Świece Hopi, naturalny środek do czyszczenia uszu
Pod nazwą “świece Hopi” kryje się bardzo stara tradycja Indian ze Stanów Zjednoczonych, którzy dzięki swojej starożytnej mądrości opracowywali różne naturalne środki na różne zaburzenia.
Te świece uszne są przykładem, że te środki lecznicze nadal działają, znacznie lepiej niż inne nowoczesne metody leczenia. W tym artykule opowiemy Ci, czym są świece Hopi, do czego służą i jak możesz ich używać, aby oczyścić i wzmocnić uszy w łagodny i naturalny sposób.
Świece hopi
Pomimo swojej nazwy, świece hopi tak naprawdę nie są świecami. Świece te to rurki wykonane z wosku pszczelego i naturalnych tkanek, które zapalamy na jednym końcu, podobnie, jak w przypadku kadzidła.
Drugi koniec umieszczamy w uchu, a efekt ciepła pomaga zmiękczyć i wyeliminować wosk, który gromadzi się wewnątrz. Ten ciekawy i skuteczny sposób oparty jest na tradycji amerykańskich Indian Hopi, choć dzisiaj wielu terapeutów nazywa ją termoterapią przedsionkową.
W kulturze Hopi terapii tej nadano także symboliczną i duchową wartość.
Od dziesięcioleci wielu terapeutów używa tego systemu do naturalnego oczyszczenia i wzmocnienia ucha, unikając w ten sposób agresywnych technik lub efektów ubocznych innych terapii używanych do tego samego celu.
Ponadto wielką zaletą jest to, że jeśli wykonamy terapię z zachowaniem niezbędnej ostrożności, możemy to zrobić sami w domu w bardzo prosty sposób. Poniżej przedstawiamy wszystkie ich właściwości.
Do czego służą?
Świece Hopi mają następujące zastosowania i właściwości:
- Jego najczęstszym zastosowaniem jest zmiękczenie wosku, który gromadzi się w uszach i wypchnięcie go świecą. Jeśli użyjemy ich na czas, zanim nasze uszy się zatkają, unikniemy poważniejszych problemów w przyszłości.
- Dają przyjemne uczucie odprężenia, zarówno podczas stosowania (dzięki trzaskającym dźwiękom i uczuciu ciepła), jak i po, dzięki wyzwalającym uczuciu czystości i ostrości słuchowej.
- Regulują ciśnienie między głową a uchem oraz między kanałami słuchowymi.
- Mogą pomóc wyleczyć niektóre przypadki szumów usznych.
- Mogą poprawiać równowagę i zapobiegać zawrotom głowy.
- Pomagają w walce z zapaleniem zatok, nieżytem nosa i niektórymi rodzajami migreny.
Jak należy ich używać?
Czas stosowania każdej świecy to około 10 minut i zawsze musimy wykonać zabieg na obu uszach.
- Będziemy zawsze potrzebować pomocy drugiej osoby w użyciu świec Hopi.
- Połóżmy się w spokojnym miejscu, w którym czujemy się komfortowo, pozostawiając jedno ucho w górze.
- Większość świec ma zwykle tarczę ochronną, aby popiół na nas nie spadał, chociaż zazwyczaj się to nie zdarza. Jeśli mają tarczę ochronną, to najlepszy moment, żeby ją nałożyć.
- Umieść świecę w uchu i zapal drugi koniec.
- Podczas gdy świeca jest zapalona pozostaniemy bez ruchu, utrzymując świecę w pozycji pionowej.
- Zaczniesz odczuwać przyjemne uczucie spokoju, słysząc dźwięk palącej się świecy. Nie powinniśmy odczuwać żadnego dyskomfortu ani bólu.
- Ogólnie rzecz biorąc, świece zwykle gasną same, gdy pozostają około 3 centymetry. Niektóre mają zaznaczone miejsce, a w innych wskazuje to tarcza ochronna.
Jeśli tak się nie stanie, my sami zgasimy świecę w szklance wody, którą wcześniej przygotowaliśmy.
Najbardziej zaskakujące w tych świecach jest to, że po zakończeniu możemy otworzyć to, co z nich zostało i zobaczyć na właśnie oczy ilość wosku , która została wyciągnięta z naszego ucha.
Gdzie można je kupić?
Świece Hopi można kupić w niektórych aptekach, gdzie sprzedawane są produkty naturalne. Możesz także kupić je przez internet w bardziej atrakcyjnych cenach.
Musimy zwrócić uwagę na jakość świec, zwłaszcza jeśli widzimy je po bardzo niskiej cenie. Muszą być wykonane w 100% z naturalnych składników, na bazie czystego wosku pszczelego i naturalnych tkanin, takich jak bawełna lub niepoddany obróbce len.
W niektórych przypadkach zawierają też naturalne olejki.
Środki ostrożności
Używanie świec Hopi jest bardzo ważne, jak wytłumaczyliśmy w tym artykule.
Nie są zalecane w przypadkach:
- Infekcji lub zapalenia
- Zniszczonej błony bębenkowej
- Możliwej reakcje alergicznej na składniki