Lynlee - dziewczynka, która urodziła się dwa razy

Lekarze musieli interweniować i wykonywać u Lynlee zabieg związany z guzem, gdy miała zaledwie 16 tygodni. Następnie, znów umieścili dziewczynkę w łonie matki, aby nadal dojrzewała.
Lynlee - dziewczynka, która urodziła się dwa razy

Ostatnia aktualizacja: 02 maja, 2019

Lynlee Hope to dziewczynka z Lewisville w Teksasie (Stany Zjednoczone). Ma ona zaledwie kilka miesięcy, ale jej historia zdążyła już poruszyć cały świat.

Rzecz w tym, że oficjalna data urodzin Lynlee, dzień, w którym została ona zarejestrowana, to nie był w rzeczywistości pierwszy raz, kiedy dziewczynka przyszła na świat.

Niezwykła historia Lynlee

Gdy mama Lynlee była w szesnastym tygodniu ciąży, przeprowadzono badanie USG, które ujawniło, że u dziewczynki rozwinął się dziecięcy guz w okolicach kości ogonowej, znany także jako potworniak okolicy krzyżowo – guzicznej.

Ze względu na pozycję, w jakiej znajdowała się dziewczynka, guz stwarzał zagrożenie dla jej życia. Zabierał bowiem większość krwi Lynlee, co groziło niewydolnością serca. Sprawiło to, że trzeba było wykonać podwójny zabieg medyczny.

Matka z dzieckiem

Lekarz musiał wyjąć dziewczynkę z macicy, tak jak wykonuje się to podczas cesarskiego cięcia. Przeprowadzono operację usunięcia guza, po czym ponownie umieścili Lynlee w łonie matki, aby tam dojrzewała, aż przyjdzie czas porodu.

Dziewczynka miała zaledwie 50% szans na przeżycie, ale zdesperowani rodzice postanowili zaryzykować. W momencie zabiegu Lynlee pozostała połączona z macicą przez pępowinę – w ten sposób oddychała.

Zabieg chirurgiczny został przeprowadzony w 23 tygodniu ciąży, w momencie, gdy guz naciskał już na serce dziecka. Okazało się bowiem, że guz był niemalże takiego samego rozmiaru, co sama dziewczynka. 

Dziecko

Jak można się było domyśleć, operacja była bardzo skomplikowana. W momencie, gdy już większa część guza była usunięta, serce dziewczynki zatrzymało się. Koniec końców jednak dziewczynka przetrwała zabieg i gdy został on zakończony, ponownie umieszczono ją w macicy jej matki.

Kobieta kolejnych 12 tygodni spędziła przez większość czasu leżąc. Umożliwiło to dalszy rozwój dziewczynki w łonie matki.

“Po raz drugi” dziecko urodziło się dnia 6 czerwca 2016 roku. Kilka dni później, ponownie poddano ją operacji, aby usunąć resztki guza. Proces leczenia pooperacyjnego przebiegł pomyślnie.

Obecnie dziecko, które urodziło się dwa razy znajduje się w domu i powoli wraca do sił. Dzielnie wkracza w życie, które wywalczyła swoją niezwykłą siłą.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.