Woda kokosowa - sposób na płaski brzuch

Woda kokosowa jest bardzo sycąca, to jeden z najlepszych sposobów na dobrą przemianę materii i płaski brzuch.
Woda kokosowa - sposób na płaski brzuch

Napisany przez Lorena González

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Jeżeli chcesz pozbyć się paru centymetrów z okolic brzucha, woda kokosowa może okazać się bardzo pomocna. Posiada  wiele korzystnych właściwości, które warto je poznać.

Woda kokosowa przyspiesza i ułatwia chudnięcie. Jeżeli chcesz pozbyć się paru kilogramów lub utrzymać obecną wagę, spróbuj zastąpić napoje gazowane i słodzone właśnie wodą kokosową.

Woda kokosowa powoduje, że schudniesz – szybciej i łatwiej!

Jest to naturalny i niskokaloryczny napój, dzięki któremu uczucie sytości utrzymuje się dłużej. By jeść mniej, spróbuj wypić szklankę wody kokosowej przed każdym większym posiłkiem.

Woda kokosowa nawilża organizm

Woda kokosowa może okazać się niezwykle pomocna w utrzymaniu prawidłowego nawodnienia. Dzięki niej odbudujemy nasze zapasy energetyczne i uzupełnimy ilość płynów w organizmie.

Woda kokosowa ułatwia odchudzanie

Dlatego też picie wody kokosowej przed, po, a także w trakcie treningu jest świetnym pomysłem.

Przeczytaj także: Co to jest odwodnienie?

Zapobiega chorobom układu pokarmowego

Woda kokosowa zawiera mnóstwo błonnika pokarmowego, co zapobiega niestrawności. Jest też doskonałym napojem gdy dokucza nam biegunka.

Reguluje ciśnienie krwi

Woda kokosowa jest dobrym sposobem na regulację ciśnienia krwi. Dowiedziono, że regularne spożywanie wody kokosowej pomaga obniżyć ciśnienie skurczowe o 71% a rozkurczowe o 29%. Skóra nabiera blasku i świeżości.

Pomiar ciśnienia krwi

Ponieważ woda kokosowa jest świetnym źródłem antyoksydantów, pozwala usuwać toksyny i dostarcza niezbędne składniki odżywcze.

Ponadto, wodę kokosową można także używać do codziennej pielęgnacji cery. Pomaga usuwać zanieczyszczenia i uzyskać zdrowy, piękny wygląd.

Redukuje stres i wahania nastroju

Często jesteś w stresie? Napój ten zawiera całe mnóstwo witamin, szczególnie tych z grupy B. Pomagają one redukować stres i zapobiegać wahaniom nastroju. Co więcej, zawiera magnez, który odpowiada za produkcję serotoniny.

Woda kokosowa na złagodzenie stresu

Jeżeli brakuje nam tego minerału może to nawet spowodować depresję, jest to więc jeden z jej kluczowych składników.

Woda kokosowa jest doskonałym sposobem na kaca

Woda kokosowa okazuje się też niezwykle pomocna jeżeli poprzedniego dnia wypiliśmy zbyt dużo alkoholu. Jest bogata w składniki odżywcze, które są nam niezbędne do uzupełnienia brakujących witamin i płynów.

Dodatkowo, kokos zawiera aż 95% czystej wody i jedynie 5% kokosa. Jest więc świetnym sposobem na utrzymanie odpowiedniego nawilżenia organizmu.

Opóźnia procesy starzenia

Napój ten jest naturalnym źródłem cytokinin – hormonów pochodzenia roślinnego, które posiadają właściwości regeneracyjne. Hormony te opóźniają procesy starzenia się organizmu na poziomie komórkowym i redukują jego objawy.

Kobieta przegląda się w lustrze

Pomagają także w zapobieganiu nowotworom, a także wielu innym chorobom jak na przykład zakrzepica żylna.

Jak przyrządzić wodę kokosową

Jeżeli zdecydujemy się włączyć wodę kokosową do naszej diety, a chcemy nieco dodać jej smaku, warto wypróbować ten przepis:

Składniki

  • 4 szklanki wody ( 1 l )
  • 2 szklanki startego, niesłodzonego kokosa ( 200 g )
  • 2 łyżeczki nierafinowanego brązowego cukru

Przygotowanie

  • Dodać starty kokos do wody i odstawić na pół godziny.
  • Przelać wodę z kokosem do butelki i dodać dwie łyżeczki nierafinowanego cukru.
  • Potrząsać butelką do całkowitego rozpuszczenia cukru.
  • Na końcu odcedzić i przelać do innej butelki, przechowywać w lodówce.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Kalman, D. S., Feldman, S., Krieger, D. R., & Bloomer, R. J. (2012). Comparison of coconut water and a carbohydrate-electrolyte sport drink on measures of hydration and physical performance in exercise-trained men. Journal of the International Society of Sports Nutrition. https://doi.org/10.1186/1550-2783-9-1


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.