Usuwanie owłosienia mieszanką soczewicy, ziemniaków i miodu

Mieszanka soczewicy, ziemniaków i soli jest skutecznym środkiem do usuwania owłosienia, który nie podrażnia skóry, dzięki czemu można go stosować wielokrotnie, nie powodując żadnych problemów.
Usuwanie owłosienia mieszanką soczewicy, ziemniaków i miodu

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Czy potrafisz sobie wyobrazić usuwanie owłosienia z zastosowaniem wyłącznie pokarmów? Na początku możesz wątpić w skuteczność tych składników. Tak bardzo przyzwyczailiśmy się do woskowania i lasera, że inne metody nawet nie przychodzą nam do głowy.

Wydaje się jednak niewiarygodne, że nie wiemy, że usuwanie owłosienia można również przeprowadzić stosując niektóre pokarmy.

Czy chcesz wiedzieć, jak stworzyć własny środek, aby wykonać depilację ciała? Zachęcamy więc do dalszego czytania. Poznasz tutaj całkowicie naturalną i niezawodną recepturę na pożegnanie się ze zbędnym owłosieniem.

Naturalny środek na usuwanie owłosienia przygotowany z soczewicy, ziemniaków i miodu

Jak mogliśmy przeczytać we wstępie, potrzebujemy tylko 3 składników, aby przygotować nasz środek na usuwanie zbędnego owłosienia z ciała. Zapamiętaj lub zapisz jego najważniejsze składniki i proporcje:

 • 2 łyżki soczewicy (30 gr)
 • 2 łyżki miodu (50 gr)
 • 1 surowy ziemniak
Soczewica

Dwie dodatkowe wskazówki, zanim przystąpimy do przygotowania. Po pierwsze, zdecydowanie lepiej jest wybrać żółtą soczewicę. Po drugie, wielkość ziemniaka nie jest ważna, musisz tylko upewnić się, że jest w dobrym stanie.

Oprócz tych 3 składników będziemy potrzebować wody. Ponadto, jeśli chcemy, możemy dodać 3 łyżki (45 ml) soku z cytryny do naszej mieszaniny, ale nie jest to konieczne. Z soczewicą, ziemniakami i miodem, mieszanka będzie wystarczająco skuteczna.

Co należy zrobić?

Kiedy już wszystkie składniki będą gotowe, nadszedł czas, aby zabrać się do pracy. Prawdopodobnie po raz pierwszy stworzysz własny domowy środek na usuwanie zbędnego owłosienia. A zatem do dzieła! Aby Twój środek był skuteczny, wykonaj następujące proste czynności:

 • Włóż żółtą soczewicę do pojemnika i zalej wodą, aż będzie całkowicie przykryta. Zostaw na całą noc, aby soczewica dobrze nasiąkła i zmiękła.
 • Następnego ranka odcedź soczewicę i przełóż do maszynki do mielenia albo do blendera, aby uzyskać pastę.
 • Gdy soczewica będzie miała konsystencję masy, dodaj ziemniaka i miód.
 • Ponownie zmiksuj to wszystko w blenderze. Nasz środek do usuwania owłosienia jest gotowy!

Musimy pamiętać, że przy dodawaniu ziemniaków mikser lub blender może mieć trudności, aby dobrze zmielić i połączyć wszystkie składniki. Co więcej, pasta z soczewicy może stać się zbyt zwarta i, jeśli wybierzemy dużego ziemniaka, może być trudno uzyskać dobry wynik.

W takich przypadkach zamiast bulwy możemy wykorzystać sok z ziemniaków. Aby go przygotować, musimy po prostu włożyć ziemniaka z odrobiną wody do blendera i zmiksować go. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie połączyć go z resztą składników.

Jak wykonać zabieg na usuwanie owłosienia

Mamy już środek do usuwania zbędnego owłosienia. Teraz musimy zastosować go we właściwy sposób, aby zaczął działać.

Ziemniaki.
 • W pojemniku umieszczamy całą przygotowaną przez nas mieszaninę. Jak już wspomnieliśmy, oprócz miodu, jeśli chcemy, możemy dodać cytrynę, chociaż nie jest to konieczne.
 • Bierzemy trochę mieszanki i nakładamy ją w miejscu, w którym chcemy usunąć włosy. Na przykład możemy zastosować go pod jedną z pach. Na razie nie powinniśmy pocierać. Po prostu nałóż miksturę na owłosioną skórę i pozostaw ją na około 15 minut.
 • W przypadku, gdy po usunięciu mikstury pozostało jeszcze trochę włosów, możemy pozostawić środek nawet na 30 minut więcej. Najlepiej, jeśli poczekamy, aż wyschnie.
 • Kiedy widzimy, że mieszanina jest już sucha, możemy ją pocierać przez chwilę na tym miejscu. Następnie płuczemy ciepłą wodą.
 • Jeśli wszystkie włosy nie wyjdą, nic się nie stanie. Zabieg ten nie podrażnia skóry i możemy go stosować tyle razy, ile to konieczne.
 • Kiedy raz zobaczymy, jak długo musimy zostawić środek na naszej skórze, aby uzyskać doskonałe usuwanie zbędnego owłosienia, nie będzie trzeba nakładać go ponownie.

Czy kiedykolwiek próbowałaś takiej naturalnej mieszanki, aby pozbyć się zbędnego owłosienia z Twojego ciała? A może jest, jakiś inny środek, który okazał się dla Ciebie skuteczny? Wypróbuj tę alternatywę dla chemicznych produktów do depilacji. Zobaczysz, że Ci się spodoba. Jest to doskonała opcja, gdy nie masz pod ręką produktów do depilacji lub po prostu ich nie lubisz.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Hawkes, J. G. (1990). The potato: evolution, biodiversity and genetic resources. London: Belhaven.
 • Miguel, M. G.; Antunes, M. D., y Faleiro, M. L. (2017). “Honey as a Complementary Medicine”, Integr Med Insights, 12: 13-22.
 • Starr, C., and Arbogast, M., eds. (2001). Biology: Concepts and Applications. Belmont: Thomson Learning.
 • Life Sci. 2013 Apr 19;92(13):775-82. Anti-inflammatory properties of potato glycoalkaloids in stimulated Jurkat and Raw 264.7 mouse macrophages. doi: 10.1016/j.lfs.2013.02.006. Epub 2013 Feb 20.
 • Int J Mol Sci. 2017 Nov; 18(11): 2390. Published online 2017 Nov 10. Polyphenol-Rich Lentils and Their Health Promoting Effects. doi: 10.3390/ijms18112390
 • Pharmacognosy Res. 2017 Apr-Jun; 9(2): 121–127. Honey and Health: A Review of Recent Clinical Research. doi: 10.4103/0974-8490.204647

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.