Napoje oczyszczające jelita – domowe sposoby

Napoje oczyszczające przyczynią się do usunięcia toksyn znajdujących się w organizmie. Przekonaj się o ich zbawiennej mocy już dziś!
Napoje oczyszczające jelita – domowe sposoby
Elisa Morales Lupayante

Przejrzane i zatwierdzone przez: pedagog wychowania fizycznego i dietetyk Elisa Morales Lupayante.

Napisany przez Ángela Aragón

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Czy wiesz, że napoje oczyszczające jelita mają niesamowity wpływ na Twoje zdrowie? Odchudzanie nie jest jedynym powodem, dla którego warto zadbać o siebie.

Napoje oczyszczające jelita nie tylko wysmuklą naszą sylwetkę, ale także mogą okazać się zbawienne dla naszego zdrowia i samopoczucia.

Jelita odgrywają bowiem zasadniczą rolę w utrzymaniu ciała w dobrym stanie. Jak wiesz, rolą jelit jest wyeliminowanie toksyn i szkodliwych substancji. Gromadzenie się zanieczyszczeń w organizmie jest jak rzucanie ryżu do silnika.

Będzie nadal pracować, ale poruszanie się z obcym przedmiotem wewnątrz sprawi, że zacznie się rozpadać i ostatecznie przestanie działać. Czasami możemy naprawić usterkę, ​​czasami jest to niemożliwe. Dlatego koniecznością jest regularne oczyszczanie jelit i jednocześnie unikanie produktów, które zatruwają organizm.

Oto kilka prostych i skutecznych napojów, które pomogą Ci oczyścić organizm z toksyn. Nie zawierają one substancji chemicznych, które mogą powodować działania niepożądane w innych częściach ciała. Ponadto są tanie i łatwe do wykonania, dzięki czemu możesz po nie sięgać, kiedy tylko zechcesz!

Napoje oczyszczające jelita

Rumianek

Oprócz doskonałego odprężenia, rumianek wspomaga właściwe wydalanie toksyn z organizmu, jeśli jest spożywany na co dzień. Rumianek nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, gdy czujesz się źle lub masz zgagę. Najlepiej jest spożywać go po każdym posiłku. Dzięki temu jelita lepiej będą przetwarzać zjedzone potrawy.

suszony rumianek

Możesz sięgnąć po tradycyjne torebki  z herbatą, ale najlepiej jest użyć suszonego rumianku, gdyż jest on produktem organicznym, a nie przetworzonym. Znajdziesz go w sklepach z naturalną żywnością.

Miętowe napoje oczyszczające jelita

W przeciwieństwie do rumianku, herbata miętowa nie jest zalecana dla osób z zapaleniem żołądka lub jelita grubego.  Niemniej jednak, w każdym innym momencie możesz po nią sięgnąć w celu oczyszczenia zgromadzonych w jelitach toksyn.

Herbata miętowa - napoje oczyszczające jelita

Herbata miętowa wspomaga prawidłowe trawienie, a tym samym usuwanie wszelkich zanieczyszczeń z organizmu. Pomaga także w walce ze stresem dnia codziennego. Warto ją spożywać po każdym posiłku.

Napoje oczyszczające jelita z dodatkiem cytryny i imbiru

Mimo, że tradycyjna medycyna chińska wykorzystuje korzeń z imbiru od wieków, to nie jest on tak dobrze znany w innych kulturach. Jest to jednak jedna z najbardziej odżywczych herbat, bowiem:

  • Wspomaga proces trawienia.
  • Wykazuje działania przeciwzapalne.
  • Reguluje poziom cukru we krwi i cholesterolu.
  • Jest naturalnym środkiem oczyszczającym, który usuwa toksyny również z jelita grubego.

Najlepiej jest spożywać ją raz dziennie. Doskonałym uzupełnieniem imbiru będzie cytryna. Wysoka zawartość witaminy C zniszczy bakterie, które mogły zgromadzić się w jelitach. Cytryna nie tylko usunie toksyny, ale także pomoże pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w jelicie grubym.

Smak herbaty z dodatkiem cytryny i imbiru może być dla Ciebie nieco intensywny, zwłaszcza gdy nie jesteś do niego przyzwyczajony. Ale nie martw się, z pewnością pokochasz ostrzejszą wersję herbaty.

Aloes i kwiat z lipy

Prawdopodobnie słyszałeś o aloesie, którego zbawienny wpływ przekłada się na poprawę stanu naszej skóry.

Oprócz wspomagania procesu gojenia się ran, aloes przyczynia się do również do oczyszczenia układu pokarmowego ze gromadzonych w nim toksyn i złogów żywnościowych.

A jego połączysz go z kwiatem z lipy, otrzymasz kojącą i relaksującą herbatę, która będzie odpowiedzią na potrzeby Twojego organizmu, zwłaszcza po ciężkim dniu w pracy.

Składniki

  • 1 szklanka wody (200 ml)
  • 2,5 łyżek aloesu (około 80 g)
  • 2 łyżki kwiatu lipy (20 g)
  • Kilka kropli soku z cytryny

Przygotowanie

  • Zalej aloes wrzącą wodą.
  • Wymieszaj zawartość, dodaj dwie łyżki kwiatu z lipy i odstaw na kilka minut.
  • Dodaj sok z cytryny i odcedź herbatę przez wypiciem.

Proponowane napary pomogą nie tylko utrzymać ciało w dobrej kondycji, ale również zapobiec wielu chorobom. W celu osiągnięcia spodziewanych rezultatów, konieczne jest ich spożywanie przez co najmniej siedem dni w ciągu miesiąca.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Mashhadi NS, Ghiasvand R, Askari G, Hariri M, Darvishi L, Mofid MR. Anti-oxidative and anti-inflammatory effects of ginger in health and physical activity: Review of current evidence. International Journal of Preventive Medicine. 2013.
  • Miraj S, Alesaeidi S. A systematic review study of therapeutic effects of Matricaria recuitta chamomile (chamomile). Electron physician. 2016;
  • Triantafillidis JK, Triantafyllidi A, Vagianos C, Papalois A. Favorable results from the use of herbal and plant products in inflammatory bowel disease: Evidence from experimental animal studies. Annals of Gastroenterology. 2016.
  • Langmead L, Makins RJ, Rampton DS. Anti-inflammatory effects of aloe vera gel in human colorectal mucosa in vitro. Aliment Pharmacol Ther. 2004;

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.