Oliwka dla dzieci – nie tylko dla dzieci!

Oliwka dla dzieci dogłębnie nawilża skórę nie tylko dzieci, ale również i dorosłych, pomaga zapobiegać powstawaniu rozstępów oraz poprawia właściwości żelu pod prysznic. Poznaj więcej zastosowań tego taniego i łatwo dostępnego produktu.
Oliwka dla dzieci – nie tylko dla dzieci!
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Oliwka dla dzieci jest produktem znanym i stosowanym na całym świecie do pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt i małych dzieci. Praktycznie każdy z nas przynajmniej raz w życiu zetknął się z tym produktem kosmetycznym, który przywołuje wspomnienie i zapach dzieciństwa.

Oliwka dla dzieci to delikatnie perfumowany olej mineralny, który może być stosowany do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Chociaż kosmetyk ten powstał z myślą o najmłodszych dzieciach, jego uniwersalność i delikatna tekstura sprawiają, że może on być stosowany również przez osoby dorosłe.

Zastosowania dziecięcej oliwki praktycznie nie mają ograniczeń – produkt ten idealnie nadaje się zarówno do codziennej pielęgnacji ciała, jak i do zadań bardziej technicznych w gospodarstwie domowym.

Poznaj dziś z nami najciekawsze niecodzienne zastosowania tradycyjnej oliwki dla dzieci. Być może niektóre z nich pozytywnie cię zaskoczą i postanowisz wykorzystać je w swoim codziennym życiu.

Oliwka dla dzieci – produkt do demakijażu

Tusz do rzęs i inne kosmetyki do makijażu zawierają zwykle rozmaite substancje chemiczne, które sprawiają, że trudno je usunąć ze skóry.

Demakijaż oliwką

Aby błyskawicznie zmyć makijaż, zwilż opuszki palców oliwką z oliwek i wetrzyj ją w miejsca pokryte kolorowymi kosmetykami. Następnie przetrzyj skórę czystą chusteczką. Przekonaj się sama, że makijaż schodzi już za pierwszym razem.

Usuwanie zaplątanej we włosy gumy do żucia

Usunięcie przypadkowo zaplątanej we włosy gumy do żucia często wydaje się zadaniem niemożliwym do wykonania i jedyną wizją jest wycięcie kłębu sklejonych kosmyków. Na szczęście istnieje doskonały sposób, by tego uniknąć!

Wetrzyj w kołtun niewielką ilość oliwki dla dzieci i zobaczysz, że guma do żucia z łatwością ześlizgnie się z włosów. I po problemie, nożyczki będziesz mogła odłożyć do szuflady!

Depilacja

Kiedy skończy ci się krem lub żel do depilacji, nie wpadaj w panikę, tylko sięgnij po oliwkę dla dzieci. Zwilż nią skórę, a następnie przejedź golarką.

Oliwka dla dzieci posiada ochronne i nawilżające właściwości, które zapobiegają występowaniu podrażnień i wrastaniu włosków w naskórek.

Oliwka na skórę po depilacji

Może warto więc na stałe zrezygnować z perfumowanych kremów i żeli do depilacji i sięgnąć po tani, tradycyjny środek kosmetyczny, jakim jest oliwka dla dzieci. Rezultat jest taki sam – jedwabiście gładka skóra.

Zapobieganie powstawaniu rozstępów

W ostatnim trymestrze ciąży skóra na brzuchu gwałtownie się rozciąga, do tego stopnia, że wywołuje niekomfortowe swędzenie. Jest to ostrzeżenie ze strony twojego organizmu, że po porodzie pojawią się nieestetyczne rozstępy.

Jeśli chcesz poczuć natychmiastową ulgę, wetrzyj w skórę brzucha sporą ilość oliwki dla dzieci i pozostaw aż do całkowitego wchłonięcia. Z kolei, codzienne stosowanie tego kosmetyku na rozciągającą się skórę podczas ciąży doskonale zapobiega powstawaniu rozstępów.

Usuwanie nadmiaru woskowiny z uszu

Coraz więcej specjalistów przestrzega przed stosowaniem patyczków do czyszczenia uszu z nadmiaru wosku.

Jak zatem należy prawidłowo czyścić uszy? Zastosuj sprawdzoną domową technikę, która polega na zaaplikowaniu kilku kropli oliwki dla dzieci do kanału słuchowego. Powtarzaj zabieg przez kilka dni z rzędu, aż nadmiar woskowiny całkowicie się rozpuści.

Polerowanie drewna na błysk

Podobnie jak każdy rodzaj oleju, oliwka dla dzieci jest wielkim sprzymierzeńcem nadawania blasku wszelkiego rodzaju drewnianym meblom.

Polerowanie mebli

Wystarczy nanieść niewielką ilość oliwki na drewnianą powierzchnię i następnie przetrzeć ją czystą ściereczką tak, aby równomiernie rozprowadzić kosmetyk.

Peeling do ust

Jednym z niezastąpionych sposobów na przesuszone i spierzchnięte usta jest stosowanie oliwki dla dzieci. Przygotuj domowej receptury peeling z cukru i oliwki i delikatnie wcieraj go w wargi kolistymi ruchami.

Ten tani i prosty w przygotowaniu peeling stanowi doskonałą alternatywę dla kosztownych peelingów komercjalnych.

Poprawa właściwości żelu pod prysznic

Jeśli chcesz wzbogacić swój ulubiony żel pod prysznic o głęboko nawilżające właściwości, dodaj do niego kilka kropli oliwki dla dzieci. Twoja skóra będzie gładka jak nigdy!

Smar do zawiasów drzwiowych

Zawiasy Twoich drzwi wymagają naoliwienia? Nie kupuj komercyjnych i specjalistycznych smarów! Już niewielka ilość oliwki dla dzieci skutecznie zlikwiduje uciążliwe skrzypienie i drzwi znów będą działały jak nowe.

Krem nawilżający do paznokci

Po wykonaniu manicure wetrzyj w paznokcie i skórki kilka kropli oliwki dla dzieci, aby dogłębnie je nawilżyć. Kosmetyk ten tworzy na powierzchni paznokci niewidzialną powłokę, która chroni płytkę przed agresywnym działaniem lakieru do paznokci.

Nawilżanie popękanych pięt

Suchość i pękanie skóry pięt to częsta i bolesna dolegliwość. Aby przyspieszyć leczenie uszkodzonej skóry, zanurz stopy misce z letnią wodą, oczyść zgrubienia pumeksem, a na zakończenie nałóż na nie grubą warstwę oliwki dla dzieci.

Nawilżanie stóp oliwką

Powtarzaj zabieg codziennie wieczorem i z pewnością po kilku dniach ból zacznie ustępować, a skóra pięt będzie stawała się coraz bardziej miękka i przyjemna w dotyku.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy cię, że zawsze warto mieć w domu butelkę oliwki dla dzieci. Teraz, kiedy już znasz wiele jej niecodziennych zastosowań, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w pełni korzystać z jej głęboko nawilżających właściwości.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.



Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.