Jak zrzucić brzuch? Jedzenie, które odchudza
Ilu znasz ludzi, którzy ze względu na nieodpowiednia dietę i brak ćwiczeń narzekają na nadwagę i chcieliby zrzucić brzuch, który obrósł tłuszczem? Prawdą jest, że w dzisiejszych czasach nadwaga jest jednym z najpopularniejszych problemów na świecie.
Wiele osób chciałoby więc zrzucić brzuch. Jest to skomplikowane, lecz bardzo ważne zadanie, jeśli chcą się cieszyć lepszym zdrowiem.
Osiągnięcie tego celu pomoże Ci uniknąć problemów zdrowotnych, takich jak nadciśnienie, syndrom metaboliczny, choroby serca, utrata pamięci, cukrzyca oraz pewne odmiany raka.
Jak zrzucić brzuch, wybierając konkretne produkty
Może okazać się kuszące uciekanie się do takich metod jak tabletki odchudzające. Jednak powodują one negatywne skutki uboczne, których można normalnie uniknąć. Jeżeli włączysz do swojej diety poniższe elementy, będzie Ci łatwiej zrzucić brzuch i tym samym osiągnąć swój cel.
1. Jabłka
Każdy rodzaj jabłek jest użyteczny, jeśli chodzi o zrzucanie wagi. Zawierają dużo błonnika, więc sprawiają, że czujesz się syty i nie masz potrzeby objadania się.
Ponadto są bogate w przeciwutleniacze oraz zawierają pektynę.
Ten drugi składnik, czyli pektyna pomaga zredukować tkankę tłuszczową zarówno w okolicach talii, jak i w całym ciele. Przyczynia się on do uwolnienia nagromadzonego tłuszczu oraz ogranicza ten, który jest przyswajany przez Twój organizm.
2. Pomidory
Ten owoc jest bardzo korzystny dla ogólnego zdrowia, dzięki swojej wysokiej zawartości witamin i minerałów. Dlatego pomidory znane są z tego, że obniżają ryzyko zachorowania na raka.
Dzięki swojej kwasowej naturze, jak również zawartości likopenów, pomidory idealnie nadają się do walki z tłuszczem. Dodatkowo, pomidory wspomagają przemianę tłuszczów w energię, więc jeśli zajadasz się pomidorami regularnie, szybko dostrzeżesz pozytywne efekty.
Jeżeli będziesz jadał pomidory przetworzone, Twój organizm otrzyma więcej likopenów.
Warto przeczytać również: Domowa hodowla pomidorów – kilka wskazówek
3. Czy wiesz, że czosnek pomaga zrzucić brzuch?
Czosnek to następna składnik, która sprawi, że Twój brzuch nabierze atrakcyjniejszych kształtów. A to z powodu jego wysokiej zawartości allicyny, związku chemicznego, który redukuje zły cholesterol.
Allicyna dodatkowo zapobiega odkładaniu się tłuszczu. Wystarczy, że będziesz jadać tylko 2 ząbki czosnku dziennie, aby zauważyć pozytywne skutki.
Wiemy, że nie wszyscy przepadają za smakiem czosnku, jeśli jednak jesteś gotów na małe poświęcenie, Twój brzuch Ci za nie podziękuje.
4. Migdały
Migdały pomagają spalać tłuszcz poprzez obniżanie cholesterolu. Te nasiona bogate są w błonnik oraz tryptofan (aminokwas), które odpowiadają między innymi za uczucie sytości. To natomiast uchroni Cię przed nadmiernym objadaniem się.
Ponadto migdały posiadają wysoką zawartość białka, które pomaga budować tkankę mięśniową oraz poprawić trawienie i wypróżnienie.
Oczywiście powinieneś pamiętać, że zjadanie zbyt dużej ilości migdałów oznacza dodatkowe kalorie w Twojej diecie. Zaleca się spożywanie maksymalnie 25 g migdałów dziennie.
5. Ogórek
Ten owoc jest niezwykle korzystny dla Twojej skóry, oczu oraz dla procesu odchudzania. Ogórki są bogate w błonnik, co sprawia, że szybko poczujesz się syty. Poza tym mają wysoką zawartość wody, co przekłada się na małą ilość kalorii.
Jako że cały ogórek zawiera tylko 45 kalorii, to idealny sposób na płaski brzuch.
Ponadto ogórki posiadają właściwości diuretyczne i oczyszczające, które delikatnie stymulują trawienie. To wszystko pomaga Ci w eliminacji toksyn z organizmu oraz pozytywnie wpływa na włosy i paznokcie.
6. Płatki owsiane
Płatki owsiane pod jakąkolwiek postacią są jednym z najlepszych zbóż dla Twojego ciała. Niskokaloryczne, pomagają regulować metabolizm komórek. Dodatkowo działają oczyszczająco.
Jeżeli lekarz ostrzegł Cię, że możesz mieć problemy z sercem, powinieneś również wiedzieć, że płatki owsiane:
- Pomagają obniżyć poziom cholesterolu we krwi.
- Poprawiają krążenie.
- Wspierają układ naczyniowo-sercowy.
Na zakończenie dodamy, że płatki owsiane naturalnie pomagają zrzucać wagę oraz zapewniają uczucie sytości. Dobrym pomysłem jest jadanie na śniadanie płatków owsianych z owocami jagodowymi.
Warto również zajrzeć do tego artykułu: Koktajl z owsa i zielonego jabłka – duet doskonały!
7. Fasolka szparagowa
Fasolka tego rodzaju oferuje Ci wiele witamin, minerałów, antyoksydantów, białko oraz błonnik.
Gdy chcemy, aby nasz brzuch pozbył się kilku wałków tłuszczu, fasolka szparagowa pomoże nam go zapełnić bez pochłaniania zbędnych kalorii. Jednakże z powodu wysokiej zawartości protein, kalorie wchłaniane są znacznie szybciej.
8. Miód – jak pomaga zrzucić brzuch
Spożywanie łyżki miodu rano oraz przed pójściem spać sprawi, że Twój brzuch może na tym skorzystać. Miód to jeden z najstarszych produktów naturalnych stosowanych w celach leczniczych.
Chociaż miód jest słodki, powinieneś pamiętać, że to nie cukier – ten drugi nie dostarcza nam żadnych wartości odżywczych.
Jeżeli łyżka miodu to dla Ciebie za dużo, możesz stosować go do osłodzenia swojej kawy czy herbaty.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Aparicio Vizuete, A., & Ortega Anta, R. M. (2015). Efectos del consumo del beta-glucano de la avena sobre el colesterol sanguíneo: una revisión. Revista Española de Nutrición Humana y Dietética. https://doi.org/10.14306/renhyd.20.2.183
- Grundy, M. M. L., Grassby, T., Mandalari, G., Waldron, K. W., Butterworth, P. J., Berry, S. E. E., & Ellis, P. R. (2015). Effect of mastication on lipid bioaccessibility of almonds in a randomized human study and its implications for digestion kinetics, metabolizable energy, and postprandial lipemia. American Journal of Clinical Nutrition. https://doi.org/10.3945/ajcn.114.088328
- Wien, M. A., Sabaté, J. M., Iklé, D. N., Cole, S. E., & Kandeel, F. R. (2003). Almonds vs complex carbohydrates in a weight reduction program. International Journal of Obesity. https://doi.org/10.1038/sj.ijo.0802411