Popraw krążenie w nogach tymi produktami

Jednym ze sposobów poprawienia krążenia w nogach jest ograniczenie spożycia soli, którą można zastąpić aromatycznymi ziołami i przyprawami.
Popraw krążenie w nogach tymi produktami

Ostatnia aktualizacja: 21 lutego, 2019

Niemal 30% dorosłych zmaga się z niewydolnością żylną, która nasila się zwłaszcza w sezonie letnim. Spowolnione krążenie krwi sprawia, że nogi są ciężkie, zmęczone i obolałe, a żyły opuchnięte, co wywołuje retencję płynów i znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie wielu kobiet i mężczyzn.

Chcesz wiedzieć jak poradzić sobie z tym problemem i zapobiec tym dolegliwościom? Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, które produkty Ci w tym pomogą.

Słabe krążenie w nogach może być uwarunkowane genetycznie lub spowodowane siedzącym trybem życia i nieodpowiednimi nawykami żywieniowymi.

Te produkty poprawią Ci krążenie krwi w nogach

1. Produkty bogate w witaminę C

sok z cytryny na krążenie krwi

Niewystarczające spożycie witaminy C to jeden z głównych błędów popełnianych przez osoby zmagające się z nieprawidłowym krążeniem w nogach.

Przetworzone produkty kupowane w supermarkecie nie pokryją zapotrzebowania na tę substancję, warto więc wyposażyć się w sokowirówkę i samodzielnie przygotowywać napoje bogate w witaminę C.

Zapewnienie odpowiedniej dawki witamin i minerałów bez wątpienia znacznie poprawi Twoje krążenie.

Szczególnie zalecane są pomarańcze, cytryny i papaja. Dlaczego?

  • Zawarta w nich witamina C wzmacnia żyły i naczynia włosowate.
  • Zapobiegają odkładaniu się komórek tłuszczu w krwiobiegu.
  • Stymulują także prawidłowe krążenie, obniżają ciśnienie krwi i poziom cholesterolu.
  • Pomagają oczyścić organizm i zapobiegają retencji płynów.
  • Wzmacniają również układ odpornościowy.

2. Imbir

tarty imbir na krążenie

Imbir to niezwykły korzeń wykorzystywany w medycynie naturalnej od wieków. Nawet jeśli stosujesz już inne metody na poprawę krążenia, regularne spożycie imbiru tylko przyspieszy ich działanie. Chociaż imbirem nie można zastąpić innych leczniczych sposobów na niewydolność żylną, to jest on ich świetnym uzupełnieniem. Dlaczego?

  • Imbir jest naturalnym środkiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym.
  • Pobudza krążenie.
  • Świeży zapewnia dawkę substancji odżywczych i tlenu, co z kolei korzystnie wpływa na zdrowie i elastyczność naczyń krwionośnych.

3. Pestki dyni

Masz pod ręką pestki dyni? Nie wyrzucaj ich, ponieważ te niepozorne nasiona mogą dać Ci wiele zdrowotnych właściwości. Pestki dyni są naturalnym źródłem witaminy E, koniecznej do zapewnienia dobrej kondycji i elastyczności naczyń krwionośnych.

Co więcej, pestki dyni pobudzają krążenie krwi i zapobiegają zatorom, dlatego nie zwlekaj i wykorzystaj je w swoim jadłospisie.

4. Ząbek czosnku na pusty żołądek

ząbki czosnku na pobudzenie krążenia

Czosnek to bez wątpienia jedna z najskuteczniejszych i najbardziej wszechstronnych roślin leczniczych. Stosowany codziennie przyniesie Ci wiele zdrowotnych korzyści.

Codziennie przed śniadaniem zjedz ząbek czosnku i popij szklanką wody, a oczyścisz krwiobieg i zapobiegniesz zatorom żylnym. W ten sposób nie tylko poprawisz krążenie, lecz także ogólny stan Twojego układu sercowo-naczyniowego. Co więcej, nie znajdziesz lepszego naturalnego antybiotyku niż czosnek.

Może Cię także zainteresuje: Nogi – poznaj 6 ćwiczeń na ich wzmocnienie

5. Arbuz

Arbuz to nie tylko orzeźwiający i moczopędny owoc o niezwykłym smaku, lecz także naturalny produkt, który poprawia wydolność krwiobiegu. Dzięki zdolnościom zapobiegania stanom zapalnym i retencji płynów zapobiega przede wszystkim zatorom i żylakom.

6. Kurkuma

mielona kurkuma na krążenie krwi w nogach

Kurkuma to przyprawa wykorzystywana przede wszystkim w kuchni orientalnej i orientalnej medycynie naturalnej. Coraz częściej wykorzystuje się jej właściwości także w innych częściach świata. Kurkuma to również doskonały dodatek do potraw.

Oto główne zalety spożywania tej przyprawy:

  • Ma działanie przeciwzapalne i odkażające, a dodatkowo jest silnym przeciwutleniaczem.
  • Poprawia krążenie krwi.
  • Może być wykorzystywana do uśmierzania bólu, a także pozbycia się uczucia ciężkości w nogach wiążącego się ze słabym przepływem krwi.

Jej wyjątkowy kolor i smak sprawiają, że można zastępować nią sól.

Pamiętaj, że aby poprawić krążenie krwi w nogach, konieczne jest ograniczenie spożycia soli, regularne picie dużej ilości wody oraz regularne ćwiczenia. Te niewielkie i proste zmiany sprawią, że jakość Twojego życia znacznie się poprawi, więc zacznij już dziś!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.