Przestań oczekiwać zbyt wiele od innych – 5 sposobów

Zbyt duże oczekiwania prowadzą tylko do rozczarowań. Nie pozwól, aby Twoje szczęście zależało od innych. Twoje szczęście zależy tylko od Ciebie.
Przestań oczekiwać zbyt wiele od innych – 5 sposobów

Ostatnia aktualizacja: 04 maja, 2019

Jeśli masz zwyczaj oczekiwać zbyt dużo od innych, zamiast uszczęśliwiać samego siebie, to będzie to mieć zupełnie odwrotny skutek. Nie powinniśmy oczekiwać zbyt dużo od innych, ponieważ nie mamy pewności czy dana osoba nie zmieni się z dnia na dzień, a to może nas zranić.

W naszym życiu otaczamy się oczekiwaniami, z których wiele jest nierealistycznych. Kiedy przeżyłaś wiele rozczarowań, zaczynasz zdawać sobie sprawę, że najwyższy czas na zmianę sposobu patrzenia na innych i stawiania im wygórowanych oczekiwań.

Przestań oczekiwać zbyt wiele – to prowadzi do rozczarowań.

Czekając na coś co nigdy nie nastąpi prowadzi do rozczarowań. Nie oczekuj niczego od innych ponieważ nie masz wpływu na ich zachowanie. Wiesz komu powinnaś stawiać oczekiwania? Samej sobie.

Kobieta wącha kwiat

Dzisiaj chcielibyśmy zaprosić Cię do nauki 4 sposobów, które pomogą w Twojej przemianie i nauczą Cię jak odpuścić wszelkie oczekiwania wobec innych. Dzięki temu poczujesz się wolna i porzucisz nierealistyczne oczekiwania. Czas przestać oczekiwać i zacząć żyć.

1. Naucz się rozróżniać oczekiwania od bycia zależnym

Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale obwiniasz innych o swoje niepowodzenia w wielu sytuacjach. To jak się zachowujesz wpływa na Twoją równowagę psychiczną. Jesteś zależna od innych ponieważ uczyniłaś ich odpowiedzialnych za część samej siebie, za którą tylko Ty możesz być odpowiedzialna.

Nie możesz być szczęśliwym jeżeli uzależniasz swoje szczęście i dobre samopoczucie od innych. Rozchmurz się i uwolnij się od oczekiwań stawianym innym, a dzięki temu zobaczysz, że szczęście jest w Twoich rękach i tylko Ty jesteś za nie odpowiedzialna.

2. Zaakceptuj, że nie zawsze otrzymujesz to co dajesz

Dobrze znamy powiedzenie mówiące, że gdy coś dajesz nie oczekuj niczego w zamian. Jednak, w głębi serca, wszyscy chcemy czegoś w zamian. W tym przypadku oczekujemy, że inni odwzajemnią nasze działania.

Rysunek kobiety

To służy tylko postawieniu nas w sytuacji, w której nasze oczekiwania mają pierwszeństwo. Zaakceptuj ludzi jakimi są, nie każdy jest w stanie sprostać Twoim oczekiwaniom. Nie denerwuj się. Ciesz się tym czym chcesz się podzielić, zamiast oczekiwać czegoś w zamian.

3. Nigdy nie idealizuj ludzi i sytuacji, przestać oczekiwać rzeczy niemożliwych

Oczekujemy, że nasze życie będzie idealne. Na przykład, będąc w związku, postrzegamy swojego partnera jako osobę idealną, pozbawioną jakichkolwiek wad. Ten obraz zmienia się z biegiem czasu i prowadzi do olbrzymich rozczarowań.

Idealizowanie rzeczywistości bądź osoby powoduje, że nie widzisz, że ludzie się zmieniają i to nie zawsze w dobry sposób. To boli. Nie zdajesz sobie sprawy, że To ty jesteś odpowiedzialna. W życiu nie da się niczego kontrolować. Idealizowanie to wiara w sen, który się nigdy nie spełni.

4. Każdy ma wady, nikt nie jest idealny

Być może nigdy nikogo nie rozczarowałaś lub być może ktoś oczekiwał dużo od Ciebie, a Ty nie spełniłaś jego oczekiwań rozczarowując go.

Kobieta całuje mężczyznę zamiast oczekiwać zbyt dużo

Nikt nie jest idealny, dlatego musimy zaakceptować siebie takimi jakimi jesteśmy. Co jeśli zaczniemy akceptować, zamiast oczekiwać czegoś co się nigdy nie wydarzy.

W ten sposób, jeżeli ktoś Cię skrzywdzi, będziesz potrafiła się z tym pogodzić, ponieważ nie oczekiwałaś niczego. Zamiast tego będziesz mile zaskoczona jak to zniosłaś.

Zbyt duże oczekiwania wobec innych nigdy nie są dobre. Jeżeli jesteś zmęczona ciągłymi rozczarowaniami, ludźmi zmieniającymi zdanie z minuty na minutę, egoizmem ludzkim to przestań oczekiwać tak dużo od innych.

Jedyną osobą, której powinnaś stawiać oczekiwania jesteś Ty sama. Zaakceptuj innych, nigdy nie pozwól aby Twoje szczęście zależało od innych. Uwolnij się od ograniczonych poglądów, które powstrzymują Cię od spełniania marzeń. Porzuć oczekiwania i zacznij żyć pełnią życia.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.