Przyspieszamy porost włosów - 9 sposobów
Nierzadko staramy się przyspieszyć porost włosów, żeby móc cieszyć się gęstą i zdrową czupryną. Na całym świecie włosy uważane są również za jeden z najważniejszych punktów kobiecej urody.
Problem polega na tym, że wiele z Pań skarży się na wypadające, osłabione włosy, rozdwojone końcówki i również brak naturalnego blasku.
Na szczęście mamy do dyspozycji wiele zabiegów kosmetycznych i profesjonalnych technik, które rozwiązują powyższe problemy. Istnieje również cała gama naturalnych sposobów na porost włosów. Są niezwykle skutecznie i nie wywołują żadnych skutków ubocznych. Dzisiaj poznasz 9 z nich.
Naturalne sposoby na porost włosów
1. Jadaj większe ilości protein
Wiedziałaś, że włosy składają się z białka? To właśnie dlatego należy zwiększyć spożycie produktów bogatych w proteiny. Wpływają one ponadto na produkcję czerwonych krwinek, które transportują tlen i inne nutrienty do najbardziej oddalonych zakamarków naszego organizmu.
Do najlepszych źródeł białka należą:
- Czerwone mięso.
- Indyk i kurczak.
- Soja i jej pochodne.
- Odtłuszczone mleko.
- Ryby morskie.
- Orzechy i bakalie.
- Soczewica.
- Jaja.
Nie zapomnij również przeczytać: Koktajle na wzmocnienie włosów
2. Czesz włosy kilka razy dziennie
Częste czesanie włosów to jeden z najlepszych sposobów na ich szybszy porost. Podczas czesania stymulujesz ponadto krążenie krwi w skórze głowy, co przyspiesza dopływ nutrientów.
Korzystaj z dość miękkiej szczotki, która świetnie nadaje się też delikatnego masażu. Najskuteczniej działa w godzinach wieczornych.
3. Staraj się nie korzystać z produktów z silikonem
Produkty z silikonem mogą wydawać się bardzo efektywne, ale na dłuższą metę szkodzą włosom.
Silikon zatyka mieszki włosowe i uniemożliwia prawidłowy porost.
4. Nie myj głowy codziennie
Niektóre Panie mają problem z przetłuszczającą się czupryną i myją głowę niemal codziennie. Weź jednak pod uwagę, że eksperci zalecają mycie włosów jedynie 2 lub 3 razy w tygodniu. Tylko wtedy uda Ci się zachować naturalny poziom pH skóry głowy.
5. Regularne podcinanie końcówek
Może się wydawać, że podcinanie końcówek to niezbyt dobry sposób na szybki porost włosów. Nic bardziej błędnego. Podcinając końcówki sprawisz, że Twoje włosy będą rosły zdrowe i silne.
Zniszczone końcówki wpływają ponadto bardzo negatywnie na stan naszych włosów, ponieważ uniemożliwiają prawidłowy dostęp tlenu.
6. Oliwa z oliwek
Masaż wykonany oliwą z oliwek działa nadzwyczaj odżywczo na skórę głowy i dostarcza ponadto włosom niezbędnych nutrientów.
Jak z niej korzystać?
- Wystarczy podgrzać odrobinę oliwy z oliwek (do temperatury, którą jesteś w stanie znieść) i nałożyć na całą objętość włosów, wykonując delikatny masaż okrężnymi ruchami.
7. Olej z siemienia lnianego
Olejek esencjonalny wydobywany z wnętrza nasion lnu jest fantastycznym źródłem kwasów tłuszczowych, które nie tylko wpływają na układ sercowo-naczyniowy, ale również dogłębnie odżywiają włosy.
Jako dodatek do naszej codziennej diety i do użytku zewnętrznego, przyspiesza porost włosów i naprawia ponadto szkody wywołane przez zanieczyszczone środowisko.
8. Ocet jabłkowy
Dzięki kwasom zawartym w occie jabłkowym, pozbędziesz się łupieżu, a Twoja czupryna będzie wyglądała olśniewająco. Należy przygotować swego rodzaju płukankę.
Jak z niego korzystać?
- Przygotuj mieszankę z octu jabłkowego i wody w proporcjach 1:1 i nałóż ją na całej powierzchni głowy.
Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj: Stosuj ocet jabłkowy, a poprawisz zdrowie!
9. Woda “cebulowa”
Związki siarki i inne nutrienty zawarte w cebuli świetnie sprawdzają przy pielęgnacji skóry głowy i włosów. Prawdą jest, że zapach nie należy do najprzyjemniejszych, ale rezultaty są niesamowite.
Cebula przyspiesza porost włosów i nadaje im ponadto niepowtarzalnego blasku.
Sposób użycia
- Ugotuj kilka cebul w garnku wypełnionym sporą ilością wody. Gotuj na wolnym ogniu, odcedź i następnie poczekaj aż wystygnie.
- Wykorzystaj przygotowany preparat jako płukankę do włosów, zanim umyjesz je przy pomocy szamponu.
Jeżeli zastosujesz się do wszystkich powyższych zaleceń, już po krótkim czasie będziesz mogła cieszyć się gęstą i jedwabistą czupryną. Potrzeba jedynie trochę cierpliwości.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Goldberg, L. J., & Lenzy, Y. (2010). Nutrition and hair. Clinics in Dermatology. https://doi.org/10.1016/j.clindermatol.2010.03.038
- Finner, A. M. (2013). Nutrition and Hair. Deficiencies and Supplements. Dermatologic Clinics. https://doi.org/10.1016/j.det.2012.08.015
- Rushton, D. H. (2002). Nutritional factors and hair loss. Clinical and Experimental Dermatology. https://doi.org/10.1046/j.1365-2230.2002.01076.x