5 prostych sposobów na lepsze samopoczucie

Czy wiesz, że jest wiele rzeczy, o których nigdy nawet byś nie pomyślał, a które mogą sprawić, że będziesz miał lepsze samopoczucie? Jeśli chcesz lepiej zrozumieć swoje życie lub chcesz poprawić swój nastrój, wypróbuj tych pięć prostych wskazówek.
5 prostych sposobów na lepsze samopoczucie

Ostatnia aktualizacja: 23 października, 2018

Poniższy artykuł wymienia przyjemności i małe nagrody, które mogą przynieść Ci proste czynności, takie jak pomaganie innym ludziom, sprzątanie domu lub po prostu picie większej ilości wody. Najprostsze rzeczy mogą dać Ci natychmiastowe pozytywne efekty na lepsze samopoczucie.

5 łatwych sposobów na lepsze samopoczucie

1. Pomóż innym ludziom

Spędzanie czasu na działalności non-profit może dać Ci wiele satysfakcji. Pomagając innym ludziom rozwijasz poczucie empatii i stajesz się bardziej wrażliwy na ich ból. Altruizm, miłość i hojność sprawiają, że jesteś lepszą osobą.

Wszyscy mieliśmy jakiś mroczny okres w swoim życiu, kiedy nawet najbardziej podstawowe rzeczy przeciekały nam przez palce. Branie udziału w dobrej sprawie czy udzielanie wsparcia osobom przeżywającym trudności jest satysfakcjonującą czynnością, która nadaje życiu znaczenia.

lepsze samopoczucie

Chociaż każdy z nas musi być na bieżąco się z własnym sumieniem, wielkie poświęcenia zwykle nie są konieczne. W każdej chwili możesz zrobić kilka prostych rzeczy, aby zmienić bieg życia kogoś, kto przeżywa trudny moment. Staraj się czuć lepiej, poprawiając humor innym!

2. Wyczyść swój dom

Jednym z najprostszych sposobów na poprawę samopoczucia jest zrobienie porządku w domu. Brak czasu lub siły woli może sprawić, że niektóre rzeczy będą nieuporządkowane. To może prowadzić do negatywnych emocji: bałagan w ubraniach, nieuporządkowana kuchnia i zbyt wiele miejsc, które należy posprzątać.

Sprzątanie sprawia, że poprawia nam się samopoczucie, czujemy się spokojnie i komfortowo. Brzydko pachnący dom może zmienić Twoją perspektywę patrzenia na świat i Twoje podejście. Tak samo, jak przyjemne jest leżenie w łóżku pośród świeżo zmienionej pościeli, tak czysty i pięknie pachnący dom zapewnia przyjemność i szczęście.

Jest to coś, co każdy z nas może osiągnąć, niezależnie od sytuacji finansowej.

3. Pij więcej wody

Bez wątpienia picie wody to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojego zdrowia. To bardzo ważne, aby być świadomym ilości wypijanej przez nas wody. Zalecamy stosować się do tej porady, ponieważ jest ona dobra dla naszego ciała. Zaleca się spożywanie co najmniej dwóch litrów wody dziennie, przed lub po posiłku.

sposoby na lepsze samopoczucie

Jeśli pijesz dużo wody, poprawia się ogólny stan Twojego zdrowia. Oto niektóre z wielu korzyści picia wody, które sprawią, że poczujesz się lepiej:

  • Woda pomaga eliminować toksyny z ciała,
  • Woda nawilża i odżywia komórki transportujące tlen,
  • Wpływa na poprawę naszych stawów,
  • Woda wpływa korzystnie na pracę nerek,
  • Zwiększa wydzielanie soków żołądkowych,
  • Ułatwia proces utraty wagi.

4. Spokój

Życie z czystym sumieniem jest bezcenne. Utrzymywanie konfliktów lub urazy z innymi ludźmi wywołuje dyskomfort i niepokój.

Być może nie jest to najłatwiejsza rzecz na świecie. Czasami jednak należy pogodzić się z innymi, aby lepiej się czuć z samym sobą. Może to być Twój były partner lub stary przyjaciel – musisz znaleźć odwagę, by zaakceptować część winy po Twojej stronie i poprosić o wybaczenie.

To pomoże Ci zostawić przeszłość za sobą i złagodzić ciężar tego sporu lub kłótni. Ważne jest, aby unikać tworzenia dystansu lub odkładania rozmowy na później z powodu strachu. Prawda jest zawsze najlepszą drogą, a czasami Twoi przyjaciele mogą ucierpieć mniej z powodu prawdy, niż z powodu kłamstw.

5. Spotkaj się z kimś, kogo kochasz na lepsze samopoczucie

Przygotuj specjalny wieczór, kup prezent, który wiesz, że się tej osobie spodoba, wybierz jej ulubioną muzykę, ugotuj jej ulubione danie i tym podobne. Umówienie się na specjalną randkę z kimś, kogo kochasz, jest jedną z najwspanialszych rzeczy, które możesz zrobić, aby poczuć się lepiej. Nawet jeśli nie jesteś pewien, czy Twoje uczucia są odwzajemnione, warto spróbować.

Takie działanie będzie jeszcze cenniejsze w przypadku pary, która jest razem od lat. Etap miesiąca miodowego powinien być utrzymywany przez cały okres trwania związku. Poza dziećmi i codzienną rutyną, zawsze powinniście mieć czas na wyjątkowe chwile i momenty spędzone razem.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Ana Lane Pinson (2013).Reflexiones sobre la noble e importante profesión de enfermería. Revista Mexicana de Enfermería Cardiológica 2013;21 (1): 4-6.
  • Popkin, BM, D’Anci, KE y Rosenberg, IH. (2010). Agua, hidratación y salud. Nutrition Reviews, 68 (8), 439–458. https://doi.org/10.1111/j.1753-4887.2010.00304.x

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.