Rozdwojone końcówki: domowe sposoby

Rozdwojone końcówki: domowe sposoby

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia, 2023

Nasze włosy są bardzo delikatne i łatwo możemy je uszkodzić, w efekcie czego powstają rozdwojone końcówki. Zwłaszcza gdy często je farbujemy, stosujemy suszarki lub golarki, narażamy je na działanie słońca na plaży lub gdy po prostu spędzamy czas na basenie.

Właściwie wszystkie czynniki zewnętrzne, na które narażone są nasze włosy i końcówki na co dzień mogą powodować ich uszkodzenie. To dlatego tak ważne jest, aby nie ustawać w walce o piękne kosmyki i zapobiegać ich ewentualnym uszkodzeniom, czego skutkiem są rozdwojone końcówki.

Dziś poznasz kilka bardzo skutecznych domowych sposobów, które przyczynią się do poprawy zdrowia i wyglądu Twoich włosów oraz przyspieszą regenerację rozdwojonych końcówek, które to uszkodzenia sprawiają, że nasze włosy wyglądają na słabe, łamliwe i zaniedbane.

Zabiegi te są naprawdę skuteczne i zobaczysz ich efekty już po pierwszej aplikacji, ponieważ do pielęgnacji i mycia użyjesz jedynie naturalnych produktów. Ich działanie opiera się na dostarczeniu wszystkich składników aktywnych Twoim włosom, które szybko odpłacą ci się blaskiem i zdrowiem.

Szampon jajeczny na rozdwojone końcówki

 

Aby pielęgnować włosy za pomocą tego cudownego naturalnego środka, wystarczy zagotować garść świeżego rozmarynu w jednym litrze wody.

Jajko kurze na rozdwojone końcówki

Gdy ostygnie, dodaj ubite jajko i użyj mikstury do umycia włosów. Stosuj jak zwykły szampon i na koniec obficie spłucz wodą.

Krem do włosów z papai

W celu przygotowania kremu, obierz połowę jednej papai i usuń z jej wnętrza wszystkie nasiona. Zmiksuj owoc i dodaj połowę jogurtu naturalnego. Włosy dokładnie pokryj specyfikiem (także skórę głowy). Następnie, owiń głowę ręcznikiem i pozwól mieszance działać przez dwadzieścia minut, po czym spłucz włosy dużą ilością zimnej wody.

Krem do włosów z awokado na rozdwojone końcówki

 

Przygotowanie tego kremu do włosów jest dziecinnie proste. Jedyne co musisz zrobić to przekroić awokado i obrać połowę. Zmiksuj owoc i dodaj dwie łyżki oleju migdałowego.

Krem z awokado
Nałóż mieszankę od połowy długości włosów aż po końce i pozwól jej działać przez następne pół godziny. Na koniec, obficie spłucz włosy strumieniem zimnej wody.

Tonik do włosów na bazie oleju

To sposób, który jest bardzo szybki i prosty w wykonaniu. Wystarczy wziąć pojemnik wypełniony piwem i umieścić w nim włosy do połowy długości. Następnie, należy pozostawić je do wyschnięcia, a potem przemyć dużą ilością zimnej wody.

Suche i rozdwojone końcówki? Kilka porad jak uniknąć problemu

Podcinanie końcówek co dwa miesiące jest jednym z najlepszych sposobów, który sprawi, że twoje włosy będą zdrowe, lśniące i miękkie, gdyż pozwoli na usunięcie wszystkich uszkodzonych partii. Jednakże, jeżeli nie cieszysz się na myśl o obcięciu włosów, najlepsze co możesz zrobić w zamian, to spróbować naszych porad.

Poniżej przedstawiamy ci kilka skutecznych sposobów na to jak uniknąć problemu suchych i skłonnych do rozdwajania końcówek.

4#:wlosy.jpg

  • Podczas mycia włosów, korzystaj z dobrej odżywki, a przynajmniej raz w tygodniu, koniecznie zastosuj głęboki zabieg pielęgnacyjny. Może to być na przykład maseczka do włosów na bazie ciepłego oleju, o której była mowa wcześniej.
  • Kiedy układasz i modelujesz włosy używając prostownicy lub nawiewu suszarki, koniecznie zastosuj warstwę ochronną na włosy, która ochroni je przed działaniem wysokiej temperatury. Staraj się także nie korzystać z tych urządzeń częściej niż to konieczne.
  • Gdy zafarbowałaś włosy i widzisz, że potrzebne będą poprawki, nie nakładaj farby na całą długość włosów (w myśl zasady, że im mniej barwnika, tym zdrowiej). Pokryj farbą tylko włosy u nasady.
  • Nigdy nie szczotkuj włosów, gdy są one mokre. Jeżeli są splątane po umyciu, do rozczesania użyj grzebienia o szeroko rozstawionych zębach. W ten sposób unikniesz uszkodzenia splątanych pasm.
  • Za wszelką cenę nie rozjaśniaj włosów.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.