Zredukuj rozstępy! - 3 naturalne kuracje

Włączając do naszej diety naturalne składniki sprawisz, że przeprowadzane kuracje zaowocują lepszymi rezultatami. Stosując je powinnaś zachowywać regularność, a także zadbać o codzienne zdrowe nawyki.
Zredukuj rozstępy! - 3 naturalne kuracje
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Czym są rozstępy? To ślady lub blizny, które pojawiają się na skórze narażonej na szybkie rozciąganie. Rozstępy mogą się pojawić z przyczyn takich jak ciąża, szybkie przybieranie na wadze, czy też przyjmowanie lekarstw, które mogą zaburzyć proces tworzenia się kolagenu.

Rozstępy pojawiają się w postaci równoległych linii widocznych na skórze. Mogą być różowawe, błyszczące lub blade. Są one głębokie i mają strukturę różniącą się od pozostałej skóry. Wśród osób najbardziej narażonych na występowanie tego problemu znajdują się nastolatki, ale problem ten nie omija również mężczyzn i to już od wieku nastoletniego.

Rozstępy nie stanowią w żaden sposób zagrożenia dla zdrowia człowieka. Postrzega się je raczej jako problem estetyczny, który najczęściej widoczny jest między innymi na brzuchu, udach i pośladkach. Z tego powodu osoby, u których pojawiły się rozstępy, szukają różnorodnych alternatyw, które pozwoliłyby na ich zredukowanie.

Odpowiadając na taką potrzebę w tym artykule chcemy zaprezentować Ci trzy naturalne sposoby, które pozwolą poprawić stan Twojej skóry, gdy tylko będziesz je stosować regularnie.

Ich zdecydowaną zaletą jest to, że są naprawdę proste w przygotowaniu, są ekonomiczne w porównaniu z gotowymi produktami dostępnymi na rynku i przede wszystkim są naturalne. Tak więc do dzieła!

1. Potraktuj rozstępy kuracją z witaminą E

Witamina E na rozstępy

Witamina E stanowi bardzo silny w działaniu antyoksydant, który chroni komórki skóry przed negatywnym wpływem wolnych rodników. Witamina ta jest odpowiedzialna za zatrzymywanie procesu pogarszania się komórek, co skutecznie opóźnia powstawanie zmarszczek i innych niedoskonałości, które pojawiają się wraz z wiekiem.

Pozytywne efekty działania witaminy E na skórę udowodniono już przy wielu okazjach. Dowiedziono również, że witamina ta pozwala zredukować występujące blizny, rozstępy i plamy skórne.

Przeczytaj również artykuł: Marchewkowa kuracja na rozstępy

Składniki

 • 2 kapsułki witaminy E
 • 2 krople olejku eterycznego z lawendy
 • 1 łyżka ekstraktu rumiankowego (10ml)

Przygotowanie

 • Przebij kapsułki z witaminą E i w szklanym pojemniczku wymieszaj je z olejkiem eterycznym z lawendy i z ekstraktem rumiankowym.

Sposób użycia

 • Dokładnie wyczyść miejsce, w którym chcesz zastosować mieszankę. Następnie nałóż produkt na skórę wykonując przy tym delikatny masaż okrężnymi ruchami.
 • Pozostaw na skórze na około 15 minut i od czasu do czasu pocieraj skórę w celu pobudzenia krążenia krwi.
 • Kurację tę stosuj trzy razy dziennie, każdego dnia.

2. Kuracja żelem z aloesu

Kuracja żelem z aloesu

Żel, który zawarty jest w liściach aloesu to jedno z najlepszych rozwiązań dla osób mających zaburzenia związane ze skórą. Żel z aloesu jest dobrze znany między innymi ze względu na swoje właściwości nawilżające, które znacznie się przyczyniają do regeneracji spieczonej skóry.

Poza tym żel zawiera substancje, które redukują blizny i rozstępy. Aloes stanowi bogate źródło witamin C i E, które chronią skórę przed zniszczeniami zachodzącymi na poziomie komórkowym, a także biorą udział w produkcji niezbędnego kolagenu.

Przeczytaj również artykuł: Aloes – zrób z niego leczniczy napój

Składniki

 • 1 liść aloesu
 • 3 łyżki oleju z oliwek (42g)

Przygotowanie

 • Pokrój liść aloesu i wyciśnij żel za pomocą łyżki.
 • Uzyskany żel dokładnie wymieszaj z oliwą z oliwek.

Przeczytaj również artykuł: Jak pozbyć się Rozstępów?

Sposób użycia

 • Dokładnie wyczyść skórę w miejscu zastosowania kuracji. Następnie równomiernie rozprowadź mieszankę tak, by na skórze powstała cienka, równa warstwa.
 • Pozostaw na około pół godziny i co jakiś czas masuj skórę tak, aby pobudzić krążenie krwi.
 • Aby uzyskać pożądane rezultaty, kurację tę stosuj minimum trzy razy w tygodniu.

3. Kuracja z masła kakaowego

Masło kakaowe

Stosowanie masła kakaowego w formie maseczek nakładanych na skórę pomaga w nadaniu jej pożądanej struktury i polepsza jej elastyczność. Wysoka zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych i antyoksydantów pobudza odbudowę komórek, a to skutkuje pożądanym efektem. W rezultacie skóra zostaje odmłodzona i jest o wiele zdrowsza.

W przypadku tej kuracji działanie dodatkowo wzmocnimy stosując witaminę E, pszczeli wosk i olejki eteryczne, które skutecznie odżywiają skórę. W efekcie w bardzo krótkim czasie osiągniesz spodziewane rezultaty.

Składniki

 • 0,5 szklanki masła kakaowego (110g)
 • 1 łyżka oleju z kiełków zbożowych (14g)
 • 1 łyżeczka oleju z witaminą E (14g)
 • 1 łyżeczka oleju z pestek moreli (14)
 • 2 łyżeczki pszczelego wosku (6g)

Przygotowanie

 • Masło kakaowe umieść w naczyniu odpornym na gorącą temperaturę i rozpuść je w kąpieli wodnej lub w kuchence mikrofalowej.
 • Kiedy uzyska płynną konsystencję, dodaj olejki z kiełków pszenicy, z witaminą E i z pestek moreli.
 • Następnie rozpuść również wcześniej rozdrobniony pszczeli wosk i wymieszaj z pozostałymi składnikami.

Sposób użycia

 • Nabierz o drobinę tak przygotowanego kremu przeciw rozstępom i wcieraj w skórę wykonując delikatny masaż okrężnymi ruchami.
 • Pozostaw aż krem wchłonie się w skórę i pozostaw, by działał przez całą noc.
 • Możesz używać kremu dwa razy dziennie, każdego dnia.

Czy należysz do osób, którym znacznej wielkości rozstępy odbierają swobodę i sprawiają dyskomfort? Wypróbuj więc zaprezentowane w tym artykule domowe i naturalne kuracje. Zachowuj regularność i przekonaj się, że p niedługim czasie rozstępy zaczną się zmniejszać.

Pamiętaj również, że efekty pojawią się po pewnym czasie, i że są zależne od wielu czynników, między innymi od zwyczajów żywieniowych i stylu życia.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.