Odżywka do paznokci domowej roboty

Witamina E wzmocni i zregeneruje paznokcie, zapewniając im zdrowy blask.
Odżywka do paznokci domowej roboty

Ostatnia aktualizacja: 22 marca, 2022

Odżywka do paznokci to czasami jedyne rozwiązanie, jeśli borykasz się z ich łamliwością i osłabieniem. Niestety wiele komercyjnych produktów, mimo swojej wysokiej ceny i niewielkiej wydajności, nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Na szczęście istnieje na to sposób: domowa odżywka wykonana z samych naturalnych i ekonomicznych produktów.

Chcesz poznać przepis na odżywkę do paznokci domowej roboty? Czytaj dalej i ciesz się twardymi i zdrowymi paznokciami.

Domowa odżywka do paznokci

Jeśli Twoje paznokcie są kruche, łamliwe i mają tendencję do rozdwajania się, warto sięgnąć po naturalne produkty, których właściwości pozwolą Ci na stworzenie skutecznej odżywki.

Odżywka ta to połączenie takich składników jak czosnek oraz cytryna, kluczowym produktem będą jednak kapsułki witaminy E. Z łatwością dostaniesz je w każdej aptece.

Odżywka do paznokci – Prosty przepis

Odżywka, na którą przepis znajdziesz poniżej, jest skuteczna nawet w przypadku bardzo osłabionych i kruchych paznokci.

Jeśli cierpisz na niedobór witamin i substancji odżywczych, odżywka ta skutecznie uzupełni te braki w Twoich paznokciach. W krótkim czasie zauważysz efekty i będziesz cieszyć się mocnymi i atrakcyjnymi paznokciami.

Domowa odżywka

Co jest Ci potrzebne? 

  • 3 obrane ząbki czosnku
  • 20 kropli soku z cytryny
  • 1 kapsułka witaminy E
  • przezroczysty lakier do paznokci

Jak przygotować odżywkę do paznokci we własnym domu? 

To bardzo proste! Zacznij od umieszczenia kapsułki witaminy E w buteleczce z lakierem do paznokci. Przekłuj kapsułkę szpilką i przelej zawartość do lakieru. Kapsułki takie dostaniesz z łatwością w każdej aptece, jednak do przygotowania odżywki potrzebna będzie Ci tylko jedna.

Bezpośrednia aplikacja witaminy E na paznokcie to gwarancja ich odżywienia i wzmocnienia.

Kolejny krok będzie wymagał przygotowania trzech ząbków czosnku. Dlaczego czosnku? Czosnek jest bowiem jednym z najskuteczniejszych i najpotężniejszych naturalnych składników wzmacniających paznokcie, zwalczających ich łamliwość, a także bakterie i grzyby.

Umieść trzy obrane ząbki czosnku w gorącej wodzie i pozostaw na 15 minut. Następnie rozgnieć je, aż uzyskasz gładką pastę.

Paznokcie

Gotową pastę z czosnku również umieść w buteleczce z lakierem do paznokci. Może to wymagać użycia niewielkiego lejka, takiego jaki jest czasami dodawany do flakonów z perfumami. Teraz czas na wykorzystanie soku z cytryny. Potrzebujesz jedynie 20 kropli.

Jak cytryna wpływa na kondycję paznokci? Przede wszystkim istotne są w tym przypadku obecne w niej witaminy oraz przeciwutleniacze, które krok po kroku regenerują i wzmacniają paznokcie.

Zaaplikuj 20 kropli soku z cytryny do buteleczki z lakierem. Odżywka jest już gotowa!

Jak stosować odżywkę?

W ten niezwykle prosty sposób uzyskałaś właśnie skuteczną i wydajną odżywkę wzmacniającą paznokcie. Pamiętaj, aby dokładnie wstrząsnąć buteleczką przed każdym użyciem. Odżywka nie tylko wzmocni i zregeneruje paznokcie, ale także zapewni im atrakcyjny wygląd w krótkim czasie.

Odżywkę należy stosować przez co najmniej miesiąc. Raz na trzy dni zmyj odżywkę i daj paznokciom odpocząć przez jeden dzień. W czasie tej przerwy aplikuj na paznokcie mieszankę oliwy z oliwek oraz olejku migdałowego; wystarczy po łyżeczce każdego z tych produktów.

Zwilż bawełniany wacik w tej mieszance i wetrzyj delikatnie w każdy paznokieć.

Połączenie tych dwóch naturalnych zabiegów, stosowanych według naszej instrukcji, to gwarancja zdrowych i pięknych paznokci. Przypominamy – odżywka powinna być stosowana przez co najmniej miesiąc, a każdy dzień przerwy to dobra okazja, by skorzystać z właściwości olejków.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Spiewak, R. (2012). Estetologia medyczna, medycyna estetyczna, dermatologia estetyczna, chirurgia estetyczna, stomatologia estetyczna – definicje i wzajemne relacje poszczególnych dziedzin. Estetologia Medyczna i Kosmetologia. https://doi.org/http://dx.doi.org/10.14320/EMK.2012.014
  • Bojarowicz, H., Wojciechowska, M., & Gocki, J. (2008). Substancje konserwujące stosowane w kosmetykach oraz ich działania niepożądane. Probl Hig Epidemiol.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.