Uciążliwy kaszel? Są na niego sposoby!

· Lipiec 25, 2015

Kaszel na pewno niejednemu z nas niejednokrotnie spędził sen z powiek. Jest to odruchowa reakcja na podrażnienie zakończeń nerwowych znajdujących się w błonie śluzowej górnych dróg oddechowych. U wielu osób może występować w porach nocnych, a szczególnie w godzinach porannych, gdy temperatury są niższe. Kaszel jest dolegliwością, która może przytrafić się każdemu. Szczególnie narażone są małe dzieci i osoby starsze.

Kaszel może być spowodowany wieloma czynnikami, istnieją również jego różne rodzaje. Dziś odkryjemy kilka prostych i naturalnych środków, które pomogą złagodzić kaszel nie tylko ten nocny. Te naturalne środki już od wielu lat skutecznie zwalczają ta uciążliwa dolegliwość i poprawia jakość życia wielu osoba, które borykają się z tym problemem. Kaszel wcale nie musi być Twoim koszmarem!

Co najlepsze na kaszel?

Cytryna i miód

Te produkty to cudowne połączenie, które świetnie sprawdza się przy łagodzeniu kaszlu występującego nocą. Najlepiej spożywać je przed zaśnięciem.

Przygotowanie preparatu jest bardzo proste, a jakże skuteczne! Pierwsza rzeczą,która należy zrobić to podgrzać szklankę wody z dodatkiem łyżki miodu i soku z cytryny. Napój należy wypić gorący, a następnie szybko udać się do łóżka. Rozgrzewające i kojące działanie oczyszcza i rozluźnia gardło oraz drogi oddechowe, eliminując w ten sposób kaszel. Rekomenduje się po spożyciu nie przyjmować już niczego zimnego.

Syrop z cebuli i miodu

2#:Cebula-kaszel.jpg

Syrop przygotowany z soku z cebuli i miodu jest bardzo skuteczny na kaszel, zwłaszcza ten, który dokucza w godzinach porannych. Cebulę charakteryzują silne właściwości antybakteryjne, miód natomiast to naturalny antybiotyk o silnych właściwościach przeciwzapalnych i antyseptycznych, co w połączeniu daje wyjątkową, naturalną mieszankę, która pomoże złagodzić kaszel, a nawet jemu zapobiec.

Przygotowanie syropu nie jest skomplikowane! Najpierw wydrążamy łyżka otwór w cebuli, a następnie umieszczamy w nim łyżkę miodu i pozostawiamy na kilka godzin. Dzięki temu cebula odda swoje soki, a my uzyskamy syrop miodowo-cebulowy, powinno przyjmować się co godzinę w ilości jednej

Innym sposobem na przygotowanie tej mieszanki na kaszel jest przygotowanie płatów cebuli, umieszczenie ich w naczyniu i dodanie miodu. Należy przyjmować jedną łyżkę syropu, co godzinę.