Wyeliminuj cukier z diety, a poczujesz się lepiej!

Cukier może wywołać zaparcia oraz inne dolegliwości, eliminując go z naszej diety poprawimy zdrowie układu pokarmowego, a przy tym zachowamy zdrową wagę.
Wyeliminuj cukier z diety, a poczujesz się lepiej!

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2020

Cukier jest jedną z najczęściej spożywanych substancji na świecie i niestety również zalicza się do grona tych najbardziej niebezpiecznych dla zdrowia człowieka. Chociaż cukier podbił swoim słodkim smakiem nasze podniebienia już bardzo dawno może on skutecznie skrócić nasze życie i przyczynić się do występowania poważnych problemów zdrowotnych.

Trzeba zaznaczyć, że nie wszystkie cukry są sobie równe. Ten, który jest dla nas niebezpieczny to biały rafinowany cukier, który znajdziemy w większości wyrobów piekarniczych, żywności przetworzonej, ciastkach między innymi.

Duże koncerny przemysłowe przez długi czas pracowały nad tym, abyśmy wybierali produkty z białym cukrem, a nawet w konsekwencji czuli nałogową potrzebę jego jedzenia. Trzeba  przyznać, że jest bardzo trudnym zadaniem całkowite wyeliminowanie cukrów z diety, ponieważ znajdziemy je prawie we wszystkich produktach.

Dlatego dziś przedstawimy zagrożenia jakie niesie ze sobą konsumowanie tej substancji, aby zmobilizować do maksymalnej eliminacji jej z diety. Jak twoje ciało zareaguje gdy przestaniesz jeść cukier?

Eliminujemy cukier z diety!

Wzrasta poziom energii

Energia

Wiele osób ma zwyczaj spożywania słodkich, gazowanych napojów energetycznych i innych słodkich produktów, ponieważ wydaje im się, że w ten sposób naładują się energią. Kilka badań naukowych potwierdziło, że przyczyną spadku aktywności fizycznej i tak zwane opadnięcie z sił ˜– może być spowodowane właśnie zbyt wysokim poziomem cukru w organizmie.

Zbyt obfite spożywanie cukru powoduje, że organizm traci zdolność do utrzymywania rezerw energetycznych na wysokim poziomie. Zminimalizuj jego spożycie, a nagłe spadki energii przestaną Ci dokuczać.

Ochrona serca

Według publikacji przedstawionej przez Journal of American Heart Association, cukier w diecie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca.

Ochrona przed nowotworami

Komórki nowotworowe

Kilka wyników badań przeprowadzanych na świecie potwierdziło, że cukier może być substancją odżywczą dla komórek rakowych. Dlatego też zmniejszenie spożycia tego produktu może zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania na różnego rodzaju nowotwory i spowolni rozprzestrzenianie się ich po chorym organizmie.

Ochrona wątroby

Nadmiar glukozy i fruktozy w wątrobie może wywołać zatrucie podobne do tego, które powoduje nadmierne spożywanie alkoholu. Eksperci zalecają okresowe oczyszczanie wątroby, aby w ten sposób wyeliminować nadmiar cukru z organizmu.

Lepszy sen

Spanie

Oprócz tego, że cukier w nadmiernych ilościach w organizmie doprowadza do spadku energii może również zakłócić spokojny i zdrowy sen. Wiele osób po usunięciu białego cukru z diety szybko zauważą poprawę i pożegnają się z bezsennością.

Młodszy wzgląd skóry

Cukier w nadmiernych ilościach może zakłócić produkcję kolagenu i elastyny – dwóch głównych białek które znajdziemy w komórkach skóry. Długoterminowe nadmierne spożywanie cukru może doprowadzić do przedwczesnego starzenia się skóry, a nawet do jej chorób.

Ustabilizowana waga ciała

Waga ciała

Słodkie produkty oprócz wysokiej zawartości cukrów są bogate w tłuszcze i kalorie, co jest główną przyczyną nadwagi. Eliminacja ich z diety pomoże w utrzymaniu bardziej zrównoważonej i prawidłowej wagi.

Poprawa trawienia

Po zrezygnowaniu z produktów, w których znajdziemy cukier ułatwisz pracę swojemu układowi pokarmowemu. Unikniesz problemów z zaparciami, a jelito grube przestanie dokuczać.

Poprawa samopoczucia

Dzięki badaniom udało się ustalić, że nadmierne spożywanie cukru powoduje osłabioną reakcję na leptynę – hormon odpowiedzialny za hamowanie uczucia apetytu i zapewniający uczucie sytości.

Poprawa stanu jamy ustnej

Bakterie, które znajdują się w jamie ustnej tylko czekają, aż nakarmisz je cukrem. Spożycie tej substancji zwiększa prawdopodobieństwo występowania próchnicy i innych problemów stomatologicznych. Wyeliminuj cukier z diety, a będziesz cieszyć się zdrowymi zębami przez długi czas!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.