Zmiany - jak poprawić swoje życie w 25 dni

Od wprowadzenia istotnych zmian w Twoim życiu dzieli Cię tylko kilka kroków, a mianowicie wprowadzenie w życie kilku istotnych nawyków. Daj sobie szansę i odmień swoją codzienność.
Zmiany - jak poprawić swoje życie w 25 dni

Ostatnia aktualizacja: 17 czerwca, 2019

Czasami czujemy się po prostu zmęczeni i wypaleni fizycznie, jak i psychicznie. W takich sytuacjach należy zatrzymać się i zrobić coś kompletnie niecodziennego, wprowadzić istotne zmiany w swoim życiu.

Wiele osób boi się nowości, lecz nadchodzi czas kiedy ich potrzebują, nawet jeśli wydaje im się to trudne. W końcu to bardzo ważne, aby zachować wewnętrzny spokój i być szczęśliwym. Zmiany będą w tym bardzo pomocne.

Zdarza się, że z powodu presji, którą odczuwamy z każdej możliwej strony, sami jesteśmy wobec siebie bardzo surowi. Jest to nie tylko męczące i stresujące, lecz także pochłaniające czas, który można byłoby poświęcić na zastanowienie się co tak naprawdę jest dla nas w życiu ważne. Czas, aby zrobić krok naprzód i zmienić swoją rzeczywistość.

Zacznij o sobie pamiętać

Poświęć sobie trochę czasu. Pomyśl o swoich potrzebach, o tym, co czyni Cię szczęśliwym, czego chciałbyś się nauczyć, a co zawsze odkładałeś.

dziewczyna myśli jak wprowadzić zmiany

Kiedy wprowadzisz do swojego życia pozytywne zmiany, będziesz czuć się szczęśliwy, pełen energii oraz z nowymi celami na horyzoncie. Powstanie Twoje prawdziwe “ja”.

Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić:

  • Zarezerwuj jedną godzinę dziennie na coś, co naprawdę sprawia Ci przyjemność, bez poczucia winy, czy myślenia, że na to nie zasługujesz.
  • Żyj chwilą i pozwól przyszłości samej się o siebie martwić. Myśl wyłącznie o dniu dzisiejszym, o wszystkim, co posiadasz oraz doceniaj to.
  • Bądź dla siebie wyrozumiały oraz wytycz sobie nowe cele. To zdrowe. Nie kwestionuj siebie oraz nie zmuszaj się do rzeczy, których nie jesteś w stanie zrobić.
  • Naucz się doceniać drobne rzeczy: spacer na świeżym powietrzu, czytanie dobrej powieści, gorąca, relaksująca kąpiel… oddychaj i odpręż się.
  • Myśl o pozytywnych rzeczach i trzymaj się z daleka od toksycznych, negatywnych osób. Wszystko, co oni robią to wysysają z Ciebie energię. Kładą na Twojej drodze przeszkody oraz nie pozwalają Ci być szczęśliwym.

Ćwicz oraz ciesz się lepszą jakością życia

dobre zmiany nawyków - jogging

Bardzo dobrze włączyć do codziennej rutyny trochę ruchu. Godzinny spacer to bez wątpienia świetne ćwiczenie.

Korzystne zmiany zajdą nie tylko w Twoim ciele, lecz także w Twoim umyśle. Ćwiczenia bowiem:

  • wzmacniają układ naczyniowo-sercowy,
  • przyspieszają metabolizm oraz pomagają spalić tłuszcz,
  • pomagają lepiej spać oraz skuteczniej wypoczywać,
  • poprawiają krążenie oraz wzmacniają mięśnie i kości,
  • zwiększają poczucie własnej wartości i pewność siebie,
  • rozwijają wytrzymałość, szczególnie kiedy widzi się rezultaty swoich działań,
  • obniżają stres i niepokój,
  • ogólnie poprawiają nastrój i harmonizują energię.

Praktykuj medytację, relaksuj się oraz wprowadź całkowite zmiany w swoim życiu

Ćwiczenia są niezbędne, aby wprowadzić pewne zmiany, jednak to medytacja jest czymś, co naprawdę budzi. To podróż na dno swojej jaźni oraz poznanie swoich najprawdziwszych pragnień.

