Jak przyciągnąć pozytywną energię do swojego życia?

Znalezienie wewnętrznego i zewnętrznego spokoju napełnia Twój umysł błogością. Wewnętrzny spokój pomaga Ci zaakceptować siebie taką, jaka jesteś. Zewnętrzny spokój poprawia Twoje relacje z ludźmi wokół ciebie.
Jak przyciągnąć pozytywną energię do swojego życia?

Napisany przez Okairy Zuñiga

Ostatnia aktualizacja: 23 sierpnia, 2022

Aby zacząć przyciągać pozytywną energię, musimy nauczyć się odejść od przeszłości i skupić się na teraźniejszości i przyszłości, ponieważ są to jedyne dwa momenty, które możemy zmienić. Wszyscy przechodzimy dobre i złe chwile. Jednak te złe zdają się wpływać na nas bardziej.

Właśnie dlatego Twoim obowiązkiem jest znaleźć to, co najbardziej Ci odpowiada, aby przyciągnąć pozytywną energię do Twojego życia. Pozytywna energia pomoże Ci w każdej sytuacji. Oczywiście nie będzie całkowicie chroniła przed złymi rzeczami, ale będziesz lepiej przygotowana, gdy następnym razem coś pójdzie nie tak.

Musisz zaakceptować, że nie jesteś tam, gdzie chcesz, ale możesz tam dotrzeć

Jednym z czynników, który sprawia, że tracimy energię jest kwestionowanie tego, kim jesteśmy i gdzie jesteśmy. Zaakceptowanie faktu, że nie jesteś tam, gdzie chcesz być lub nie osiągnęłaś swoich celów jest trudne, szczególnie, jeśli pracowałaś nad ich osiągnięciem.

W rzeczywistości wszyscy czasami narzekamy na to, co mamy. Jednak czy to naprawdę generuje jakieś pozytywne zmiany? Aby przyciągnąć pozytywną energię, naucz się akceptować sytuacje, w których nie jesteś szczęśliwa.

Śmiej się, aby przyciągnąć pozytywną energię

Śmiech to fantastyczny sposób, aby stać się bardziej pozytywną osobą – naprawdę lepszym człowiekiem. Ważne jest, aby nauczyć się śmiać z siebie i złych rzeczy, które Ci się przytrafiają.

Śmiej się, aby przyciągnąć pozytywną energię. Kobieta siedzi uśmiechnięta na ławce
 • Kiedy zaczniesz to robić, poprawią się Twoje stosunki z innymi ludźmi. Naucz się dzielić takimi chwilami z innymi.
 • Jest jedno zastrzeżenie: nie rób sobie z siebie żartów, aby samemu poczuć się lepszym lub sprawić, by ktoś czuł się źle.

Dowiedz się, czego naprawdę potrzebujesz

Kolejny krok, aby przyciągnąć pozytywną energię jest dość skomplikowany, ponieważ jesteśmy istotami, które ciągle się zmieniają. Ponadto ogromna większość z nas ma problemy ze zrozumieniem swoich oczekiwań w życiu, nie wspominając już o tym, czego potrzebujemy.

Jedną rzeczą, którą możesz zrobić, to zwrócić uwagę na rzeczy, których nie akceptujesz lub które Cię unieszczęśliwiają. To da ci lepsze wyobrażenie o tym, jakie są Twoje wartości i na czym powinnaś skupić swoją energię.

Zapomnij o przeszłości

Energia negatywna pochodzi z przeszłości, podczas gdy pozytywna energia dotyczy teraźniejszości i przyszłości. Wielu z nas ponownie przeżywa tragedie z przeszłości, które nie pozwalają nam postawić kroku na przód. Jeśli jednak je zaakceptujesz i pozwolisz sobie żyć dzisiaj, czeka Cię lepsze jutro.

Zapomnij o przeszłości, kobieta

Pozyskanie pozytywnej energii nie oznacza, że zapomnisz o swojej przeszłości lub ją zakopiesz, ale zaakceptujesz i podziękujesz za lekcje, których Cię nauczyła. W ten sposób możesz iść dalej – tym razem z większą wiedzą i dojrzałością.

