Uśmiech jest najlepszą ozdobą kobiety

· Grudzień 8, 2016
Prawdziwy uśmiech jest spontaniczny i pokazuje pełnię Twojej osobowości i wnętrza. Uśmiech pomaga nawiązywać przyjaźnie i czuć się dobrze z samym sobą.

Każdemu zdarzają się dni, kiedy ciężko jest się uśmiechnąć. Zły humor bierze górę, stres Cię przytłacza, życie pod ciągłą presją ma swoje konsekwencje. Czasami nawet ciężko jest się ubrać i wyjść z domu. Z pewnością jednak, nie raz wpadłaś na kogoś na ulicy, kto obdarował Cię pięknym uśmiechem i sprawił, że bez wahania odwzajemniłaś uśmiech.

Uśmiech jest piękny, rozświetla Twoją twarz i pozwala Ci lepiej poznać ludzi wokół oraz nawiązać nowe znajomości. Nie bez powodu uśmiech nazywany jest najlepszą ozdobą kobiety.

Dlatego właśnie chcielibyśmy zachęcić Cię abyś uwolniła się od stresu i wewnętrznego niepokoju i zaczęła uśmiechać więcej i częściej.

Twój uśmiech powinien być zawsze szczery. Nie maskuj nim tego co się w Tobie naprawdę kryje. Prawdziwe piękno tkwi w szczęściu. Aby je osiągnąć musisz poradzić sobie z wieloma problemami i przeciwnościami losu.

Najpiękniejszy uśmiech to ten, który odzwierciedla Twoje wewnętrzne szczęście

Z pewnością słyszałaś powiedzenie na temat robienia dobrej miny to złej gry. Niektórzy uważają, że tylko odważna osoba może uśmiechać się mimo smutku i problemów.

Przeczytaj także: Prawdziwa miłość i dawanie szczęścia idą w parze

To nie jest normalne zachowanie. Nikt nie powinien marnować życia na udawanie szczęśliwych mimo odczuwanego smutku i żalu. Kiedy jest Ci źle, zaakceptuj to i postaraj się poradzić z tym co czujesz.  Nie ukrywaj tego jak się czujesz, gdyż może to tylko prowadzić do pogorszenia Twojego samopoczucia.

Smutny uśmiech kobiety

Uśmiech jest najsilniejszym językiem ciała i duszy. Sprawia on, że od razu wiemy co dana osoba czuje oraz świadczy on o dojrzałości emocjonalnej.

  • Może jeszcze tego nie wiesz, ale Twój mózg jest w stanie odróżnić smutny uśmiech od prawdziwej radości. Uśmiech to nie tylko ruch ust, to także szczęście w Twoich oczach, ruchach, w Twoim głosie i nastawieniu.

Więc jeśli czasami udajesz uśmiech, kiedy tak naprawdę jest Ci źle, prędzej czy później ktoś to zauważy. Nikt nie potrafi ukrywać emocji i uczuć na zawsze, nie jest to też dobre dla Twojego zdrowia.

Płacząca kobieta

Smutny uśmiech na kobiecej twarzy nie jest piękny; ukrywa on melancholie i pragnienie odsłonienia wszystkich smutków. Nie pozwól, aby stał się on Twoim nawykiem. Nie noś maski, która mówi „wszystko jest w porządku, nic mi nie jest”.

  • Znajdź czas dla samej siebie. Rozluźnij się i pozbądź się złych emocji, które hamują przepływ szczęścia – nie zaniedbuj się, troska o samą siebie jest kluczowym elementem radzenia sobie z emocjami.
  • Cokolwiek jest odrzucone takim pozostanie, jeśli na czymś Ci zależy odzyskasz to. Połącz się na nowo ze swoim sercem, aby Twój uśmiech był znowu Twoją najpiękniejszą ozdobą.

Uśmiech jest wspaniałym uwodzicielem

Nie musisz być szczupła, aby pięknie wyglądać. Nie potrzebujesz też drogich ciuchów, nowej fryzury czy kolekcjonerskich butów. Piękno kobiety tkwi w jej podejściu do życia, które odzwierciedla jej uśmiech, energia i pewność siebie.

Zobacz także: Inteligencja emocjonalna – 7 cech

Długie włosy

Pamiętaj jednak, że uśmiech nie powinien służyć tylko do uwodzenia czy zdobywania przyjaciół. W większości przypadków, osoba z uśmiechem na twarzy nie myśli o tym co dzięki temu osiąga.

Uśmiech jest odbiciem Twojej osobowości i posiada wielką, przyciągającą moc.

  • Na pewno zauważyłaś to nie raz.  Ktoś kogo znasz, może nie jest najpiękniejszy czy najatrakcyjniejszy, ale kiedy uśmiechnie się, emanuje z niego piękno i przyciąganie.
  • To charyzma, uczucia, które za nią się kryją i pewność siebie, która przyciąga innych.
  • Najbardziej pociągający uśmiech, to taki, który pojawia się naturalnie, bez przymusu. Słowa nie są w stanie go zmienić. Pojawia się on wtedy, kiedy nie skupiasz się na kimś, ale jesteś szczęśliwa z samą sobą i swoimi myślami.
  • Pamiętaj, że śmiech jest świetnym sposobem na nawiązanie nowych znajomości.

Śmiech jest zaraźliwy ponieważ Twój umysł odpowiada na pozytywne emocje. Pozytywne podejście pozwala nam na przetrwanie i przystosowanie się do nowego otoczenia.

Podsumowując, chcielibyśmy jeszcze raz podkreślić, że nie warto maskować swoich prawdziwych uczuć uśmiechem. Nie staraj się sprawiać wrażenia silnej gdy tak nie jest.

Zobacz też: Najlepszy wiek, to Twój obecny wiek

Osoba, która potrafi przyznać się do smutku, radzi sobie z nim i dzięki temu staje się silniejsza. Jej życie nabiera nowego blasku i piękna. Twój uśmiech jest najbardziej spektakularny kiedy jest szczery.