Wzmocnienie włosów, skóry i paznokci: Koktajle

Oprócz dostarczania organizmowi niezbędnych witamin wpływających korzystnie na wzmocnienie włosów, skóry i paznokci od wewnątrz oraz regeneracji skóry opisane w tym artykule koktajle są bardzo smaczne i pożywne, stanowią zatem idealny produkt na śniadanie.

Czy masz cienkie włosy, które łatwo się łamią albo wypadają? Czy szukałaś już sposobu na wzmocnienie włosów? Czy zauważasz u siebie suchą skórę lub chcesz zapobiec powstawaniu zmarszczek? Czy uskarżasz się na łamliwe paznokcie pełne małych, białych plamek lub pionowych linii?

W dzisiejszym artykule zaproponujemy Ci kilka koktajli bogatych w krzem, biotynę i witaminę A, a także wiele innych składników odżywczych. Możesz je pić codziennie na śniadanie lub traktować jako napoje relaksujące o dowolnej porze dnia.

Zapewnią Ci one wzmocnienie włosów, skóry i paznokci od wewnątrz. A poza tym są po prostu naprawdę pyszne.

Bardzo zdrowe koktajle na wzmocnienie włosów, skóry i paznokci

Koktajle są łatwym i przyjemnym sposobem na dostarczenie do organizmu wielu witamin, minerałów i innych składników odżywczych. Są także bardzo smaczne i pomogą Ci utrzymać z łatwością prawidłową masę ciała, tak więc picie ich gorąco zalecamy wszystkim osobom.

Zaprezentujemy Ci kilka receptur ukierunkowanych przede wszystkim wzmocnienie włosów, skóry i paznokci. Jeśli będziesz pić je codziennie, to szybko zauważysz także wiele innych korzyści i być może nawet znaczną poprawę ogólnego samopoczucia.

Koktajl

Najlepszy moment dnia na wypicie opisywanych koktajli to poranek, w porze śniadania. Możesz wypić taką ilość, na jaką masz ochotę jednorazowo, albo nalać go do butelki i pić aż do południa.

Możesz także pić te koktajle po południu, ale radzimy nie przekraczać jednej szklanki dziennie, ponieważ mają one bardzo wysoką wartość odżywczą, a o tej porze dnia zazwyczaj nie wykonujesz zbyt dużej ilości ćwiczeń fizycznych.

Wypróbuj je wszystkie, a następnie próbuj łączyć ze sobą różne składniki tworząc nowe receptury. Cała Twoja rodzina z pewnością także je polubi, zwłaszcza, że korzystnie wpływają one przecież na wzmocnienie włosów, skóry i paznokci.

Koktajl o wysokiej zawartości krzemu

Krzem stanowi istotną część struktury włosów, skóry i paznokci, a więc dostarczanie jego odpowiednich ilości do organizmu bezpośrednio przekłada się na wzmocnienie włosów.

Ponadto wraz z upływem lat ludzki organizm zaczyna stopniowo tracić krzem, zwłaszcza po 40 roku życia, przede wszystkim w przypadku kobiet, ponieważ obniżenie poziomu estrogenów w okresie menopauzy może przyspieszyć niedobór krzemu w organizmie.

W zaprezentowanym poniżej koktajlu znajdują się produkty bogate w krzem, bo to właśnie ten pierwiastek korzystnie wpływa na wzmocnienie włosów, ale także zawierające inne istotne dla naszego zdrowia witaminy i minerały:

 • Płatki owsiane, które są ważnym źródłem krzemu (zawierają go aż 595 mg w 100 g) i na dodatek stanowią doskonałą propozycję na bardzo pożywne i sycące śniadanie, które jednocześnie pozwala uzyskać wzmocnienie włosów.
 • Gruszki to jedne z owoców o największej zawartości krzemu, a dodatkowo zapewniają również słodki smak koktajlu.
 • Drożdże piwne to preparat o niezwykle istotnym znaczeniu, ma bardzo korzystny wpływ na wzmocnienie włosów, a także sprawdza się przy naturalnych metodach leczenia skóry lub paznokci. Oczywiście drożdże piwne cechują się wysoką zawartością krzemu.

Zalecana ilość składników dla dwóch osób lub dwóch porcji:

 • 2 łyżki stołowe ziaren owsa lub płatków owsianych moczonych przez 2 godziny lub dłużej w szklance mleka owsianego.
 • 2 dojrzałe gruszki.
 • W przypadku używania płatków owsianych należy także dodać 150 ml wody.
Koktajl z banana

Koktajl o wysokiej zawartości biotyny

Biotyna zwana jest również witaminą H lub B7 i stanowi niezbędny składnik odżywczy dla wielu tkanek, zapewniając także wzmocnienie włosów, skóry i paznokci, zwłaszcza, gdy są one delikatne i łatwo się łamią.

Aby przygotować opisywany koktajl, będziemy korzystać z następujących składników:

 • Banan jest jednym z owoców o najwyższej zawartości biotyny.
 • Truskawki: oprócz wysokiej zawartości tej witaminy zapewniają koktajlowi naprawdę pyszny smak.
 • Orzechy włoskie są świetnym sposobem dostarczenia tej witaminy do organizmu, a dodatkowo zawierają one również witaminę E i zdrowe kwasy tłuszczowe.

Zalecana ilość składników dla dwóch osób lub dwóch porcji:

 • 1 dojrzały banan.
 • 6-8 dojrzałych truskawek.
 • 5 surowych, łuskanych orzechów włoskich.
 • 150 ml wody.
Koktajl z truskawek

Koktajl o wysokiej zawartości witaminy A

Witamina A znajduje się głównie w owocach i warzywach o pomarańczowym i zielonym kolorze, pomaga zregenerować tkanki i zwalczyć suchość włosów i skóry, zapewniając tym samym wzmocnienie włosów.
Polecamy ten koktajl zwłaszcza osobom z suchą skórą i włosami lub wszystkim, którzy chcą uzyskać u siebie wzmocnienie włosów i paznokci.

 • Marchew jest bogata w witaminę A, a także doskonale nadaje się na różnego rodzaju koktajle dzięki swojej naturalnej słodyczy.
 • Awokado: owoc ten jest jednym z najbardziej kompletnych źródeł składników odżywczych, a zatem nie powinno zabraknąć go w naszej diecie.
 • Mleko jest doskonałym źródłem witaminy A, o ile nie mamy problemów z jego trawieniem. Jeśli jednak nasz układ pokarmowy źle sobie z nim radzi, możemy zastąpić mleko jogurtem lub jego odmianą roślinną, np. mlekiem sojowym.

Zalecana ilość składników dla dwóch osób lub dwóch porcji:

 • 2 obrane i starte marchewki.
 • 1 dojrzałe awokado.
 • 1 szklanka mleka, jogurtu lub mleka sojowego.

Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Foodmayhemcom, eleana’s pantry oraz Robin Lee.

WIĘCEJ DLA CIEBIE