Kiedy jesteś w kontakcie z własnym wnętrzem, wybierzesz właściwą drogę w kierunku zmian. Znajdziesz wiele technik medytacyjnych w Internecie, pozwolą Ci one uspokoić umysł oraz pozbyć się stresu.

Wskazówki dla praktykowania medytacji

Postaraj się, aby uczynić ćwiczenia fizyczne oraz medytacje stałą częścią swojego życia codziennego. Musisz powtarzać ją codziennie, przez przynajmniej 25 dni, a zobaczysz pozytywne zmiany w swoim umyśle, jak i ciele.

Dla początkujących sesja trwa zwykle 10-15 minut.

korzystne zmiany - medytacja
  • Możesz medytować z pomocą muzyki, gdzie słychać instrumenty takie jak fortepian czy harfę połączone z odgłosem deszczu, ognia lub fal oceanu. Istnieją też podkłady dźwiękowe bez muzyki, np. śpiew ptaków czy odgłos lasu.
  • Znajdź wygodne, przytulne miejsce, gdzie nikt nie będzie Ci przeszkadzał. Możesz medytować, siedząc na krześle lub leżąc na kanapie.
  • Aby uchronić się przed niespodziewanymi zakłóceniami spokoju, wyłącz telefon. Możesz zapalić kadzidło, aby stworzyć odprężający nastrój.
  • Pamiętaj, że to specjalny czas dla Ciebie. Zaleca się, aby medytować codziennie o tej samej porze.

Polecamy przeczytać również: Negatywne myślenie- jak z nim skończyć?

Praktykuj medytację i przywitaj zmiany w swoim życiu

Kiedy zaczynasz, może być Ci trudno się przyzwyczaić. Jeżeli wiecznie brakuje Ci czasu, może Ci się wydawać, że medytowanie to jak nicnierobienie. Jednak jeśli będziesz je praktykował konsekwentnie i z determinacją, już nigdy nie przestaniesz. Ona naprawdę może zmienić Twoje życie.

Dobra kondycja ciała oraz spokój, jaki odczuwasz w umyśle sprawi, że będziesz żałował, że nie zacząłeś wcześniej. Zacznij już dziś i zauważ zmiany po 25 dniach!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Dennis, E. A., Dengo, A. L., Comber, D. L., Flack, K. D., Savla, J., Davy, K. P., & Davy, B. M. (2010). Water consumption increases weight loss during a hypocaloric diet intervention in middle-aged and older adults. Obesity. https://doi.org/10.1038/oby.2009.235
  • Pan, A., & Hu, F. B. (2011). Effects of carbohydrates on satiety: Differences between liquid and solid food. Current Opinion in Clinical Nutrition and Metabolic Care. https://doi.org/10.1097/MCO.0b013e328346df36
  • Imamura, F., O’Connor, L., Ye, Z., Mursu, J., Hayashino, Y., Bhupathiraju, S. N., & Forouhi, N. G. (2016). Consumption of sugar sweetened beverages, artificially sweetened beverages, and fruit juice and incidence of type 2 diabetes: Systematic review, meta-analysis, and estimation of population attributable fraction. British Journal of Sports Medicine. https://doi.org/10.1136/bjsports-2016-h3576rep
  • Paddon-Jones, D., Westman, E., Mattes, R. D., Wolfe, R. R., Astrup, A., & Westerterp-Plantenga, M. (2008). Protein, weight management, and satiety. In American Journal of Clinical Nutrition. https://doi.org/10.1093/ajcn/87.5.1558S
  • Weigle, D. S., Breen, P. A., Matthys, C. C., Callahan, H. S., Meeuws, K. E., Burden, V. R., & Purnell, J. Q. (2005). A high-protein diet induces sustained reductions in appetite, ad libitum caloric intake, and body weight despite compensatory changes in diurnal plasma leptin and ghrelin concentrations. American Journal of Clinical Nutrition. https://doi.org/10.1016/j.colsurfb.2010.07.059
  • Brill, J. B., Perry, A. C., Parker, L., Robinson, A., & Burnett, K. (2002). Dose-response effect of walking exercise on weight loss. How much is enough? International Journal of Obesity. https://doi.org/10.1038/sj.ijo.0802133
  • Wolfson, J. A., & Bleich, S. N. (2015). Is cooking at home associated with better diet quality or weight-loss intention? Public Health Nutrition. https://doi.org/10.1017/S1368980014001943

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.