Ułatw sobie życie! – 15 codziennych czynności

Podczas wykonywania wielu codziennych czynności niejednokrotnie komplikujemy sobie życie, używając do tego rozmaitych narzędzi, które w efekcie nie ułatwiają nam życia i dodatkowo zagracają nasz dom.
Ułatw sobie życie! – 15 codziennych czynności

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Aby szybciej i sprawniej wykonywać wiele codziennych czynności i obowiązków domowych, zwykle wykorzystujemy ogromną ilość przedmiotów, które mają nam ułatwić życie i pomóc zaoszczędzić czas.

Często jednak efekt jest odwrotny i w rzeczywistości przynoszą nam one więcej problemów niż pożytku. Poznaj dziś z nami kilka skutecznych sztuczek, które ułatwią ci wykonywanie codziennych czynności i nie wymagają stosowania żadnych specjalnych narzędzi.

Na szczęście pomysłowość ludzka nie zna granic i obecnie dysponujemy szerokim wachlarzem sztuczek, porad i technik, które pozwalają nam ułatwić codzienne czynności i zaoszczędzić czas.

15 codziennych czynności, które mogą przysparzać nam problemów

Poniżej przygotowaliśmy listę 15 czynności, które mamy w zwyczaju regularnie wykonywać, a które często przysparzają nam wielu problemów i nie bardzo wiemy, jak skutecznie sobie z nimi poradzić.

Obieranie kiwi

Obieranie-kiwi

Chociaż istnieje wiele metod obierania kiwi z włochatej skórki, nie wszystkie są łatwe i skuteczne. A po co sobie komplikować życie, jeśli owoc ten można obrać ze skórki w zaledwie 5 sekund?

Przekrój kiwi wzdłuż, a następnie weź szklankę i przejedź połówką kiwi z góry na dół, oddzielając miąższ od skórki (tak jak na powyższym zdjęciu). Technika ta doskonale sprawdza się również w przypadku innych owoców, takich jak mango czy awokado.

Jak odnaleźć początek taśmy klejącej?

Pomimo ogromnego rozwoju nowych technologii nadal znajdujemy milion zastosowań dla tradycyjnej taśmy samoprzylepnej. Niestety jednym z odwiecznych i irytujących problemów wiążących się z użyciem tego przyboru papierniczego jest znajdowanie jego początku.

Okazuje się jednak, że rozwiązanie tego problemu jest banalne – wystarczy po każdym użyciu taśmy zaznaczyć jej początek spinaczem.

Jak rozsmarować masło prosto z lodówki?

Jest rzeczą zupełnie normalną, że przechowywane w lodówce masło staje się twarde i trudno je rozsmarować na pieczywie. Z pewnością nie raz zapomniałaś o tym, by odpowiednio wcześnie wyjąć je z lodówki.

Jak temu zaradzić? Mamy dla ciebie genialną, prostą i szybka sztuczkę! Zetrzyj masło na tarce – dzięki temu szybko ono zmięknie i będziesz je mogła stosować niemalże od razu po wyciągnięciu z lodówki.

Pamiętaj, że smarowanie pieczywa twardym masłem jest jedną z codziennych czynności, przy której tracimy wiele czasu i nerwów, zwłaszcza gdy jesteśmy głodni. Zrób więc wszystko, by poszło ono błyskawicznie.

Lodowy sandwich

Aby przygotowanie lodowego sandwicha nie zajmowało zbyt wiele czasu, ukrój lodowy plaster razem z opakowaniem, po czym umieść go między dwoma ciasteczkami, a następnie usuń papier z opakowania po lodach.

Obieranie czosnku

Nie ma co ukrywać – obieranie czosnku to jedna z codziennych czynności, za którą większość z nas nie przepada, głównie ze względu na nieprzyjemny zapach, jaki pozostawia on na naszych dłoniach.

Jeśli chcesz błyskawicznie obrać czosnek i zaoszczędzić sobie przykrych zapachów, włóż ząbki czosnku do szklanego słoiczka i zakręć, a następnie energicznie potrząsaj nim przez chwilę. Przekonaj się sama, że skórka będzie schodziła bez najmniejszego problemu.

Przeczytaj koniecznie: Warto jeść czosnek na czczo?

