Wypadanie włosów - remedium z cebuli i miodu

Dzięki wysokiej zawartości siarki, cebula stymuluje krążenie krwi w skórze głowy oraz pobudza porost włosów. Jednocześnie zapobiega łupieżowi i infekcjom skóry.
Wypadanie włosów - remedium z cebuli i miodu

Ostatnia aktualizacja: 23 sierpnia, 2022

Nadmierne wypadanie włosów oraz ich powolne odrastanie to jedne z najczęstszych problemów estetycznych, z jakimi borykają się ludzie. Chociaż zostało udowodnione, że wypadanie włosów w granicach 50-100 każdego dnia jest naturalne, coraz więcej osób traci dziennie ich znacznie większą ilość.

Wszystko wskazuje na to, że w większości przypadków przyczyną jest nieprawidłowe odżywianie się i nieustający stres, co z upływem czasu może znacznie osłabić Twoje włosy. Nie jest łatwo rozwiązać ten problem i niemal zawsze dopiero liczne usiłowania przywracają włosom ich witalność i objętość.

Na szczęście istnieje wiele alternatywnych remediów, które składają się z odżywczych, naturalnych produktów. Wśród nich znaleźliśmy domowy przepis na kurację z cebuli i miodu, która pomoże Ci zwalczyć wypadanie włosów oraz przywróci im zdrowy blask.

Wypróbuj!

Dlaczego stosować kurację z cebuli i miodu na wypadanie włosów?

Naturalny sok z cebuli to jeden z najlepszych produktów na uniknięcie osłabienia włosów oraz ich nadmiernej utraty. A to dzięki swojej wysokiej zawartości siarki. Ten niezbędny minerał stymuluje krążenie krwi w skórze głowy oraz mieszkach włosów pobudzając jednocześnie ich wzrastanie.

W rzeczywistości, ten składnik odżywczy uważany jest za fundament naczyń włosowatych, jako że jest niezbędny w produkcji kolagenu i kreatyny. Ponadto, dzięki swoim związkom antyseptycznym i przeciwgrzybicznym może kontrolować problemy takie jak łupież czy infekcje skóry głowy.

Słoik - cebula i miód na wypadanie włosów

Cebula, jako warzywo bogate w antyoksydanty, regularnie stosowana pomaga w zapobieganiu przedwczesnemu siwieniu oraz przerzedzaniu włosów związanemu ze starzeniem się.

Udowodniono, iż stosowanie cebuli pomaga zregenerować skórę głowy oraz naczynia włosowate, cofając uszkodzenia wywołane przez wolne rodniki i toksyny.

Połączona z organicznym miodem tworzy kompletne remedium na walkę z suchymi oraz osłabionymi włosami, nadając im zdrowy blask. Wypadanie włosów przestanie być dla Ciebie problemem.

Jak przygotować remedium z cebuli i miodu na wypadanie włosów?

Zalecamy stosowanie 100% miodu pszczelego, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. Produkty przetworzone nie posiadają tak wielu składników odżywczych. Opcjonalnie możesz dodać kapsułkę witaminy E, szczególnie jeśli jeśli wypadanie włosów związane jest ze zmianami skórnymi.

Remedium z cebuli

Składniki

 • 2 cebule
 • 4 łyżki miodu pszczelego (100 g)
 • 1 kapsułka witaminy E (opcjonalnie)
 • 1 szczelny szklany słój

Sposób przygotowania

 • Obierz cebule, pokrój na mniejsze kawałki i umieść w blenderze.
 • Miksuj przez kilka sekund, aż do uzyskania soczystej miazgi.
 • Przelej ją do słoja i dodaj miód.
 • Jeśli chcesz, dodaj również kapsułkę witaminy E.
 • Szczelnie zamknij pojemnik oraz odstaw w ciemne miejsce na 48 godzin.
 • Następnie przecedź miksturę, by oddzielić większe kawałki cebuli.

Sposób zastosowania

 • Rozdziel włosy na grubsze kosmyki, następnie wetrzyj w nie cebulową maść delikatnie masując.
 • Upewnij się, że pokryłaś nią całą skórę głowy, szczególnie miejsca, gdzie dostrzegasz nadmierne wypadanie włosów.
 • Przykryj głowę czepkiem do kąpieli oraz pozostaw na 2 godziny. Następnie umyj włosy zwykłym szamponem.
 • Na początku możesz nadal czuć zapach cebuli, zniknie on jednak jak tylko włosy całkowicie się wysuszą.
 • Powtarzaj tą kurację przynajmniej trzy razy w tygodniu, chociaż najlepiej stosować ją codziennie.
 • Pamiętaj, że rezultaty nie będą zauważalne natychmiastowo, dlatego powinnaś kontynuować kurację przez kilka miesięcy.

Porady na lepszy efekt

Aby uzupełnić stosowanie tego domowego remedium na wypadanie włosów, warto poprawić również nawyki żywieniowe oraz pić więcej wody. Staraj się włączyć do swojej diety więcej źródeł białka, przeciwutleniaczy, witamin i minerałów. 

Wypadanie włosów

Jednocześnie czytaj uważnie etykietki kosmetyków do włosów oraz upewnij się, że ich skład nie zawiera związków chemicznych szkodliwych dla Twoich włosów. Chociaż nie poświęcasz temu wiele uwagi, wypadanie włosów może być związane właśnie ze stosowaniem produktów nieodpowiednich dla Twojej skóry głowy.

Czy nadal walczysz z nadmierną utratą włosów? Przygotuj to naturalne remedium i sama odkryj jego niesamowitą skuteczność.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.