Zmień sposób postrzegania

Jeśli naprawdę chcesz przyciągnąć pozytywną energię, musisz zwracać uwagę na sposób, w jaki postrzegasz rzeczywistość. Nie chodzi tutaj o okłamywanie się i odrzucanie złych rzeczy, aby widzieć tylko te dobre.

Jeśli to zrobisz, wywoła to w Twoim życiu jeszcze więcej problemów. Musisz nauczyć się patrzeć na sprawy z perspektywy i rozpoznawać dobro, nawet w bardzo trudnych sytuacjach.

W pracy poszło źle i Cię zwolnili? Cóż, zamiast myśleć, że masz pecha, pamiętaj, że teraz masz szansę na coś lepszego.

Medytuj i szukaj spokoju

Znalezienie wewnętrznego i zewnętrznego spokoju napełnia Twój umysł błogością. Wewnętrzny spokój pomaga Ci zaakceptować siebie taką, jaka jesteś. Zewnętrzny spokój poprawia Twoje relacje z ludźmi wokół Ciebie.

To nie znaczy, że musisz przejść na buddyzm i stale medytować. To wcale nie jest konieczne. Chodzi tylko o zrozumienie, że wszystko, co robisz ma konsekwencje dla Twojego życia.

Medytuj i szukaj spokoju

Jeśli jesteś dobrą osobą, która zawsze czyni dobro – będziesz je przyciągać.

Pozwól płynąć swoim emocjom

Naucz się okazywać swoje emocje tak, jak je czujesz. Nie wszystko zawsze jest idealne i perfekcyjne, być może masz w sobie jakąś złą energię, taką jak smutek lub wściekłość.

Ważne jest, aby nauczyć się dawać im upust. Jak tylko wyrzucisz negatywne emocje, będzie miejsce na przyciągnięcie pozytywnych. Wypróbuj różne techniki, aż znajdziesz tę, która najlepiej Ci odpowiada:

 • Krzycz
 • Uderzaj poduszkę
 • Płacz
 • Idź pobiegać
 • Intensywnie ćwicz

Zastanów się, w jaki sposób emocje są czystą energią. Wykorzystaj je by zrobić coś pozytywnego, np. poprawić swoją kondycję lub osiągnąć nowy cel. Jeśli jesteś osobą, która przejmuje się każdym doświadczeniem, z czasem staną się one dużym ciężarem.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj: Ćwiczenia w domu, które pomogą Ci utrzymać formę

Raz na jakiś czas zaskocz samą siebie

Co jakiś czas, może raz na tydzień lub miesiąc, poświęć część swoich pieniędzy i czasu na zrobienie czegoś innego, nowego:

 • Zdobądź szczyt
 • Pójdź na plażę
 • Pójdź do zoo
 • Spotkaj się ze znajomym, którego nie widziałaś przez długi czas
Zaskakuj się

Ważne jest, aby tego nie planować; niech będzie nieoczekiwane, spontaniczne i przyjemne. Przekonasz się, że pomaga to przyciągnąć pozytywną energię, bez prawie żadnego wysiłku.

Ćwiczenia na świeżym powietrzu powinny być na pierwszej liście. Rozluźniają one umysł i wypełniają płuca świeżym powietrzem. Zobaczysz w krótkim czasie, że zapomnisz o wszystkich swoich problemach.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Boff, L. E. O. N. A. R. D. O. (2013). La importancia de la espiritualidad para la salud. Koinonia, 601, 1-3.
 • King, V. (2018). Good Vibes, Good Life: How Self-love is the Key to Unlocking Your Greatness. Hay House UK Limited.
 • Kelling, C., Pitaro, D., & Rantala, J. (2016, October). Good vibes: the impact of haptic patterns on stress levels. In Proceedings of the 20th International Academic Mindtrek Conference (pp. 130-136).

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.