Grzybica paznokci - zwalcz ją 3 naturalnymi środkami
Infekcja, która powstaje w rezultacie pojawienia się grzyba na paznokciach to powszechnie znana grzybica paznokci. Jest spowodowana aktywnością dermatofitów, grzybów pasożytniczych. Te mikroorganizmy łatwo rozwijają się w ciepłym i wilgotnym środowisku.
Grzybica paznokci, znana również pod łacińską jako tinea unguium, to popularna choroba, która szacunkowo dotyka pomiędzy 3% a 4% ludności na świecie.
Grzybica paznokci tworzy się zwykle na paznokciach obu rąk, choć występuje częściej na stopach, szczególnie u mężczyzn. Paznokcie stają się żółte i grube, a skóra wokół nich czerwona i w stanie zapalnym.
To co powinno nas wprawić w niepokój to fakt, że grzybica paznokci pozostawiona nieleczona może doprowadzić do całkowitej utraty paznokcia. Z tego powodu jest absolutnie koniecznym kontrolowanie ich stanu i rozpoczęcie leczenia w razie alarmujących objawów.
Poniżej przedstawimy całkowicie naturalne sposoby na leczenie grzybicy paznokci składające się tylko z trzech składników. Spróbuj już dziś!
Grzybica paznokci – naturalne leczenie
Ten naturalny środek zwalczający grzybicę paznokci stosuje się miejscowo. Zawiera składnik przeciwgrzybiczny, który niszczy mikroorganizmy powodujące infekcję paznokci.
Leczenia w większości przypadków trwa minimalnie dwa miesiące. Może się jednak przedłużyć do 8-10 miesięcy, aby grzybica paznokci zniknęła całkowicie, a paznokcie odrosły.
Na początek musisz zrozumieć, że cierpliwość jest kluczowa kiedy w grę wchodzą naturalne sposoby leczenia. Nie oferują one natychmiastowej ulgi oraz wymagają regularnego stosowania.
Ten produkt składa się z wody utlenionej, 90% alkoholu etylowego i białego octu. Te trzy składniki znane są ze swoich właściwości antygrzybicznych i antyseptycznych oraz stosowane są do leczenia różnego rodzaju urazów i schorzeń skóry.
Niezwykłe właściwości wody utlenionej
Woda utleniona jest stosowana do dezynfekowania ran ze względu na swoje silne właściwości antybakteryjne. Zawiera jeden atom tlenu więcej niż wody. Jest powszechnie dostępna w aptekach, w formie 3%. To przyjazny środowisku środek dezynfekujący, który utlenia się zabijając patogeny.
Stosowanie go na paznokcie pomaga zniszczyć grzyby oraz dermatofity powodujące infekcję.
Korzyści 90% alkoholu etylowego
Alkohol etylowy destyluje się do celów medycznych i znajduje się w niemal każdej apteczce pierwszej pomocy. To środek dezynfekujący, który może być stosowany na zranienia.
Jest udowodniona jego efektywność względem większości bakterii i grzybów, lecz nie przeciwko zarodnikom.
Stosuje się go w przemyśle kosmetycznym oraz przy manikiurze i pedikiurze, aby zwalczać grzybicę paznokci i dezynfekować narzędzia.
Korzyści płynące z białego octu
Kwas zawarty w białym occie jest wykorzystywany od czasów antycznych, jako sposób na grzybicze zapalenia skóry. To dobry antyseptyk i środek przeciwgrzybiczny, dzięki któremu grzybica paznokci może być wyleczona.
Jego stosowanie zmniejsza swędzenie oraz zżółcenie paznokci, jak również brzydkie odciski na stopach.
Przeczytaj też: Wrastające paznokcie – 5 naturalnych rozwiązań
Jak przygotować to remedium i sprawić, by grzybica paznokci zniknęła?
Teraz, kiedy już wiemy co znajduje się w opisywanym remedium, następnym krokiem będzie jego przygotowanie i rozpoczęcie leczenia.
Składniki
- 5 łyżek 90% alkoholu etylowego
- 5 łyżek wody utlenionej
- 2 łyżki białego octu
- 1 szklana miseczka
Sposób przygotowania
- Zmieszaj alkohol z wodą utlenioną w miseczce.
- Dodaj ocet i i zamieszaj.
- Otrzymany roztwór przykryj i umieść w suchym i chłodnym miejscu.
- Umyj chore paznokcie i wysusz ręcznikiem.
- Nałóż mieszankę na paznokcie za pomocą wacika.
- Jeśli paznokieć jest wyjątkowo gruby, przed nałożeniem lekarstwa spiłuj go delikatnie.
- Stosuj dwa razy dziennie.
Zobacz także: Mocne i lśniące paznokcie – domowe sposoby
Dla lepszych rezultatów zdezynfekuj swoje buty, skarpetki i wszystko inne, co ma styczność z zainfekowanymi paznokciami. Już wkrótce zapomnisz, czym jest grzybica paznokci!
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Larruskain Garmendia, J., Idígoras Viedma, P., & Mendiola Arza, J. (2008). Onicomicosis: diagnóstico y tratamiento. Información Terapéutica Del Sistema Nacional de Salud. https://doi.org/10.1016/j.riam.2010.01.007
- Carrillo, L. (2003). Hongos. In Microbiología Agricola. https://doi.org/10.1007/sl0551-008-9963-l
- Pérez Suárez, B. (2011). El lenguaje de las uñas. Más Dermatología. https://doi.org/10.5538/1887-5181.2011.15.4