Żylaki - walcz z nimi sokiem z buraków i pietruszki

Spożywając ten napój, przestrzegając zdrowej diety oraz prowadząc aktywny styl życia możemy poprawić nasze krążenie krwi oraz uniknąć pojawiania się żylaków.
Żylaki - walcz z nimi sokiem z buraków i pietruszki
Valeria Sabater

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Valeria Sabater.

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Wszyscy wiemy, że jeśli chodzi o żylaki, nie istnieją cudowne sposoby na ich pozbycie się. Niemniej jednak możesz przeciwdziałać ich pojawianiu się oraz tworzeniu się zakrzepicy poprzez ćwiczenia oraz odpowiednie odżywianie się. Jeżeli Twoje żylaki są w zaawansowanym stanie, nie wahaj się udać się do lekarza.

Na szczęście shake z buraków i pietruszki jest niezwykle skuteczny w walce z różnego rodzaju poszerzonymi naczyniami krwionośnymi, poczynając od pajączków, aż po żylaki w poważniejszym stanie.

Jego korzyści są wyjątkowe. Napój ten może między innymi poprawić krążenie krwi w nogach. Poniżej napiszemy więcej o pożytkach płynących z tego pysznego shake’a.

Buraki oraz nać pietruszki wspomagają krążenie krwi i zwalczają żylaki

Żylaki pojawiają się głównie w wyniku subtelnego połączenia naszego uwarunkowania genetycznego ze stylem życia, jaki prowadzimy. Jednakże istnieją sposoby na to jak im zapobiegać oraz jak z nimi walczyć.

Buraki

 

Jeżeli na przykład Twoja matka ma lub miała żylaki, ważne jest, abyś wzięła to pod uwagę, by móc zawczasu zadbać o ich zapobieganie. Coś tak prostego, jak unikanie siedzenia przez długi czas oraz przestrzeganie diety bogatej w antyoksydanty, wodę oraz świeże warzywa i owoce, może bardzo pomóc.

Spośród wszystkich produktów, jakie możesz spożywać dziennie, istnieją dwa, które zdecydowanie powinnaś włączyć do swojej diety: buraki i natkę pietruszki.

Możesz skorzystać z tych warzyw w bardzo prosty i szybki sposób. Na przykład przygotować naturalny shake na ich bazie.

Buraki dbają o nasze naczynia krwionośne i redukują żylaki

Jeżeli Twoje nogi są zmęczone, ciężkie oraz spuchnięte przez kilka dni, ten shake z buraków i pietruszki przyniesie Ci ogromną ulgę.

 • Sok z buraków jest bogaty w azotany, które poprawiają krążenie krwi.
 • Azotany otwierają naczynia krwionośne, by pozwolić na większy przepływ tlenu, co natomiast obniża nasze ciśnienie. A to dzięki tlenkowi azotu.
 • Co więcej, buraki zawierają również betalainy, silne przeciwutleniacze o właściwościach przeciwzapalnych, które działają jako środek grzybobójczy. Pozwalają nam również oczyścić ciało.
 • Ponadto, buraki dobrze wpływają na Twoją wątrobę poprzez wspomaganie jej podstawowych funkcji, takich jak oczyszczanie krwi oraz syntezę pewnych hormonów.
 • Nie zapominajmy, że magnez zawarty w tych czerwonych warzywach wspomaga również krążenie krwi oraz powrót krwi do serca z krążenia wielkiego.

Natka pietruszki: silny środek przeciwzapalny na żylaki

Pietruszka zawiera dwa bardzo silne związki, które zmniejszają oraz leczą żylaki: luteolinę oraz witaminę C.

 • Te dwa elementy działają jako silny czynnik przeciwzapalny, który zmniejsza pojawianie się zakrzepic. Ponadto spożywane regularnie, zmniejszają opuchliznę oraz uczucie ciężkości nóg.
 • Pietruszka posiada niesamowity “arsenał” antyoksydantów zdolnych oczyścić nasze ciało oraz wspierać nasze krążenie.
 • Nie możemy zapomnieć, że natka pietruszki jest bogata w potas, niezbędny minerał, który reguluje ciśnienie krwi. Potas walczy nawet z nadciśnieniem.

Jak przygotować shake z buraków i natki pietruszki na żylaki

Składniki

 • 1 burak
 • 1 łyżeczka natki pietruszki (5g)
 • Sok z połówki cytryny
 • 1 szklanka wody (200 ml)

Sposób przygotowania

 • Wybierz średniej wielkości burak, który nie jest zbyt dojrzały. Najlepszym sposobem na skorzystanie ze wszystkich wartości buraka, jest zjedzenie go na surowo. Powinno się go dobrze opłukać, obrać oraz pokroić na cztery kawałki, by ułatwić jego zmiksowanie.
  Shake z buraków na żylaki
 • Następnie dobrze umyj natkę pietruszki. Chociaż posiada ona intensywny smak, warto dodać ją do tego naturalnego napoju, by wspomóc walkę z dolegliwością, jaką są żylaki.
 • Wrzuć wszystkie cztery składniki do blendera.
 • Na koniec, miksuj wszystko, aż do uzyskania soku bez grudek.

Zalecamy picie tego shake’a rankiem, trzy razy w tygodniu. Pozytywnie wpłynie on Twoje krążenie, zmniejszy żylaki oraz podniesie odporność organizmu. Ponadto doda Ci energii niezbędnej do stawienia czoła codziennym obowiązkom.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.