Interesujący ludzie powinni stanowić Twoje otoczenie

Powinieneś zwracać uwagę na to, by Twoje otoczenie stanowili w głównej mierze interesujący ludzie, warto także podjąć starania, by samemu móc się do takiego grona zaliczać.

Emocje okazywane przez osoby z Twojego otoczenia są niezwykle zaraźliwe. Niezależnie od tego, czy Ci się to podoba czy nie, to z kim się zadajesz ma znaczący wpływ na kształtowanie Twojej osobowości zgodnie (z przysłowiem „kto z kim przestaje, takim się staje”),dlatego też warto starać się, aby Twoje otoczenie stanowili przede wszystkim interesujący ludzie.

Bez wątpienia w trakcie całego życia będziesz mieć okazję spotkania wielu ciekawych ludzi, ale będziesz mieć także do czynienia z osobami, które będą zainteresowane odgrywaniem aktywnej roli w Twoim własnym życiu (jeśli jeszcze tego nie zrobiły).

Nie jest to nic złego – warto jednak mieć na uwadze, że interesujący ludzie pozwalają się rozwijać Tobie, natomiast jeśli Ty jesteś dla kogoś osobą interesującą, to Ty wpływasz na ich rozwój.

Przeczytaj także: Toksyczne osoby – 7 typów

Wiele razy w życiu znajdziesz się w sytuacji, w której po prostu okaże się niemożliwe postawienie wyraźnej granicy, po jednej stronie której znajdą się interesujący ludzie z Twojego punktu widzenia, a po drugiej osoby, które będą „zaciekawione” Tobą.

Praca, rodzina, lub inne okoliczności sprzyjające nawiązywaniu kontaktów społecznych spowodują pojawienie się sporej liczby zupełnie nowych, początkowo nieznanych osób w Twoim otoczeniu.

Ale wybór tych, które chcesz dopuścić do uczestniczenia w Twoim życiu należy tylko do Ciebie.

Przyjaźń

Chcę, aby w moim życiu istnieli interesujący ludzie

Interesujący ludzie mogą wzbogacić Twoją codzienność, wypełnić ją pozytywnymi emocjami i uczynić bardziej atrakcyjną.

Mogą oni zapewnić Ci silne wsparcie, przyczynić się do poprawy Twojego samopoczucia i pozwolić Ci rozwijać swój intelekt w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Zawsze marzysz o tym, by w Twoim otoczeniu znajdowali się wyłącznie bystrzy, interesujący ludzie.

Jeśli chcesz wiedzieć, czy osoby, z którymi masz na co dzień do czynienia kwalifikują się do tej grupy, zaprezentujemy Ci zestaw cech, których możesz spróbować u nich poszukać.

Nie przegap: Kto ocenia twoje życie, niech włoży twoje buty

Jeśli je odnajdziesz, to możesz sobie pogratulować. Będzie to oznaczać, że grono osób, wśród których się obracasz to w sporej mierze interesujący ludzie:

  • Ich towarzystwo niesie za sobą pozytywne emocje i podczas trudnych chwil zawsze są przy Tobie wnosząc uśmiech i dodając Ci otuchy. Nigdy nie oceniają Cię, ani nie wtrącają się do Twoich spraw bardziej, niż jest to niezbędnie konieczne.
  • Pozwalają Ci rozwijać się wewnętrznie, pomagają zrozumieć rzeczy, których nie widać i wzbogacają swoimi uwagami i wnioskami Twój punkt widzenia na wiele różnych spraw.
  • Jak każdy z nas, nie muszą od razu wiedzieć wszystkiego, ale są gotowi do uczenia się nowych rzeczy. Ich zainteresowania stymulują także Twój umysł i zarażają Cię pozytywnym nastawieniem i chęcią odkrywania nowych możliwości.
  • Dzięki dobrym uczynkom i ogólnie pozytywnemu sposobowi bycia udaje im się zawsze sprawić, że dajesz z siebie jak najwięcej.
Najlepsze przyjaciółki

Jeśli jesteś w stanie przypisać czyjeś imię i nazwisko do każdego z punktów wymienionych powyżej, to możesz sobie pogratulować!

Interesujący ludzie to integralny składnik Twojego otoczenia, który wprowadza do Twojego życia znacznie więcej, niż dajesz od siebie.

To wspaniała sprawa, zawsze powinieneś starać się trzymać się w pobliżu osób zarażających Cię pozytywnymi emocjami i wnoszącymi radość do Twojego życia.

