Rozstępy - jak się ich pozbyć domowymi sposobami?

Najlepsze rezultaty osiągniemy zwalczając rozstępy w ich pierwszej fazie - kiedy są jeszcze czerwone.
Rozstępy - jak się ich pozbyć domowymi sposobami?

Ostatnia aktualizacja: 04 kwietnia, 2019

Niewiele rzeczy wygląda tak nieestetycznie jak rozstępy. Do przyczyn ich powstawania należą częste wahania wagi i brak równowagi hormonalnej. Jak się ich pozbyć? Są osoby, które poddają się operacjom plastycznym. Ale wiadomo, że koszt takiego zabiegu jest niezwykle wysoki.

Istnieją domowe sposoby, dzięki którym będziemy mogły zatuszować rozstępy. Oczywiście, całkowicie nie znikną. Ale za to będą dużo mniej widoczne.

1. Domowe sposoby na czerwone rozstępy

Czerwone rozstępy to te, które pojawiły się zupełnie niedawno i jeszcze nie “usadowiły się” na dobre. Występują na ramionach, nogach, pośladkach i na brzuchu. Bardzo często są związane z ciążą. Ich czerwony kolor utrzymuje się nawet przez kilka miesięcy. To dlatego, że nasz organizm nieustannie wysyła tam większe ilości krwi.

Czerwone rozstępy

Po jakimś czasie rozstępy się zabliźniają i przybierają ten jasny, białawy odcień. Jak możemy im zaradzić? Prawda jest taka, że to właśnie w tej pierwszej, czerwonej fazie, możemy skutecznie z nimi walczyć. Warto spróbować.

1. Prosty peeling z cukrem

Nie ma nic łatwiejszego. Będzie nam jedynie potrzebna jedna łyżka stołowa cukru (20 g). Będąc pod prysznicem, wykonaj delikatny masaż skóry tam, gdzie występują rozstępy. Dzięki temu sprawisz, że nagromadzona krew znowu zacznie odpowiednio krążyć.

2. Terapia aloesem, ziemniakiem i jajkiem

Będą Ci potrzebne następujące składniki:

  • Jeden obrany i pokrojony w plasterki ziemniak.
  • Żel z aloesu (30 g).
  • Białko z jednego jajka.

Tego rodzaju maseczką zmniejszymy obrzęk i poprawimy krążenie krwi. Dzięki aloesowi przyspieszymy proces zabliźniania się skóry. Pewnie już wiesz, że właściwości aloesu mogą zwalczyć najróżniejsze problemy skórne.

W małej miseczce łączymy żel z aloesu z białkiem. Tak przygotowaną mieszankę nakładamy na plasterki ziemniaków, które potem wykorzystamy jako okład. Sama musisz obliczyć ile plasterków będziesz potrzebować. Okład powinien trwać 15 minut. Na koniec weź orzeźwiający prysznic.

2. Sposoby na białe rozstępy

Białe rozstępy to te, które już się zabliźniły. Stąd ta trudność w ich usunięciu. Możemy natomiast rozjaśnić je i zatuszować ich obecność. Będą dużo mniej widoczne. 

Białe rozstępy

Pamiętaj, że wszystkie domowe sposoby najskuteczniej działają w pierwszej fazie: kiedy rozstępy są jeszcze czerwone.

Terapia na białe rozstępy

Co powinnyśmy zrobić?

  • Tym rodzajem terapii spróbujemy odżywić i naprawić uszkodzoną skórę. Dlatego tak ważna jest witamina E. Możesz ją kupić w aptekach i w niektórych sklepach zielarskich. Nie należy do najtańszych, ale jej właściwości są naprawdę zaskakujące.
  • Możesz jeż użyć na przykład do wzmocnienia paznokci lub dodać kilka kropli do Twojej ulubionej odżywki.
  • W małej miseczce mieszamy żel z aloesu z oliwą z oliwek. Teraz dodajemy kilka kropli witaminy E i wszystko dobrze mieszamy. Powinnaś otrzymać swego rodzaju jednolity krem. Przy pomocy wacika, rozprowadzamy preparat tam gdzie występują rozstępy.
  • Masujemy okrężnymi ruchami, żeby zwiększyć skuteczność terapii.

Najlepiej byłoby gdybyś powtarzała ten proces każdej nocy. Rezultaty będą widoczne już po paru tygodniach.

To może Cię zainteresować ...
Krem na rozstępy – wypróbuj naturalny balsam z dzikiej róży
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Krem na rozstępy – wypróbuj naturalny balsam z dzikiej róży

Jeśli wypróbowałaś już niejeden krem na rozstępy i nie widzisz efektów, nie wydawaj więcej pieniędzy na drogie preparaty. Sama zrób krem z dzikiej ...


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Niewęgłowska-Wilk, M., Nowak, P., Kalicińska, J., Śpiewak, R., Dermatologii, Z., Kosmetologii, D. I., & Jagielloński, U. (2017). Wpływ zabiegu karboksyterapii na redukcję rozstępów w okolicy brzucha – opis przypadku. Kosmetologia Estetyczna.
  • Kurdziel Wyższa Szkoła Informatyki Zarządzania Rzeszowie, A. (2010). Rozstępy- problem nie tylko kobiet. Nr.

Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.