Uciążliwy kaszel? Są na niego sposoby!

17 maja, 2019
Tradycyjny, babciny syrop przygotowany z soku z cebuli i miodu jest bardzo skuteczny na kaszel, zwłaszcza ten, który dokucza w godzinach porannych.

Uciążliwy kaszel na pewno niejednemu z nas niejednokrotnie spędził sen z powiek. Jest to odruchowa reakcja na podrażnienie zakończeń nerwowych znajdujących się w błonie śluzowej górnych dróg oddechowych.

U wielu osób może uciążliwy kaszel występować w porach nocnych, a szczególnie w godzinach porannych, gdy temperatury są niższe. Jest on dolegliwością, która może przytrafić się każdemu. Szczególnie narażone są jednak małe dzieci i osoby starsze.

Kaszel może być spowodowany wieloma różnymi czynnikami. Istnieją także jego różne rodzaje. Dziś odkryjemy kilka prostych i naturalnych środków, które pomogą go złagodzić, a także pozwolą ci lepiej oddychać i spać w nocy.

Te naturalne środki już od wielu lat skutecznie zwalczają tę uciążliwa dolegliwość i poprawiają jakość życia wielu osoba, które borykają się z tym problemem. Uciążliwy kaszel wcale nie musi być Twoim koszmarem!

Co najlepsze na uciążliwy kaszel?

Cytryna i miód

Te produkty to cudowne połączenie, które świetnie sprawdza się przy łagodzeniu kaszlu występującego nocą, a także poprawiają ogólną odporność organizmu. Najlepiej spożywać je przed zaśnięciem.

Przygotowanie preparatu jest bardzo proste, a jakże skuteczne!

  • Pierwsza rzeczą, która należy zrobić, to podgrzać szklankę wody z dodatkiem łyżki miodu i soku z cytryny.
  • Napój należy wypić gorący, a następnie szybko udać się do łóżka.
  • Rozgrzewające i kojące działanie obydwu składników oczyszcza i rozluźnia gardło oraz drogi oddechowe, eliminując w ten sposób kaszel. Rekomenduje się po spożyciu nie przyjmować już niczego zimnego.

Przeczytaj również: Ból gardła – możesz wyleczyć go ciepłą wodą i miodem

Syrop z cebuli i miodu – w mig złagodzi uciążliwy kaszel

Tradycyjny, babciny syrop przygotowany z soku z cebuli i miodu jest bardzo skuteczny na kaszel, zwłaszcza ten, który dokucza w godzinach porannych.

Cebulę charakteryzują silne właściwości antybakteryjne, miód natomiast to naturalny antybiotyk o silnych właściwościach przeciwzapalnych i antyseptycznych, co w połączeniu daje wyjątkową, naturalną mieszankę, która pomoże złagodzić kaszel, a nawet jemu zapobiec.

posiekana cebula

Przygotowanie syropu nie jest skomplikowane!

  • Najpierw wydrążamy łyżką otwór w cebuli, a następnie umieszczamy w nim łyżkę miodu i pozostawiamy na kilka godzin.
  • Dzięki temu cebula odda swoje soki, a my uzyskamy syrop miodowo-cebulowy.
  • Powinno przyjmować się co godzinę w ilości jednej łyżki stołowej.

Przeczytaj również: Syrop z marchwi sposobem na przeziębienie

Innym sposobem na przygotowanie tej mieszanki na kaszel jest przygotowanie płatów cebuli, umieszczenie ich w naczyniu i dodanie miodu. Należy przyjmować jedną łyżkę syropu, co godzinę.