Jędrne piersi? Oto 6 wskazówek na ich poprawę!

Chcesz mieć jędrniejsze piersi? Prawidłowa postawa ciała i ćwiczenia fizyczne nakierowane specjalnie na ten obszar ciała to nie wszystko. Musisz do swojej codziennej rutyny wdrożyć także nowe nawyki i zadbać o prawidłowe odżywianie się.
Jędrne piersi? Oto 6 wskazówek na ich poprawę!
Maricela Jiménez López

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Maricela Jiménez López.

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Piersi to jedna z najbardziej atrakcyjnych cech kobiecej sylwetki. Niestety wraz z upływem czasu mają tendencję do zmiany swojego kształtu. Powodem obwisłych piersi i pojawienia się rozstępów są często zaburzenia gospodarki hormonalnej, nagła utrata masy ciała, a nawet karmienie piersią.

Czynniki te wraz z utratą elastyczności tworzącej je tkanki mogą stanowić dużą przeszkodę w utrzymaniu ich jędrności. Z reguły spadek jędrności piersi po przekroczeniu 40 roku życia jest normalnym zjawiskiem, proces ten może jednak zostać przyspieszony poprzez zaniedbanie mięśni oraz skóry powiązanych z piersiami.

Jeśli chcesz w przyszłości uniknąć tego problemu, rozważ podjęcie specjalnych środków zapobiegawczych, a następnie stosuj je codziennie, najlepiej już od wczesnych lat młodości.

Chcesz dowiedzieć się więcej? W niniejszym artykule zaprezentujemy Ci serię zaleceń i ćwiczeń, które pomogą Ci utrzymać je w dobrej kondycji przez wiele lat.

1. Chcesz mieć jędrne piersi? Przestrzegaj zdrowej i dobrze zbilansowanej diety

Wiele kobiet nie wie, że dobra, zdrowa i odpowiednio zrównoważona dieta bogata w wysokiej jakości składniki odżywcze ma zbawienny wpływ na wygląd.

W przypadku piersi ma ona ogromne znaczenie, ponieważ odpowiedni sposób odżywiania może zapewnić zdrowie i dobry stan mięśni oraz skóry.

zdrowa dieta

Wiele produktów spożywczych stymuluje produkcję estrogenów w organizmie kobiety. Sprzyja to rozwojowi piersi i ich jędrności, zwłaszcza w fazie dojrzewania.

Zadbanie o te niewątpliwe atrybuty kobiecości z pewnością będą mieć wpływ na wiele lat.
Zdrowa dieta powinna zawierać

 • owoce i warzywa,
 • rośliny strączkowe,
 • orzechy,
 • białe mięso (np. z kurczaka),
 • ryby i skorupiaki,
 • całe ziarna,
 • nasiona.

2. Masaże za pomocą lodu

Masaż lodem to niezwykle skuteczna terapia ujędrniająca piersi, która niedawno stała się popularna na całym świecie. Jej powodzenie wynika z tego, że działanie lodu okazuje się mieć zbawienny wpływ na jędrność skóry i efekt jej wizualnego odmłodzenia.

Stosowanie lodu na piersi pomaga poprawić ich jędrność w stosunkowo krótkim czasie.

Jak należy przeprowadzić opisywany masaż?

 • Przygotuj kilka kostek lodu i delikatnie masuj nimi swoje piersi.
 • Wykonuj ten zabieg przez minutę lub dwie, a po wyschnięciu skóry natychmiast załóż biustonosz.
 • Powtarzaj masaż co najmniej dwa razy dziennie, pozwoli Ci to uzyskać optymalne wyniki.

3. Pracuj nad poprawieniem postury

Prawidłowa postawa całego ciała zwiększa atrakcyjność całej sylwetki. Pomaga także uzyskać jędrniejsze, bardziej zaakcentowane, kształtniejsze i i po prostu lepiej wyglądające piersi.

postura kobiety

Postura całego ciała, zarówno w spoczynku, jak i w ruchu ma naprawdę znaczący wpływ na zdrowie i wygląd piersi, brzucha i pleców. Stanie prosto sprawia, że patrzysz w górę, zmniejszasz tym samym obciążenie pleców i kręgosłupa redukując ryzyko ich urazu.

Jeśli Ci to nie wystarcza, pamiętaj o tym, że pomagasz w ten sposób uchronić piersi przed opadaniem.

4. Uprawiaj ćwiczenia fizyczne

Aktywność fizyczna jest jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie jędrnych, kształtnych i świetnie wyglądających piersi.

Ćwiczenia tonujące mięśnie, zwane potocznie „rzeźbą”, są w stanie poprawić wygląd ciała, a także zwiększyć nieco masę mięśniową. W efekcie piersi dzięki takiej aktywności fizycznej mogą nawet nieznacznie zwiększyć swój rozmiar,  oczywiście w pełni naturalny sposób.

kobieta wykonujące ćwiczenia na piersi

Ćwiczenia są również dobrym sposobem na zapewnienie sobie lepszej kondycji układu krążenia i zdrowia skóry, co z kolei jest kluczem do zapobiegania rozstępom i niepożądanym defektom natury estetycznej.

Skup się zatem na ćwiczeniach, które obciążają mięśnie klatki piersiowej, pleców i ramion. Oto niektóre z najbardziej zalecanych rodzajów ćwiczeń:

 • pompki,
 • pływanie (przede wszystkim kraulem, nie żabką),
 • podnoszenie ciężarów,
 • poprzeczne wymachy ramion z ciężarkami w dłoniach.

5. Maseczka z białek jaj kurzych poprawi jędrność Twoich piersi

Regularne stosowanie maseczki opartej na białkach kurzych jaj może pomóc Ci pozbyć się każdej niepożądanej wady wizualnej skóry w okolicy swoich piersi, a także poprawić ich elastyczność i jędrność.

białko jajka kurzego na poprawę piersi

Oprócz właściwości ściągających białka jaj kurzych zawierają niezbędne składniki odżywcze, które natychmiast po ich wchłonięciu w zauważalny sposób poprawiają jędrność skóry.

Jak należy wykonać i zastosować opisywaną maseczkę?

 • Ubij dobrze białko z jednego jajka na sztywną pianę, a następnie nałóż ją równomiernie na całą klatkę piersiową.
 • Pozostaw na około 30 minut, a następnie dokładnie spłucz zimną wodą.

6. Zwiększ ilość wypijanej dziennie wody

Do zapewnienia jędrności i zdrowia piersiom, a także wzmocnienia mięśni konieczne jest odpowiednie nawilżenie.

Picie odpowiedniej ilości wody na dobę zapewni prawidłowy poziom krążenia krwi i właściwe procesy utleniania przez komórki organizmu. Picie od 6 do 8 szklanek wody dziennie uchroni Cię przed cellulitem i rozstępami, a skórze nada więcej jędrności.

Jak już zapewne zdążyłaś zauważyć, wystarczy przestrzegać raptem kilku prostych nawyków, aby utrzymać piersi w doskonałej formie. Dodaj wspomniane przez nas nawyki do swojego życia codziennego i ciesz się z korzyści, jakie zapewnią Twojemu organizmowi i wyglądowi.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.