Woda ogórkowa - właściwości, których nie znałaś

Woda ogórkowa jest nie tylko bardzo smaczna, lecz także zawiera dużo witamin i minerałów, które oczyszczają organizm. Dzięki wodzie ogórkowej wypijanie dwóch litrów wody dziennie nie będzie już przykrym obowiązkiem.
Woda ogórkowa - właściwości, których nie znałaś
Elisa Morales Lupayante

Przejrzane i zatwierdzone przez: pedagog wychowania fizycznego i dietetyk Elisa Morales Lupayante.

Napisany przez Okairy Zuñiga

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Woda ogórkowa jest nie tylko pyszna i orzeźwiająca, lecz także zawiera ogromną ilość witamin i minerałów. Kiedy tylko poczujesz pragnienie, napij się jej, ponieważ jest świetnym sposobem na nawodnienie organizmu. Co więcej, woda ogórkowa sprawdzi się o każdej porze dnia. Przeczytaj ten artykuł, aby poznać wszystkie jej właściwości.

Woda ogórkowa dogłębnie nawadnia organizm

Konieczność wypijania dwóch litrów wody dziennie to nie mit. To minimum potrzebne organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Myślisz, że jakikolwiek napój spełni tę funkcję? Nic bardziej mylnego!

Woda ogórkowa nie tylko nawadnia organizm, lecz także:

  • reguluje temperaturę ciała,
  • usprawnia układ sercowo-naczyniowy,
  • eliminuje toksyny.

Woda ogórkowa to bez wątpienia dodatkowa dawka witamin i minerałów. Nie zawiera cukru i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych.

Detoks i przeciwutleniacze

woda ogórkowa jako detoks organizmu

Jak często przeprowadzasz detoks? Myślisz, że raz na 3 miesiące wystarczy? Przy pomocy wody ogórkowej możesz oczyszczać organizm codziennie.

Woda ogórkowa jest źródłem przeciwutleniaczy, które eliminują toksyny i zanieczyszczenia. Warto pomyśleć także nad zmianą nawyków żywieniowych. Ważne, aby unikać dużych ilości cukru i mięsa.

Dostarcza dodatkowych witamin i minerałów

Wiadomo, że woda to podstawowy element ludzkiej egzystencji. Jednak sama woda nie jest najlepszym źródłem witamin i minerałów.

Do przygotowania wody ogórkowej wykorzystuje się nie tylko ogórki, lecz także niektóre owoce, dlatego jest wspaniałą dawką naturalnych nutrientów, takich jak witamina A i witamina C.

Obniża ciśnienie tętnicze

Kontrolowanie ciśnienia krwi jest bardzo ważne, ponieważ pomaga uniknąć chorób serca oraz problemów z nerkami i ze wzrokiem. Ogórki są fantastycznym źródłem potasu, czyli minerału pomagającego uregulować ciśnienie.

Zarówno ogórki, jak i woda nie zawierają sodu, dlatego można spożywać je bez limitu.

Odżywia Twoją skórę

woda ogórkowa odżywia skórę

Sucha skóra to problem wielu osób. Zanim pójdziesz do drogerii po krem nawilżający, zacznij pić wodę ogórkową. Dobrze nawodniony organizm można rozpoznać przede wszystkim dzięki zdrowej i olśniewającej skórze.

Ogórki są źródłem naturalnego sylikonu, który nadaje skórze elastyczności. Ponadto, są również bardzo skutecznym sposobem na wągry i zaskórniki.

Zwalcza apetyt

Szklanka wody ogórkowej za każdym razem, kiedy poczujesz się głodna, to świetny sposób na spożywanie mniejszych posiłków. Czasem myślimy, że jesteśmy głodne, a w rzeczywistości chce nam się pić.

Z tego powodu należy nauczyć się rozróżniać oba uczucia. Jeżeli po wypiciu wody ogórkowej nadal odczuwasz głód, zjedz jakiś owoc lub przygotuj naturalny koktajl.

Zdrowe i silne mięśnie

zdrowe i silne mięśnie

Ten sam naturalny sylikon, który dba o wygląd skóry, wpływa również na zdrowie mięśni. Z tego powodu pij wodę ogórkową po każdej aktywności fizycznej. Efekty będą niesamowite.

Przepisy na wodę ogórkową

Teraz znasz już wszystkie zbawienne właściwości wody ogórkowej. Domyślamy się, że chcesz ją przygotować, aby odczuć jej pozytywny wpływ na Twój organizm. Poniżej znajdziesz dwa proste przepisy.

Woda ogórkowa z cytryną i miętą

Cytryna świetnie pasuje do ogórka, a mięta nada napojowi niepowtarzalnego smaku. Poniższa receptura zawiera dużą ilość  witaminy C, wapnia i magnezu.

Składniki

  • ½ szklanki wody (100 ml)
  • ½ ogórka
  • 1 cytryna (jedynie wyciśnięty sok)
  • 3 liście mięty
  • 1 kostka lodu

Przygotowanie

  • Przy pomocy blendera połącz wszystkie składniki.
  • Pamiętaj, aby wypić od razu.

Pij najlepiej po wysiłku fizycznym i w upalne dni.

Polecamy przeczytać również: Imbir i cytryna by naturalnie schudnąć

Woda ogórkowa z ziołami

woda ogórkowa - przepis

Wymienione zioła nie tylko poprawiają smak, lecz także dostarczają wiele nutrientów. Są przede wszystkim idealnym źródłem żelaza, wapnia i potasu. Poza tym, tymianek zawiera sporo witaminy C.

Jeżeli do wody ogórkowej dodamy miętę bogatą w minerały i cytrynę, otrzymamy eliksir zdrowia.

Składniki

  • 1 litr wody
  • ½ ogórka pokrojonego w plasterki
  • 1 gałązka rozmarynu
  • 1 gałązka tymianku
  • 5 liści mięty
  • 1 cytryna w plasterkach

Przygotowanie

  • Najpierw w szklanym dzbanku połącz wszystkie składniki.
  • Następnie wymieszaj je i odstaw na 20 minut.
  • Pij kilka razy dziennie.

Jak widzisz, przygotowanie wody ogórkowej jest niezwykle proste. Wystarczy poświęcić kilka minut i można cieszyć się jej wspaniałymi właściwościami.

Napój możesz przelać do niewielkiej butelki, aby mieć wodę ogórkową zawsze przy sobie.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Hydration: Why It’s So Important. (March 27, 2017). American Academy of Family Physicians.
    Available in https://familydoctor.org/hydration-why-its-so-important/
  • Kumar D, Kumar S, Singh J, et al. Free Radical Scavenging and Analgesic Activities of Cucumis sativus L. Fruit Extract. J Young Pharm. 2010;2(4):365‐368. doi:10.4103/0975-1483.71627
  • Popkin BM, D’Anci KE, Rosenberg IH. Water, hydration, and health. Nutr Rev. 2010;68(8):439–458. doi:10.1111/j.1753-4887.2010.00304.x
  • Mukherjee, P. K., Nema, N. K., Maity, N., & Sarkar, B. K. (2013, January). Phytochemical and therapeutic potential of cucumber. Fitoterapia. https://doi.org/10.1016/j.fitote.2012.10.003

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.