Kamienie nerkowe - pozbądź się ich naturalną herbatą
Jak powstają kamienie nerkowe? Nerki to narząd układu moczowego pełniący funkcję wydalniczą i odpowiada za filtrowanie krwi z toksyn i zanieczyszczeń, które następnie są usuwane wraz z moczem. Funkcje te mają kluczowe znaczenie w procesie odtruwania organizmy i dlatego są tak ważne w utrzymania zdrowia.
Kamienie nerkowe inaczej zwane kamicą nerkową powstają, gdy zaczynają tworzyć się złogi w nerkach lub drogach moczowych.
Kamienie nerkowe – dowiedz się o nich wszystkiego
Złogi powstają poprzez wytrącanie się substancji obecnych w moczu. Mogą być one tak małe,jak ziarenka piasku. Złożone z minerałów lub białek zatrzymując się, stają się niebezpieczną przeszkodą w układzie moczowym. Są również przyczyną nieznośnego bólu, zatrzymania moczu i innych objawów wpływające na jakość życia.
Problem polega na tym, że objawy często dają o sobie znać w nieodpowiednim czasie, a biorąc pod uwagę to, że wielkość kamieni rośnie, mogą pojawić się komplikacje, które znacznie utrudniają leczenie. Choć w niektórych przypadkach konieczna jest interwencja chirurgiczna, istnieją pewne środki zaradcze, które pomogą w ich rozpuszczeniu.
W dzisiejszym artykule chcemy podzieli się przepisem na herbatę z imbirem i kurkumą. Są to dwa przeciwzapalne i oczyszczające składniki, których spożycie może być bardzo korzystne.
Herbata imbirowa z kurkumą na kamienie nerkowe
Naturalny napój z dodatkiem imbiru i kurkumy stanowi świetny sposób na walkę z kamieniami nerkowymi, gdy ich rozmiar jest jeszcze umiarkowany. Oba składniki są bogate w substancje aktywne, które wspomagają oczyszczanie nerek i eliminację zbędnych substancji, prowadzących do wytrącania się kryształów.
Korzystny wpływ imbiru
Korzeń imbiru jest składnikiem cenionym już od starożytności ze względu na bogactwo w przeciwutleniacze, właściwości przeciwbólowe i odtruwające. Zwykle jest stosowany jako środek do leczenia dolegliwości trawiennych, a wszystko dzięki właściwościom moczopędnym i przeciwbakteryjnym.
W starożytności był również stosowany jako lek na choroby z układem moczowym, w tym szczególnie przy problemach z nerkami. W imbirze znajduje się gingerol – związek aktywny, który w bezbolesny sposób niszczy małe kamienie nerkowe, które zatykają drogi moczowe.
Przeczytaj również: Imbirowy napar na kaszel – w 100% naturalny
Korzystny wpływ kurkumy
Kurkuma to jeden z najczęściej zalecanych składników na odtruwanie krwi i poprawę stanu zdrowia nerek. Aktywne składniki, które posiada, zapewniają działanie przeciwutleniające, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Działa nie tylko na kamienie nerkowe, ale i na wiele innych chorób.
Przez setki lat była stosowana jako środek oczyszczający nerki, a to dzięki zdolnościom do zmniejszania stanów zapalnych, eliminacji toksyn. Oprócz tego wspomaga eliminację tworzonych przez sole mineralne i białka kamienie nerkowe.
Również wpływa ochronnie na układ moczowy nie tylko dlatego, że zapobiega jego zatykaniu, ale także ze względu na tworzenie bariery ochronnej przed bakteriami i wirusami, które powodują infekcje.
Zobacz także: Kurkuma w naparze na stany zapalne i ochronę serca
Jak przygotować herbatę imbirową z kurkumą na kamienie nerkowe?
Naturalna herbata z imbirem i kurkumą to napój znany już od wielu lat i doskonale sprawdza się przy leczeniu chorób nerek. Obie przyprawy zmniejszają stan zapalny w tych narządach, a jednocześnie sprzyjają eliminacji kryształów, które są przyczyną bólu i problemów z oddawaniem moczu.
Jednak to nie wszystko! Ze względu na bogactwo w odżywcze składniki środek ten również wspomaga układ krążenia oraz pracę stawów. Regularne stosowanie zmniejsza ryzyko występowania nadciśnienia tętniczego i poprawia zdolności poznawcze.
Składniki:
- 1 kawałek korzenia imbiru (2,5 cm)
- 1 łyżeczka kurkumy w proszku (5g)
- 1/2 litra wody
- 1 łyżeczka miodu ekologicznego (25g)
Sposób przygotowania:
- podgrzać wodę i po doprowadzeniu jej do wrzenia wlać do dzbanka i umieścić w nim korzeń imbiru wraz z proszkiem kurkumy
- odczekać 10-15 minut do zaparzenia
- po upływie zalecanego czasu przepuścić mieszankę przez sitko, wlać do filiżanki i osłodzić odrobiną miodu
Przeciwwskazania:
- preparatu nie powinni spożywać pacjenci ze schorzeniami wątroby
- mieszanka może również przynieść przeciwny skutek od zamierzanego u osób cierpiących na wrzody, zapalenie żołądka lub zespół jelita drażliwego
- przy leczeniu farmakologicznym wcześniej należy skonsultować się z lekarzem, który określi czy mieszanka może wpłynąć na działanie leków
Na koniec również należy wspomnieć, że lek jest uzupełnieniem leczenia kamicy nerkowej. I choć w niektórych przypadkach okazuje się bardzo skuteczny, zawsze należy skonsultować się z lekarzem specjalistą.
To może Cię zainteresować ...