Przepis na koktajl z ananasa i selera na utratę wagi

Koktajl z ananasa i selera może być doskonałym produktem wspomagającym utratę wagi i zwalczającym retencję płynów dzięki swoim właściwościom moczopędnym i odtruwającym.
Przepis na koktajl z ananasa i selera na utratę wagi
Elisa Morales Lupayante

Napisane i zweryfikowane przez pedagog wychowania fizycznego i dietetyk Elisa Morales Lupayante.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Próbowałeś kiedyś koktajlu z ananasa i selera? Obecnie istnieje wiele dodatkowych sposobów, których zadaniem jest wspomaganie działania diety na utratę wagi. I nie mamy tutaj na myśli żadnych dziwnych wynalazków czy tak zwanych cudownych diet. W rzeczywistości niektóre metody mogą być przydatne w przyspieszeniu procesów spalania materii.

Jednym z takich sposobów, które zyskały sporą popularność, są pyszne koktajle owocowo-warzywne, które można łatwo włączyć do planu diety. Są to napoje o niskiej kaloryczności, które pomagają Ci poczuć się pełnym. Jednocześnie zwiększają energię i eliminują toksyny.

Koktajl z ananasa i selera, pyszny napój na utratę wagi

Możesz przygotować zdrowy napój, łącząc ananasa i selera. Ten koktajl pomoże Ci szybko schudnąć. Zawarte w nim składniki mają właściwości oczyszczające i energetyzujące. Dodatkowo przyczyniają się do wzrostu aktywności metabolicznej, która w efekcie szybciej spala tłuszcz.

Właściwości ananasa, które pomagają schudnąć

Ananasy to pyszne tropikalne owoce, które stały się popularnym dodatkiem w dietach na utratę wagi. Jest to spowodowane nie tylko ich niską kalorycznością, ale dużą zawartością błonnika i wspomaganiem wydalania toksyn zatrzymanych w organizmie.

kostki ananasa - Koktajl z ananasa i selera
 • Słodko-kwaśny smak ananasa bardzo dobrze komponuje się z innymi składnikami i zmniejsza ochotę na słodycze, która często dopada nas o określonych porach dnia.
 • Ananas zawiera enzym trawienny znany jako bromelaina, który poprawia trawienie białka. Ułatwia to rozkład aminokwasów.
 • Ta substancja jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym. W związku z tym zmniejsza wzdęcia żołądka.
 • Ananas zawiera wodę, witaminę C i niezbędne minerały wspomagające funkcje wydzielnicze narządów. W związku z tym eliminuje uboczne produkty przemiany materii.

Właściwości selera, które pomogą Ci schudnąć

Seler to jedno z tych warzyw, które idealnie pasują do każdego rodzaju diety. Ponieważ ma niską kaloryczność i jest bogaty w przeciwutleniacze, jest to składnik, który wspomaga odchudzanie przy jednoczesnym zachowaniu zasad zdrowego odżywiania.

Seler naciowy w połączeniu z ananasem tworzy pyszny koktajl z ananasa i selera
 • Zawiera potężne fitoskładniki, które poprawiają procesy trawienne. Z tego powodu pomaga zapobiegać zatrzymywaniu toksyn i otłuszczeniu okrężnicy.
 • Wysoka zawartość składników mineralnych pomaga utrzymać równowagę poziomu elektrolitów. W ten sposób seler zapobiega odwodnieniu i spadkom energii.
 • Dostarcza niewielkich ilości błonnika pokarmowego, składnika odżywczego, który pomaga kontrolować cholesterol i uczucie głodu.
 • Seler ma właściwości diuretyczne, które pomagają w walce z zatrzymywaniem płynów. Problem ten związany jest z powstawaniem wzdęć i trudnościami metabolicznymi.

Przeczytaj również ten artykuł: Seler naciowy: 20-dniowa dieta uzdrawiająca

Koktajl z ananasa i selera – przygotowanie

Koktajl z ananasa i selera może być częścią pysznego planu detoksykującego. Jego właściwości pomagają wyeliminować toksyny i regulują procesy trawienne, aby utrzymać utrzymać pożądaną masę ciała. Można jednak opcjonalnie uznać to smoothie za uzupełnienie diety.

Na przykład idealnie nadaje się do picia między posiłkami, kiedy mamy jednocześnie ochotę na jedzenie.

koktajl z ananasa i selera na utratę wagi

Składniki

 • 3 plastry ananasa
 • 2 łodygi selera
 • 1 szklanka wody
 • Połówka wyciśniętej cytryny

Przygotowanie

 • Pokrój ananas i seler w kostki.
 • Zmiksuj je ze szklanką wody.
 • Miksuj koktajl przez kilka minut aż do uzyskania napoju o jednolitej konsystencji.
 • Kiedy koktajl będzie gotowy, dodaj sok z cytryny i natychmiast wypij.

Wskazówki

 • Jeśli Twoim celem jest oczyszczenie organizmu, pij koktajl na pusty żołądek przez 3 kolejne tygodnie.
 • Pij co najmniej 3 razy w tygodniu późnym rankiem lub wczesnym popołudniem, aby uzyskać efekt odchudzający.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że efekty odchudzania uzyskane dzięki spożywaniu tego napoju mogą się różnić w zależności od szybkości metabolizmu i nawyków każdego człowieka. W niektórych przypadkach wyniki można zobaczyć w krótkim czasie. Jednak inni muszą pracować trochę ciężej, aby osiągnąć swój cel.

Ważną rzeczą jest uzupełnienie picia tego koktajlu o dietę, która ogranicza ilość spożywanych kalorii. Ponadto konieczne jest picie dużych ilości wody i wysiłek fizyczny.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Salud, O. M. de la. (2013). Dieta, nutrición y prevención de enfermedades crónicas. Alimentacion Y Dieta, Consecuencias De Habitos Alimentarios Inadecuados Pdf. https://doi.org/10.1007/s13398-014-0173-7.2
 • Izaga, M. A., Pablo, A. M. R., Alday, L. A., Apalauza, E. P., Beti, I. S., & Ochoa, E. R. (2006). Calidad de la dieta, sobrepeso y obesidad en estudiantes universitarios. Nutrición Hospitalaria. https://doi.org/10.1021/ac971375e
 • Martínez, M. I., Hernández, M. D., Ojeda, M., Mena, R., Alegre, A., & Alfonso, J. L. (2009). Desarrollo de un programa de educación nutricional y valoración del cambio de hábitos alimentarios saludables en una población de estudiantes de Enseñanza Secundaria Obligatoria. Nutrición Hospitalaria. https://doi.org/10.1213/ANE.0b013e3182110f9f

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.