Logo image

Sposób na przejedzenie: koktajle warzywne

4 min.
Oto kilka przepisów na oczyszczające, lekkie koktajle warzywne. Są to i tradycyjne połączenia smaków i te nieco bardziej nietypowe. Każdy z tych napojów to bomba witaminowa!
Sposób na przejedzenie: koktajle warzywne
Elisa Morales Lupayante

Przejrzane i zatwierdzone przez: pedagog wychowania fizycznego i dietetyk Elisa Morales Lupayante

Napisany przez Elena Martínez Blasco
Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Koktajle warzywne to bardzo skuteczny sposób na przejedzenie. Włącz je do swojego jadłospisu, aby oczyścić organizm z toksyn i dostarczyć mu dodatkowej dawki witamin i minerałów!

Ponadto takie koktajle to też niezawodny sposób na przejedzenie w okresie świątecznym! Mieszanki warzyw pomogą Ci schudnąć i przywrócą organizmowi równowagę.

Wypróbuj więc nasze cztery pyszne propozycje.

Koktajle warzywne na każdą porę dnia: najlepszy sposób na przejedzenie

Dzięki wielu dobroczynnym właściwościom, koktajle warzywne są idealnymi napojami na każdą porę dnia. Wersje owocowe najlepiej pić rano, ponieważ zawierają sporo cukrów i dodają nam energii.

Jeśli natomiast postawisz na warzywne, wytrawne napoje, osiągniesz bardziej zrównoważony efekt. Wyciszysz układ nerwowy a jednocześnie nawodnisz organizm i zapewnisz sobie niezbędne witaminy.

Koktajle warzywne możesz pić nawet wieczorem. Mieszanka warzyw to idealny sposób na przejedzenie – nawet takie po późnym obiedzie czy kolacji.

Oto kilka najważniejszych korzyści, którymi będziesz mogła cieszyć się pijąc koktajle warzywne:

  • Usunięcie zalegających w organizmie toksyn, dzięki właściwościom oczyszczającym
  • Regulowanie działania wątroby, nerek i jelit
  • Poprawa wyglądy włosów, skóry i paznokci
  • Dostarczenie organizmowi potężnej dawki antyoksydantów
  • Pozbycie się tłuszczu i nadmiaru wody z organizmu, a w efekcie utrata wagi
  • Odczuwalnie wyższy poziom energii
  • Łagodzenie problemów nerwowych takich jak stres i niepokój
  • Uzupełnienie niedoborów składników odżywczych i zwalczenie anemii
  • Wzmocnienie układu odpornościowego

4 koktajle warzywne

Wypróbuj te pyszne połączenia warzyw, owoców, ziół i przypraw. Dzięki nim będziesz odczuwalnie i zauważalnie zdrowsza! Przede wszystkim zaś te lekkie i pełne błonnika koktajle to najlepszy sposób na przejedzenie i uregulowanie pracy układu trawiennego.

1. Ogórek, rukiew wodna i imbir

Nasza pierwsza propozycja to koktajl warzywny o intensywnym, energizującym smaku. Jego główna właściwość to oczyszczanie i zdolność do usuwania wzdęć i zalegających w organizmie płynów.

Ten koktajl zaskoczy się smakiem!
  • Ogórek dostarczy Ci dawki antyoksydantów. Przyczyni się też do wyrównania zasadowości w organizmie. Te dwie właściwości są kluczowe dla zachowania zdrowia na długi czas. Co więcej, jako że ogórek świetnie nawadnia organizm, dzięki niemu pozbędziesz się nadmiaru zalegających płynów.
  • Rukiew wodna ma postać niewielkich zielonych listków. Należy to tej samej rodziny co brokuł i rukola. Dzięki jej właściwościom moczopędnym i oczyszczającym zwalczysz anemię i obniżysz poziom cukru we krwi. Rukiew naprawdę warto wprowadzić na stałe do codziennej diety.
  • Imbir znany jest od zamierzchłych czasów nie tylko jako przyprawa ale także jako lekarstwo. Jego działanie przynosi korzyści szczególnie kobietom. Imbir przyspiesza metabolizm, dzięki czemu wspiera zdrowe odchudzanie.

Polecamy także: Sok z buraka, kokosu i imbiru – leczniczy napój

2. Pomidor, czosnek i bazylia

Dzięki wyjątkowemu połączeniu smaków i pomidorowej bazie, ten koktajl przypomina gazpacho. Jest jednak znacznie lżejszy niż ta tradycyjna hiszpańska zupa, a przy tym zaskakująco odżywczy.

  • Likopen obecny w pomidorach wykazuje działanie antyrakowe w stosunku do niektórych typów tej choroby, w tym do raka prostaty, płuc i żołądka. Możesz zwiększyć jego dobroczynne właściwości dodając do koktajlu oliwę z oliwek oraz czarny pieprz.
  • Czosnek to świetnie znany naturalny antybiotyk. Jego obecność w koktajlu przyczynia się do poprawy krążenia krwi i zapobiega chorobom układu sercowo-naczyniowego.
  • Bazylia stymuluje ciało przyspieszając metabolizm, a jednocześnie wycisza nerwy. Dzięki niej ten koktajl sprawdza się bardzo dobrze jako sposób na przejedzenie.

3. Buraczki, nasiona chia i jabłko

To co spożywamy ma największy wpływ na jelita, wątrobę i nerki. Ten koktajl o pięknym kolorze i klasycznym smaku wpłynie korzystnie na układ trawienny niezależnie od chorób, które Ci dokuczają.

Takie połączenie składników to sprawdzony i niezawodny sposób na przejedzenie.
  • Buraczki to niezastąpione źródło żelaza. Pij często ten koktajl jeśli cierpisz na anemię i jesteś często przemęczona.
  • Nasiona chia dokładnie oczyszczają jelita. Regulują też poziom cholesterolu i cukru we krwi.
  • Jabłka słyną z właściwości oczyszczających. Zapobiegają przy tym chorobom układu sercowo-naczyniowego, podobnie jak czosnek.

Dowiedz się więcej: Żylaki – walcz z nimi sokiem z buraków i pietruszki

4. Seler, marchewka i gruszka

Ten słodki i lekki koktajl pozwoli Ci pozbyć się z organizmu toksyn a przy tym oczyści skórę z niedoskonałości. Jeśli męczą Cię wypryski, wągry i zaskórniki – szczególnie te spowodowane niewłaściwą dietą pełną śmieciowego jedzenia – pij taki napój jak najczęściej!

Seler, marchewka i gruszka to połączenie idealne – zapewni Ci silny detoks.
  • Seler zadziała idealnie, wspierając procesy oczyszczania zachodzące w wątrobie. To przełoży się na widoczne efekty w postaci złagodzenia trądziku.
  • Surowe marchewki zawierają mnóstwo antyoksydantów które zapobiegają chorobom oczu i kamieniom nerkowym.
  • Natomiast gruszki pełnią tu funkcję naturalnych składników słodzących. Przy tym pomagają też usunąć z organizmu nadmiar nagromadzonych płynów. Znajdziesz w nich również krzem – minerał który zapobiega powstawaniu zmarszczek.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.



Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.