Wyeliminuj tłuszczyk na brzuchu z imbirem
Wiele osób marzy o smukłej i szczupłej sylwetce, a w szczególności o płaskim wyrzeźbionym brzuchu. Niestety jest to obszar ciała, który ma tendencję do pęcznienia, nie tylko z powodu konsumowania zbyt dużej ilości kalorii.
Przyczyną często jest zatrzymanie płynów i nagromadzenie niestrawionych resztek pokarmowych oraz problemy z ich eliminacją. Jak w takiej sytuacji może przysłużyć się imbir?
Zrównoważona dieta i regularne wykonywanie ćwiczeń to dwa klucze do rozprawienia się z tym problemem i pożegnania się z tłuszczem na brzuchu raz na zawsze. Oprócz tego warto zastanowić się nad włączeniem do codziennego menu „ekstra” produktów, które jeszcze bardziej uwydatnią pozytywne efekty.
Mowa tutaj o popularnej przyprawie, jaką jest imbir. Jest on dobrze znany w gastronomii, ale i zyskał uznanie w medycynie alternatywnej. Jego właściwości lecznicze i wartości odżywcze w wielu kulturach zostały docenione już w starożytności.
Dziś bardzo często gości na stołach tych, którzy chcą prowadzić zdrowy i zrównoważony tryb życia.
Jak imbir pomaga w spaleniu tłuszczu na brzuchu?
Istnieje kilka powodów, dla których imbir jest uważany za składnik pomocny w redukcji wagi, a szczególnie tłuszczu, który gromadzony jest właśnie na brzuchu. Jednym z nich są silne właściwości oczyszczające przyprawy.
Wspomaga ona w ten sposób pracę narządów, a w tym między innymi wątroby, która jest odpowiedzialna za prawidłowe przetwarzanie tłuszczów i glukozy.
Imbir ma również działanie termogeniczne. Oznacza to, że zwiększa temperaturę ciała przy jednoczesnym przyspieszeniu zachodzenia procesów metabolicznych i łatwiejszym spalaniu kalorii.
Dodatkowo redukuje uczucie głodu, co jest pomocne w wypadkach napadu niekontrolowanego apetytu, co kończy się konsumpcją zbyt dużej ilości kalorii. Trzeba jednak pamiętać, że jego działanie może przynieść także niepożądane skutki.
Warto zaznaczyć, że imbir świetnie sprawdza się w przypadku problemów trawiennych. Zwalcza uczucie mdłości, zawroty głowy, reguluje pracę jelit i zapobiega gromadzeniu się toksyn w okrężnicy, co jest jedną z głównych przyczyn zaparć.
Ci, którzy cierpią z powodu zatrzymania płynów lub stanów zapalnych również powinni wykorzystać lecznicze działanie imbiru. Ma on działanie moczopędne, co pomaga w regulacji gospodarki wodnej organizmu.
Do tego wszystkiego warto zaznaczyć, że imbir jest obfitym źródłem antyoksydantów, błonnika i innych niezbędnych składników. Te wszystkie zalety czynią z niego składnik, którego nie powinno zabraknąć w codziennej diecie.
Wykorzystaj imbir w walce z kilogramami!
Przygotowanie naparu jest najlepszym sposobem na wykorzystanie wszystkich dobroczynnych właściwości imbiru, a przy tym jednocześnie zatroszczyć się o płaski brzuch.
Jeżeli oprócz tego dodamy do napoju sok z cytryny, jeszcze bardziej wzmocnimy jego oczyszczające właściwości i będziemy mogli cieszyć się jeszcze lepszymi efektami.
Składniki:
- 1 kawałek korzenia imbiru (3cm)
- 1/2 cytryny
- 1 szklanka wody (250ml)
Sposób przygotowania:
- szklankę wody postawić na ogniu i tuż przed jej zagotowaniem dodać kawałek imbiru i pozostawić do gotowania na około 5 minut
- po upływie zalecanego czasu pozostawić do ostygnięcia na 8-10 minut
- przed wypiciem dodać sok z cytryny i opcjonalnie łyżeczkę miodu dla osłody
Kiedy i jak przyjmować napój z imbiru?
Aby odpowiednio przeprowadzić proces detoksykacji i stracić kilka kilogramów najlepiej jest przyjmować napar z imbiru na czczo. Drugą dawkę najlepiej jest pić zaraz przed snem. Zaleca się stosować podobną terapię przez jeden miesiąc, a następnie odstawić na 15 dni i z powrotem do niej powrócić.
Przeciwwskazania
Kobiety w ciąży lub karmiące piersią nie powinny stosować naparów z imbiru, chyba że zezwoli na to lekarz. Przyprawa ta rozrzedza krew, co sprawia, że spowolnione są procesy krzepnięcia. Przed zabiegiem chirurgicznym lub podczas przyjmowania leków przeciwzakrzepowych lepiej zrezygnować z przyjmowania naparu.
Podsumowując osoby, które walczą z tłuszczem na brzuchu, mogą wykorzystać imbir do usprawnienia jego redukcji w tym właśnie obszarze ciała. Jednak należy pamiętać, że nie powinna być to jedyna czynność, która ma nas zbliżyć do upragnionego celu.
Napar z imbiru powinien być uzupełnieniem zbilansowanej diety i regularnej aktywności fizycznej. Efekty często zależą od indywidualnej charakterystyki osoby, od szybkości metabolizmu i trybu życia, jaki prowadzimy.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Alizadeh-Navaei R, Roozbeh F, Saravi M, Pouramir M, Jalali F, Moghadamnia AA., “Investigation of the effect of ginger on the lipid levels. A double blind controlled clinical trial”, Saudi Med J. 2008 Sep;29(9):1280-4.
-
Chang JS, Wang KC, Yeh CF, Shieh DE, Chiang LC, “Fresh ginger (Zingiber officinale) has anti-viral activity against human respiratory syncytial virus in human respiratory tract cell lines”, J Ethnopharmacol. 2013 Jan 9;145(1):146-51