Płeć dziecka - sposoby na to, by ją poznać
Istnieje całe mnóstwo metod, by jeszcze przed narodzinami poznać płeć dziecka. Niektóre z nich są nowoczesne, a inne tradycyjne i oparte na wiedzy ludowej. Istnieją na przykład starodawne tabelki, formuły matematyczne, a także inne – bardziej formalne i techniczne – metody, na przykład badanie USG.
Możemy zatem zdecydować się na metodę lekarską, badanie, a nawet zakupić w aptece specjalnie przeznaczone do tego testy. Warto jednak wiedzieć, że istnieją też domowe i bardziej tradycyjne metody, by odkryć płeć dziecka.
W dzisiejszym artykule opowiemy Ci o nich, wtajemniczając Cię nieco w mądrość naszych babć. Pamiętaj jednak, że stanowią one jedynie wskazówkę, a nie w 100% pewną diagnozę.
Domowe triki, aby odkryć płeć dziecka
Metoda z pierścionkiem
Wiele osób zapewnia, że jest ona niezawodna. Polega ona na powiedzeniu gładkiego pierścionka (na przykład obrączki ślubnej) na złotym łańcuszku, żeby wisiał dokładnie tak jak wahadełko.
Należy umieścić go nad dłonią matki i uważnie obserwować, jak się rusza – pomoże nam to rozpoznać płeć dziecka i ustalić, czy urodzi się chłopiec czy dziewczynka.
Jak głosi tradycja, jeżeli pierścionek rusza się z jednej strony na drugą jak wahadło, jest to chłopiec, jeżeli natomiast zatacza okrężne ruchy – urodzi się dziewczynka.
Wzory matematyczne
Można obliczyć płeć dziecka na podstawie wzorów matematycznych. Za podstawę przyjmuje się wiek, w jakim kobieta zaszła w ciążę, dodając do tego miesiąc, w którym się urodziła, a potem dodając miesiąc, w którym doszło do poczęcia (14 dni po pierwszym dniu ostatniej miesiączki).
Według tej teorii, jeżeli wynik jest parzysty, urodzi się dziewczynka, jeżeli nieparzysty – chłopiec.
Próba z olejem
Należy umieścić kilka kropli oleju na najbardziej wystającej części brzucha kobiety w ciąży. Jeżeli olej spłynie szybko, dziecko jest chłopcem, Jeżeli spłynie powoli – będzie to dziewczynka.
Forma brzucha i jego kształt
Mówi się też, że natura “przemawia” do nas poprzez formy i kształty. Może nam to pomóc między innymi odkryć płeć dziecka. Mówi się, że gdy brzuch mamy jest okrągły, dziecko jest dziewczynką, jeżeli jednak jest bardziej spiczasty, urodzi się chłopiec.
Zajrzyj też do artykułu: Ciąża po 35. roku życia – zagrożenia
Chińska tabelka
Jest to jedna z tradycyjnych metod na to, by zorientować się, jaka jest płeć dziecka. Istnieją tabelki chińczyków i majów, które mogą okazać się bardzo skuteczne. Opierają się na wieku matki oraz na dacie zapłodnienia.
Bicie serca
Bicie serca maleństwa w łonie matki to jeden z najpiękniejszych dźwięków, jakie może usłyszeć człowiek.
Mówi się, że częstotliwość tego bicia może dostarczyć nam użytecznych informacji jeśli chodzi o płeć dziecka.
Jeżeli serce bije częściej niż 140 razy na minutę, prawdopodobnie urodzi się dziewczynka, jeżeli bije rzadziej, będzie chłopczyk.
Test z czerwoną kapustą
Warzywo to nie jest przysmakiem kobiet w ciąży. Okazuje się jednak, że może nam się w tym okresie przydać.
Gdy ją ugotujemy, należy zachować wodę, która pozostanie z gotowania. Aby poznać płeć dziecka, należy zmieszać z tą wodą kilka kropli moczu ciężarnej kobiety. Jeżeli woda stanie się fioletowa, urodzi się chłopczyk, jeżeli różowa – będziemy mieli dziewczynkę.
Trik z czosnkiem
Dla przyszłych mam, które lubią smak tej przyprawy, można wykonać próbę używając czosnku.
Jeżeli po jego zjedzeniu zauważysz, że Twoja skóra wydziela nieprzyjemny zapach, dziecko jest chłopczykiem. Jeżeli natomiast nie ma żadnych efektów, jest dziewczynką.
Pozycja dziecka
Jeżeli dziecko w łonie matki jest na plecach, buzią do góry – jest to dziewczynka. Jeżeli jest na brzuchu, buzią w dół – urodzi Ci się chłopiec.
Słodkie czy słone
Płeć dziecka mogą Ci wskazać również Twoje zachcianki. Jeżeli w trakcie ciąży masz ochotę na przekąski słodkie, takie jak czekolada, ciastka i inne słodycze, w Twoim brzuszku najprawdopodobniej znajduje się dziewczynka.
Jeżeli bardziej masz ochotę na frytki, chipsy, paluszki i inne słone przekąski, będziesz miała chłopca.
Próba z sodą oczyszczoną
Aby przeprowadzić tę próbę z sodą oczyszczoną, należy rozpuścić w szklance wody z sodą oczyszczoną równowartość kilku łyżek moczu.
Jeżeli woda wzburzy się i powstaną bąbelki oraz piana, będzie chłopczyk. Jeżeli nic się nie zmienia, a płyn jest “spokojny”, urodzi się dziewczynka.
Wypryski na twarzy
Czasami zdarza się, że podczas ciąży na twarzy matki pojawiają się wypryski i niedoskonałości skórne. W dawnych czasach mówiono, że przyczyną tego jest dziewczynka, którą matka nosi w swoim łonie.
Gdy z kolei kobieta nie miała problemów z cerą, mawiano, że spodziewa się chłopczyka.
Twarz kobiety podczas ciąży
Podczas całego trwania ciąży, całkiem naturalne jest, że twarz ciężarnej staje się bardziej zaokrąglona. Zwykle dzieje się tak z racji prawidłowego przybrania na wadze.
Kiedyś wierzono, że jeśli tak się stało, prawdopodobnie kobieta spodziewa się córki. Jeżeli twarz matki była niezmienna, miała syna.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie zajrzyj do artykułu: Lynlee – dziewczynka, która urodziła się dwa razy
Wpływ testosteronu
Podczas ciąży może się zdarzyć, że u kobiety pojawi się owłosienie w rozmaitych częściach ciała. Jeżeli zauważysz, że włoski rosną szybciej i gęściej, niż zwykle, najwyraźniej działa na Ciebie męski hormon – testosteron i będziesz miała synka.
W przeciwnym wypadku, będzie to córeczka.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
-
Cáceres Manrique, F. de M., Molina Marín, G., & Ruíz Rodríguez, M. (2014). Maternidad: un proceso con distintos matices y construcción de vínculos. Aquichan. https://doi.org/10.5294/aqui.2014.14.3.4.
-
Maldonado-Durán, M., Sauceda-García, J. M., & Lartigue, T. (2008). Cambios fisiológicos y emocionales durante el embarazo normal y la conducta del feto. Perinatol Reprod Hum. https://doi.org/http://dx.doi.org/10.1016/B978-0-08-098259-5.00024-X.
-
Bustos, G. (2007). Guía de Cuidados del Recién Nacido en la Maternidad. https://doi.org/10.1007/978-3-319-40397-7_11.