Odżywione paznokcie - terapia oliwą z oliwek

Oprócz podstawowej pielęgnacji, dzięki jej właściwościom nawilżającym i wzmocnianiającym, częste stosowanie oliwy z oliwek może nam pomóc osiągnąć zdrowe i silniejsze paznokcie.
Odżywione paznokcie - terapia oliwą z oliwek

Ostatnia aktualizacja: 15 lutego, 2019

Większość kobiet nieustannie szuka informacji na temat tego, jak wzmocnić i uzyskać odżywione paznokcie.

Wszystkim nam podobają się ładne, zadbane dłonie. Chcemy, żeby również i nasze odżywione paznokcie zwracały uwagę innych. Wiemy, że są one nieodzowną częścią naszego wyglądu, dlatego też należy się o nie odpowiednio zatroszczyć.

Nie ma wątpliwości, że wszystkie te codzienne czynności wykonywane w domu i w pracy sprawiają, że nasze paznokcie bardzo się osłabiają i stają się łamliwe. To dość powszechny problem. Produkty chemiczne używane przy sprzątaniu, brak odpowiedniej higieny – to tylko niektóre z przyczyn wpływających bezpośrednio na zdrowie naszych paznokci.

Z myślą o wszystkich Paniach, które szukają sposobu na idealne dłonie, zajmiemy się dzisiaj podstawowymi krokami, które trzeba podjąć, żeby mieć piękne, zdrowe i odżywione paznokcie.

Przy okazji, podzielimy się sekretem naturalnej terapii, która ma zbawienny wpływ dla naszych rąk. Terapia bazuje się na oliwie z oliwek, czyli nie jest ani kosztowna, ani trudna w przygotowaniu.

Odżywione paznokcie – Dobre rady dla ich zdrowia

 • Zwiększyć spożycie białek: odżywianie odgrywa bardzo ważną rolę i wpływa na stan naszych paznokci. Najlepiej zjadać większe ilości protein, takich jak na przykład chude mięso, drób, ryby i rośliny strączkowe. Polecamy również większe ilości wapnia, witamin A, B i C, obecnych w owocach i warzywach.
 • Unikać kontaktu z detergentami: produkty chemiczne mogą osłabić nasze paznokcie ze względu na składniki toksyczne w nich zawarte. Pamiętajmy, żeby przy każdym sprzątaniu założyć gumowe rękawiczki. Unikniemy wtedy bezpośredniego kontaktu z detergentami.
 • Paznokcie obcięte na krótko: długie paznokcie może i są ładne, ale na pewno też dużo bardziej łamliwe. Nigdy nie powinnyśmy przesadzać z długością – krótkie zawsze będą zdrowsze.
 • Jak najmniej zmywacza: zmywacze do paznokci mają w swoim składzie wiele substancji toksycznych, które wysuszają i osłabiają paznokcie, powodując, że stają się dużo bardziej łamliwe. Zalecamy używać zmywaczy tylko raz na tydzień i w niedużych ilościach.

Piękne, odżywione paznokcie

Porady – c.d.
 • Unikać utwardzaczy i sztucznych paznokci: utwardzacze mogą wydawać się dobrym rozwiązaniem, ale niekoniecznie. Substancje chemiczne w nich zawarte, mogą sprawić, że podniesie się płytka paznokcia. Jeżeli chodzi o sztuczne paznokcie, może i dobrze wyglądają, ale przy ich zrywaniu, odpada też wierzchnia warstwa płytki i paznokcie są bardziej podatne na zakażenia grzybicze.
 • Manicure raz na tydzień:  Niekoniecznie musisz malować paznokcie, żeby zrobić sobie dobre manicure. Wystarczy, że dobrze je wyczyścisz, podetniesz i zadbasz o ich zdrowie.
 • Piłować paznokcie w linii prostej: najlepiej jest używać pilnika do paznokci zamiast obcinaczek. Najbardziej poprawną formą jest piłowanie w linii prostej. W ten sposób paznokcie nie będą nam wrastały.
 • Nie zwlekać z naprawą: kiedy nasze paznokcie się łamią, albo rozdwajają, należy niezwłocznie je opiłować, zanim ich stan się pogorszy. Jeżeli pęknięcie paznokcia jest duże i chcesz go uratować, użyj kleju do paznokci i połóż na nim kawałeczek saszetki od herbaty.  Jak już wyschnie, spiłuj zewnętrzną powierzchnię, posmaruj lakierem bezbarwnym i gotowe.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj więc ten artykuł: Obcinanie paznokci dziecku – 4 triki

Terapia oliwą z oliwek – zdrowe i odżywione paznokcie

Oliwa z oliwek posiada właściwości nawilżające i odżywcze, które pomogą nam osiągnąć te wymarzone, zdrowe i silne paznokcie . Aplikując ten produkt na nasze paznokcie, głęboko je odżywisz, dodasz im witalności i sprawisz, że będą mniej kruche.

Oliwa z oliwek na odżywione paznokcie

Składniki

 • Oliwa z oliwek
 • Świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy
 • Ząbek czosnku

Sposób przygotowania

 • Siekamy czosnek i mieszamy go w miseczce razem z sokiem z pomarańczy. Musisz moczyć paznokcie w tej mieszance przez nie mniej niż 10 minut.
 • Potem, do innej miseczki, wlewamy szczodrą ilość oliwy z oliwek i wkładamy palce na 15 minut.
 • Realizuj tę terapię konsekwentnie, dwa razy w tygodniu i w niedługim czasie zauważysz rezultaty.
 • Możesz też moczyć paznokcie w oliwie z oliwek częściej niż dwa razy na tydzień. Rezultaty będą jeszcze lepsze. Możesz nawet robić to codziennie, na przykład przed pójściem spać.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.