszczania martwego naskórka. Niespodziewanie wręcz przyjemna procedura złuszczająca pomaga nam wyeliminować martwe komórki skóry bez nadmiernego wysuszania naszej skóry.

Kobieta nakłada żel z aloesu na trądzkiową skórę

Oprócz samych korzyści natury estetycznej płynących z takiego oczyszczania, żel z aloesu ma również właściwości antyseptyczne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. W ten sposób możemy zapobiec infekcjom skóry i zwalczać takie dokuczliwe dolegliwości i choroby, jak na przykład trądzik.

2. Żel z aloesu nawilża skórę nie pozostawiając tłustej powłoki

Ten żel z aloesu to prawdziwy naturalny balsam, który jest idealny dla wszystkich rodzajów skóry. Jeśli masz suchą skórę, wymieszaj go z olejkiem roślinnym. Z drugiej strony osoby o skórze mieszanej lub tłustej uznają żel z aloesu na perfekcyjne rozwiązanie pozwalające skutecznie zapobiegać przetłuszczaniu się skóry i zatykaniu porów.

Dzięki zawartości mukopolisacharydów, które mają także zalety nawilżające, żel z aloesu jest również doskonałym naturalnym środkiem nawilżającym nie tylko do zastosowań powierzchniowych. Możemy użyć takiego żelu w naszych okolicach intymnych, a nawet do nawilżenia narządów płciowych i ogólnie celów seksualnych.

3. Właściwości łagodzące i uśmierzające

Jeśli potrzebujemy naturalnego, szybkiego i skutecznego rozwiązania łagodzącego różnego rodzaju podrażnienia skóry, żel z aloesu może być jednym z najlepszych środków do tego celu. Dzięki zawartym w nim różnym związkom chemicznym, takim jak fitosterol, produkt ten ma również silne właściwości przeciwzapalne i łagodzące ból.

Jest to zatem dobry powód, aby w apteczce trzymać gotowe produkty wykorzystujące żel z aloesu. Warto także hodować tę roślinę w domu, jako że nie wymaga ona specjalnie wielu czynności pielęgnacyjnych.

Możemy użyć tego żelu do łagodzenia oparzeń lub wysypki, a także zaraz po goleniu. Oprócz działania pozwalającego ukoić wszelkiego rodzaju podrażnienia, żel z aloesu pomaga również regenerować skórę i daje nam uczucie odświeżenia.

4. Żel z aloesu leczy i przyśpiesza procesy regeneracji

Żel z aloesu jest świetnym lekarstwem na przyspieszenie procesów gojenia. W rzeczywistości wiele profesjonalnych zabiegów i środków używa między innymi tego żelu, często także w połączeniu z innymi produktami naturalnymi, jak na przykład owoce dzikiej róży.

Ta kombinacja składników jest idealna do uzyskania równomiernego procesu leczenia i gojenia, bez pozostawiania niechcianych blizn.

Nacieranie skóry rąk aloesem

Hormony roślinne występujące w aloesie w naturalny sposób stymulują wzrost komórek skóry. Jednak, aby uzyskać najlepsze efekty podczas jego stosowania, powinniśmy używać go regularnie. Wystarczy nałożyć żel z aloesu na miejsce zmienione chorobowo jak najszybciej po odniesieniu urazu. Proces ten należy powtarzać kilka razy w ciągu dnia tak długo, aż rana całkowicie się zagoi.

5. Odnowa i przywracanie dobrej kondycji skóry

Ta roślina lecznicza cieszy się także ogromnym powodzeniem nie tylko z uwagi na swe właściwości wymienione powyżej. W zasadzie jej największa popularność bierze się z tego, że jest ona potężnym sprzymierzeńcem w trudnym zadaniu, jakim jest zachowanie młodzieńczego wyglądu skóry. Oto kilka przydatnych jego cech w tym zastosowaniu:

  • Żel z aloesu utrzymuje prawidłowy poziom nawilżenia skóry. Zmarszczki na skórze są zawsze związane z brakiem odpowiedniego poziomu wody i składników odżywczych. Przekłada się to na to, że odpowiednio odżywiona skóra jest bardziej jędrna, elastyczna i spowalnia tym samym powstawanie zmarszczek.
  • Żel ten pomaga skutecznie zregenerować komórki skóry. Stała, nieprzerwana regeneracja komórek skóry pomaga nam zapobiegać starzeniu się.
  • Aloes zawiera mnóstwo przeciwutleniaczy. Zwalczają one negatywne skutki działania wolnych rodników znajdujących się w naszym organizmie.

Przeczytaj również: Mydło aloesowe domowej roboty

Powinniśmy wspomnieć przy tym, że użycie tego żelu nie ogranicza się jedynie do naszej twarzy. Nasze ciało również skorzysta z kombinacji żelu z aloesu i oleju roślinnego (gatunek do wyboru wedle uznania: kokosowy, migdałowy, olejek z jojoby itp.).

Używanie go konsekwentnie pomoże nam zapobiegać licznym problemom i dolegliwościom, takim jak przesuszenie, rozstępy lub egzema. Dodatkowo, po uprzednim wmasowaniu go w skórę, żel aloesowy wspomaga wchłanianie innych produktów kosmetycznych i pozostawia skórę nawilżoną bez uczucia tłustości.