Olej kokosowy Twoim niezastąpionym kosmetykiem

Dzięki wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych i swoim właściwościom odżywczym olej kokosowy może być doskonałym sprzymierzeńcem dla Twojej skóry, pomoże Ci również skutecznie zwalczać trądzik

Olej kokosowy. Natura daje nam do dyspozycji całe mnóstwo naturalnych kosmetyków, z których możemy korzystać, choć wielokrotnie nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Jednym z nich jest właśnie olej kokosowy, który można wykorzystywać w wielu dziedzinach kosmetologii.

Czytając ten artykuł dowiesz się w jaki sposób stosować olej kokosowy tak, aby służył nam za skuteczny kosmetyk naturalny. Dowiesz się w jaki sposób olej kokosowy przyczynia się do ochrony i dbałości o skórę.

Stosując go w celach kosmetycznych dostarczysz odpowiedniej ilości witamin, antyoksydantów, a także minerałów, zarówno swojej skórze, jak i włosom.

Olej kokosowy – skuteczne nawilżanie skóry

Olejek kokosowy

Olej kokosowy zawiera całe mnóstwo właściwości odżywczych. Kiedy stosujesz go po prysznicu sprawia, że Twoja skóra staje się o wiele delikatniejsza i nabiera zdrowego połysku. Mówimy o produkcie, który jest bardzo skuteczny jeśli chodzi o redukowanie wszelkiego rodzaju blizn i odmładzanie skóry.

Nie obawiaj się tego, że na Twojej skórze pozostaje zbyt wiele tłuszczu, ponieważ po kilku chwilach w całości zostanie on wchłonięty i odpowiednio wykorzystany.

Stosując ten naturalny olej , jednocześnie dostarczamy skórze pewnej dawki olejków eterycznych, których ta potrzebuje do utrzymywania odpowiedniego nawilżenia.

Może zainteresuje Cię również artykuł: Maseczki z mandarynki, które odmłodzą skórę

Olej kokosowy sprzymierzeńcem porów skóry

Skóra twarzy

Mimo sporej zawartości tłuszczu w oleju kokosowym, warto go stosować ze względu na niezliczoną ilość właściwości, które niezwykle korzystnie wpływają na nasze zdrowie.

Możesz go stosować do twarzy, i choć wiele z nas się tego nie spodziewa, z czasem obserwować zmniejszone przetłuszczanie się skóry.

Regularne stosowanie oleju kokosowego przyczynia się również do procesu oczyszczania skóry i otwierania porów skórnych, które być może zostały zablokowane. Najlepiej jeśli zaczniesz go stosować w niewielkiej ilości pod oczami i rozprowadzając go na całej twarzy.

Dezynfekcja jamy ustnej

Jama ustna

Poza tym, że olej kokosowy stanowi najlepszą naturalną formę nawilżania i jest zdolny do eliminowania procesu przetłuszczania się skóry, może też być Twoim sprzymierzeńcem jeśli chodzi o inny aspekt higieny, o dezynfekcję jamy ustnej.

Aby skutecznie oczyścić jamę ustną z występujących w niej drobnoustrojów, wystarczy regularnie pić dwie łyżki oleju kokosowego bezpośrednio po obudzeniu, a następnie przed przed jedzeniem.

  • Wykonaj dokładne płukanie jamy ustnej przez 10 – 20 sekund, wypłucz, a następnie umyj zęby szczoteczką, jak zawsze.

Doskonały zabieg na włosy

Włosy

Z racji swoich bogatych składników odżywczych olej kokosowy jest w stanie doskonale nawilżyć Twoje włosy. Stanowi on doskonałą, naturalną odżywkę, którą możesz stosować zarówno przed myciem włosów jak i po nim.

Główną korzyścią płynącą ze stosowania oleju kokosowego na włosy jest to, że ogranicza on utratę protein włosowych. Jest w stanie odnowić nawet najbardziej zniszczone włosy.

Jak zapewne wiesz, włókna włosowe składają się głównie z białek. Stąd też odpowiednia ilość białek we włosach jest niezbędna, aby cieszyć się bujnymi, lśniącymi włosami.

Jeżeli zdecydujesz się na stosowanie tego wspaniałego oleju na włosy, szybko dostrzeżesz zmiany na lepsze. Jeżeli Twoje włosy wykazują tendencję do przetłuszczania się, najlepiej byłoby stosować kurację przed myciem włosów.

Składniki

  • 1/2 łyżeczki oleju kokosowego

Sposób zastosowania:

  • Zastosuj odrobinę oleju kokosowego na włosy, od nasady aż po same końcówki.
  • Pozostaw na 10 do 15 minut.
  • Po upływie tego czasu wypłucz włosy ciepłą wodą i umyj je tak, jak zawsze to robisz.
  • Po zastosowaniu tych kroków kuracja jest gotowa.

Polecamy również artykuł: Osłabione włosy? Wzmocnij je maseczką z cebuli

Olej kokosowy zwalcza grzybicę paznokci u stóp

Grzybica stóp

Jeżeli Twoje paznokcie u stóp zaatakowała grzybica, olej kokosowy będzie dla Ciebie doskonałym remedium na ich zwalczenie.

Okazuje się, że olej kokosowy aktywnie działa na błonę grzybiczą. Kwasy tłuszczowe wchłaniają się w błonę grzybicy i zakłócają jej rozwój. Dzięki temu zatrzymuje się niszczący proces, na skutek którego kruszy się płytka paznokciowa.

Oto środki ostrożności, które należy podjąć, aby uniknąć nieestetycznego problemu, jakim jest grzybica paznokci:

  • Weź odrobinę oleju kokosowego i wetrzyj w zainfekowany obszar paznokcia.
  • Pozostaw, aż się dobrze wchłonie i osuszy.
  • Jeżeli grzybica zaatakowała więcej, niż jeden paznokieć, umyj ręce przed nałożeniem oleju na kolejny paznokieć. Dobrym pomysłem jest też używanie rękawiczek chirurgicznych.
  • Powtarzaj czynność dwa do trzech razy dziennie, a już po kilku dniach zauważysz różnicę.
WIĘCEJ DLA CIEBIE