Jak usmażyć idealne jajko sadzone?

Marzysz o tym, by usmażone przez ciebie jajko sadzone było idealnie okrągłe? Najprostszą z możliwych metod jest zastosowanie do tego cebuli. Pamiętajmy, że im cebula większa, tym większe powstanie jajko sadzone.

Przekrój cebulę na pół, a następnie ukrój plaster w najszerszym miejscu. Następnie usuń wewnętrzne warstwy i pozostaw tylko zewnętrzne „obramowanie”. Wrzuć je na rozgrzaną patelnię, po czym do środka wbij jajko.

Zamiast cebuli można również użyć silikonowych foremek o różnych kształtach. Dobrze usmażone jajko jest nie tylko radością dla podniebienia, ale również dla oczu.

Podgrzewanie jedzenia w mikrofalówce

Aby ciepło rozkładało się równomiernie podczas podgrzewania jedzenia w mikrofalówce, na samym środku talerza pozostaw wolną przestrzeń. Sama zaważysz, że różnica temperatur zniknie.

Otwieranie plastikowych opakowań

Otwieranie plastikowych opakowań

Otwieranie plastikowych pudełek i opakowań to jedna z czynności, przy której możemy stracić wiele czasu. Ponieważ materiał ten jest zwarty i twardy, jego otwarcie może przysporzyć problemów. Jeśli chcesz zrobić to błyskawicznie, zastosuj tradycyjny otwieracz do konserw.

Chłodzenie napojów

Wcale nie musisz czekać godzinami, aby włożone do lodówki napoje osiągnęły niska temperaturę! Dzięki prostej sztuczce, będziesz mogła cieszyć się orzeźwieniem już po kilku minutach.

Wystarczy, że owiniesz butelkę lub puszkę z ulubionym napojem zwilżonym papierowym ręcznikiem i włożysz na 15 minut do zamrażalnika.

Wbijane gwoździ w ścianę

Należysz do osób, które nie są w stanie wbić gwoździa bez skaleczenia palców? Mamy na to radę! Następnym razem przy wykonywaniu tej banalnej czynności wspomóż się grzebieniem.

Włóż mały gwóźdź pomiędzy zęby grzebienia i uderzaj młotkiem jak zwykle. Nawet jeśli nie wycelujesz, oberwie grzebień a nie twoje palce. Przekonaj się sama, że wbijanie gwoździ nie będzie już dla ciebie żadnym problemem.

Usuwanie nieprzyjemnego zapachu z butów

Masz już dość ciągłego kupowania kosztownych środków do dezynfekcji i usuwania nieprzyjemnych zapachów z butów?

Doskonałym domowym sposobem jest włożenie do butów kilku torebek najtańszej herbaty, która skutecznie pochłania nieprzyjemne zapachy i odświeża obuwie.

Dzielenie pomarańczy na cząstki

Nie trać czasu na oddzielanie każdej cząstki pomarańczy oddzielnie. Wystarczy, odciąć górną części owocu, naciąć skórkę i otworzyć na cząstki.

Obieranie ugotowanego jajka ze skorupki

Obieranie jajka – niby banalna czynność, ale często przysparza wielu problemów. Aby z łatwością usunąć skorupkę, zastosuj naszą prostą technikę: do zagotowanej już wody wrzuć łyżeczkę sody oczyszczonej.

Przekonaj się, że metoda ta jest niezawodna i skorupka odchodzi z łatwością, a ty możesz cieszyć się jajkiem w całości.

Odkręcanie słoików

Odkręcanie słoika taśmą

Jeśli zakrętki twoich słoików ani drgną przy otwieraniu, koniecznie zastosuj prostą sztuczkę polegającą na przyklejeniu do nakrętki kawałka silnej taśmy klejącej a następnie na silnym jej pociągnięciu.

Podłączenie przedłużacza

Przedłużacz

Aby wtyczka przedłużacza przypadkowo nie mogła się odłączyć, wykonaj węzeł przedstawiony na poniższym zdjęciu. Mamy nadzieję, że zainteresowały cię nasze proste i praktyczne techniki, dzięki którym codzienne czynności będą łatwiejsze do wykonania oraz pomogą zaoszczędzić ci czas i nerwy. Wypróbuj je koniecznie!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.