Trzymaj się z daleka od ludzi, dla których jesteś jedynie interesujący

Osoby, dla których Ty jesteś interesujący mają silną motywację do uzyskiwania jak największych korzyści wyłącznie dla siebie.

Zamiast wnieść coś pozytywnego do Twojego życia, robią coś wręcz przeciwnego: są źródłem negatywnych emocji. Oczywiście w pewnym sensie wszyscy mamy w większym lub mniejszym stopniu swoje własne interesy.

Chcemy, aby nasze otoczenie stanowili interesujący ludzie, stając tym samym po tej drugiej stronie barykady. Nie jest to niczym złym o ile jesteś tego świadomy i potrafisz dawać również coś od siebie.

Pozytywne emocje

Ale ludzie, którzy przychodzą do Ciebie oczekując czegoś i nie oferując niczego w zamian, mogą być w zasadzie uznani za osoby toksyczne, kradnące jedynie Twój cenny czas oraz energię, a nie dając Ci w zamian żadnych korzyści.

Ten typ ludzi ma swoje własne cechy, które choć mogą być trudniejsze do zidentyfikowania, można je rozpoznać rozważając następujące aspekty:

  • Osoby takie można porównać do wampirów emocjonalnych, każda rozmowa z nimi wprowadzi Cię w kiepski nastrój i pozbawi Cię energii życiowej – trzymają się Ciebie jedynie po to, by móc przerzucić część swoich negatywnych emocji na Ciebie.
  • Nigdy nie są zadowolone z tego, co od Ciebie dostają, zawsze oczekują czegoś więcej. Nie ma znaczenia, co dla takiego kogoś poświęcisz.
  • Jeśli dostrzegasz, że znajdujesz się w takiej sytuacji, powinieneś zdać sobie sprawę, że to nigdy się nie zmieni i takiej osoby nigdy nie uda Ci się zadowolić.

Przeczytaj również: Negatywna energia – obroń się przed nią!

  • Nie angażują się w związku i nie wykazują chęci, by dać od siebie coś więcej, niż jest to niezbędnie konieczne.
  • Siła uczucia pomiędzy Wami zaczyna słabnąć, czego bezpośrednią przyczyną jest nadmierna chęć przywiązania Cię, co przekształca się prędzej czy później w typowy związek jednostronny, w którym korzyści odnosi wyłącznie jedna ze stron.
  • Osoby takie zawsze sprawiają, że czujesz się winny i odpowiedzialny nawet za te działania lub okoliczności, na które być może nie miałeś najmniejszego wpływu.

Czy oznacza to, że są to z gruntu rzeczy źli ludzie?

Prawda jest taka, że nie musi być to prawda. Problemem jest jednak to, że osoby takie nie wiedzą, jak odnosić się do innych tak, aby nie obciążać ich jedynie swoimi zmartwieniami, a także dawać coś od siebie i umieć pozytywnie wpływać na innych.

Aby uniknąć stania czyimś „celem”, należy nauczyć się rozpoznawać takie osoby i tak ustawiać swoje własne granice, aby nie pozwolić na wkraczanie w Twoje rejony emocjonalne, które są dla Ciebie niepożądane.

Jest to jedyny sposób, w jaki można powstrzymać te osoby przed negatywnym wpływem na Twoje własne zachowanie.

Emocje w związku

Trzymaj się z dala od osób, którzy próbują cię zranić, manipulować Tobą, albo nieustannie zatruwają Ci życie swoimi negatywnymi emocjami i uczuciami.

Jest to o tyle trudne, że wśród nich mogą znajdować się na pozór naprawdę interesujący ludzie, których ciemna strona ujawnia się dopiero przy bliższym poznaniu.

Interesujący ludzie = Dobra energia

Spróbuj zamiast tego otaczać się osobami, które pozwalają Ci nabrać lekkiego, swobodnego i pozytywnego nastawienia do otaczającego świata.

Interesujący ludzie sprawiają, że czujesz się lepiej i jesteś w stanie łatwiej i szybciej rozpoznawać swoje własne błędy.

I na koniec należy wspomnieć o tym, że równie ważną kwestią jest podjęcie wszelkich starań prowadzących ku temu, by samemu stać się interesującą osobą. Czyli kimś, kto zawsze przynosi ze sobą dobre emocje, uśmiech i umiejętność nawiązywania zdrowych relacji.

WIĘCEJ DLA CIEBIE